Ik. zeeland 123 Rol van pastoraal werkers wordt teruggedrongen Terneuzen na leerjaar tevreden over nieuw evenementenbeleid Omslag in geloof Ik kies voor het Cdlvijn Cd&iïfk. Dubbelconcert Breskens-Groede en St. Cecilia lij www.calvijncoilege.nl Tafeltenniswedstrijd bij' Sint Aloysius Nieuwjaarsreceptie voor inwoners dorpjes Cursus Duits in horeca bij Volksuniversiteit Nieuwjaarsreceptie in buurthuis De Hoeve Expositie van Dieneke Covens in bibliotheek 'Pastoraal werkers werken zich uit de naad, maar worden nu in feite afgeserveerd' 'De plaatselijke geloofsgemeenschap is zeker waardevol, maar niet de bron en het hoogtepunt van de Kerk'. woensdag 9 januari 2013 L GRAAUW Tafeltennisvereniging St. Aloysius houdt zaterdag het Open Graauws tafeltenniskampioenschap. Dat vindt plaats in het gemeenschaps huis. Wedstrijdspelers kunnen inschrij ven in de categorieën A tot en met H. Liefhebbers die geen lid zijn van een club, kunnen meedoen in de categorie 'recreanten'. Het toernooi begint om 12.30 uur. OSSENISSE Bewoners uit Ossenisse en Zee dorp komen zondag tussen 15.00 uur en 18.00 uur samen voor een nieuwjaarsborrel. Dat gebeurt op initiatief van de vereniging van bei de plaatsjes. De bijeenkomst vindt plaats in Hof ter Nesse. OOSTBURG De Volksuniversiteit Zeeland geeft vanaf woensdag 16 januari een cur sus Duits voor de horeca in Oost burg. De deelnemers leren Duitse gasten te ontvangen, de juiste infor matie te verstrekken bij reserverin gen en bestellingen en wat ze moe ten doen bij klachten. De cursus wordt gegeven door Barbara Burk- hardt uit Breskens, een geboren Duitse. Inschrijven kan tot 10 ja nuari via 0118-634800. De lessen worden gegeven in Den Hoekzak in Oostburg. TERNEUZEN Tal van nieuwe activiteiten willen wijkraad en buurtvereniging Oude- landse Hoeve/Katspolder in Ter- neuzen dit jaar houden, maar dan zijn er wel meer vrijwilligers en be stuursleden nodig. Om hen te ont moeten wordt komende vrijdag in buurthuis De Hoeve aan de Edvard Grieglaan een nieuwjaarsreceptie gehouden, van 19.30 uur tot zolang het gezellig is. TERNEUZEN Dieneke Covens uit Kloosterzande houdt tot 15 februari in de biblio theek van Terneuzen een expositie van haar tekeningen van (Zeeuw se) knollen, in aquarel en met ge mengde technieken. Haar werken zijn natuurlijk-realistisch. Covens wil de kracht van de paarden tot ui ting brengen in haar tekeningen. Zij besteedt extra aandacht aan de uitdrukking van hun ogen en hou ding. Covens volgde zeven jaar de tekenopleiding in Sint-Niklaas. Emeritus-pastoor Miel Erpelinck uit Sas van Gent: „Hier kunnen we in Zeeuws-Vlaanderen niet blij mee zijn." foto Peter Nicolai SAS VAN CENT - Hij heeft er moeite mee. En veel ook. Emeritus-pas toor Miel Erpelinck (72) uit Sas van Gent .vindt de brief van de Bre dase bisschop Jan Liesen een fun damentele omslag in het denken over de rooms-katholieke kerk en het kerkzijn. „Door het gebrek aan priesters is het onmogelijk, zeker in Zeeuws-Vlaanderen, de eucha ristie te beschouwen als het kern punt van het geloven. De priester wordt weer op een voetstuk ge plaatst als voltrekker van een magi sche handeling. Terwijl het er om OOSTBURC - Muziekvereniging Breskens-Groede houdt zaterdag haar traditionele nieuwjaarscon cert. Dat vindt plaats in het Ledel- theater aan het Ledelplein in Oost burg. De groep brengt een geva rieerd programma, met werken uit musicals en tv-series, marsmuziek en een ouverture van Rossini. De vereniging krijgt hulp van Harmo nie Sint Cecilia uit Kloosterzande. Beide clubs hebben dezelfde diri gent: Eric Provoost uit Hulst. Ook zangeres Ellen Minderhoud levert een bijdrage. Het concert begint om 20 uur. Toegang kost 10 euro. Kaarten reserveren kan via 0117 452735 of via www.ledeltheater.nl gaat samen te vieren, dat wij als ge lovigen worden geroepen om de schrift te vertalen naar de praktijk. Zoals opkomen voor de zwakke ren, onrecht aankaarten, maat schappelijke betrokkenheid to nen." Het gaat Erpelinck aan het hart dat pastoraal werkers en werk sters naar het tweede plan worden verwezen. „Ze werken zich uit de naad, zijn waardevol om de kerk in leven te houden. Maar in feite worden ze nu afgeserveerd." Erpe linck bespeurt een zekere angst on der hen om zich tegen de opvattin door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het vorig jaar gewij zigde evenementenbeleid in de ge meente Terneuzen heeft alle kin derziektes overwonnen. Nu organi saties van evenementen veel meer zelfwerkzaam zijn, bespaart de ge meente jaarlijks een ton. De wijziging van het evenemen tenbeleid deed begin vorig jaar nogal wat stof opwaaien. Carna valsstichting De Betekoppen in Sas van Gent werd als één van de eerste organisaties geconfronteerd met het nieuwe beleid. De stich ting vreesde een strop van 20.000 euro, omdat .er voor (voorheen) gen van de bisschop te verweren. „Ze worden benoemd door de bis schop. Over de brief mocht ge praat worden, maar de inhoud stond vast. Zo rigide van bovenaf zaken opleggen, is in geen enkele organisatie gezond." Pastoraal werkster Chantal van de Walle, gratis gemeentelijke diensten op eens moest worden betaald. „Dat viel uiteindelijk mee. Door met meer vrijwilligers heel veel zelf te doen zijn wij tevreden met de rekening zoals in 2012", zegt penningmeester Marcel Vinke van De Betekoppen. „We hopen dat de gemeente dezelfde insteek houdt als vorig jaar. Binnenkort geeft zij ons het financiële plaatje voor het komende carnaval. Ik ben benieuwd." Het college van burgemeester en wethouders erkent dat er vorig jaar vooral in de eerste maanden nogal wat schortte aan de commu nicatie. Het college spreekt mede leidster van de pastores in Hulst, is evenmin blij met de boodschap aan de pastoraal werkers. „Ik be grijp van de bisschop dat de soep niet zo heet moet worden gegeten als-ie wordt opgediend. Daar hou ik me dan maar aan vast." Vi- ce-voorzitter Wilfried Staelens van de Andreasparochie in Sluis. „We hebben hier een half-time priester, we zijn zeer aangewezen op inbreng van pastoraal werkers voor de diensten. We maken er het beste van en liggen niet wak ker van de bisschoppelijke brief." daarom van een leerjaar. Minstens 75 procent van de evenementen waarbij gemeentelijke faciliteiten (denk aan podia, dranghekken, ver keersregelaars en schoonmaak) werden aangevraagd, verliepen naar tevredenheid. Tot 1 september kregen van 53 van de 93 organisators van evenemen ten, ruim 62 procent, een factuur. De bedragen varieerden van 59 tot 4800 eurö. In totaal bracht de ge meente in 2012 zo'n 25.000 euro in rekening. Veertig organisaties kre gen geen factuur, omdat zij volle dig zelfwerkzaam waren of min- maal van gemeentelijk materiaal gebruikt maakten. De Bredase bisschop mgr. Jan Liesen zet de lijn van zijn voorganger Hans van den Hende voort. Hij hamert op herziening van de gegroeide geloof spraktijk en op herwaardering van het godsbesef en de eucharistieviering. Mgr. Jan Liesen, bisschop van Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83