Nieuwe stichting helpt arme mensen 'Cafetaria in moskee binnen regels' ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Vissers chef van nieuwe politieregio 26 en 27 Stichting Het Gouden Hart helpt minderbedeelden in gemeente Sluis aan voedsel en extraatjes Tot 13.00 uur morgenmiddag! WOENSDAG 9 januari 2013 PZC door Martijn de Koning OOSTBURC - 'Andere mensen hel pen'; uit die simpele gedachte komt stichting Het Gouden Hart voort. De stichting, die een paar maanden geleden werd opgericht, helpt inwoners van de gemeente Sluis die weinig geld hebben, aan groenten, fruit en andere spullen. Initiatiefneemster is Natasja Vol kers uit Oostburg. „Ik heb altijd al graag mensen geholpen die het niet zo breed hebben. Ik hielp hen vaak aan lege flessen en gaf met een buurvrouw verse groenten en aardappelen aan de Voedselbank." Dat laatste initiatief leidde tot het idee een eigen stichting op te rich ten. „We dachten: dan kunnen we veel meer bereiken." De stichting hanteert korte lijn tjes, legt Volkers uit „Ik loop weke lijks alle supermarkten af, op zoek naar koopjes bij voornamelijk groente en fruit. Vervolgens geef ik aan donateurs door dat bijvoor beeld de broccoli in de aanbieding is en die geven bij mij aan hoeveel stuks ik namens hen mag kopen." Het ingezamelde voedsel gaat naar de aangesloten huishoudens in de gemeente Sluis. Op dit moment zijn dat er twaalf. De stichting be schikt nu over tien donateurs, die allemaal om de week een bijdrage leveren. Naast groente en fruit schenkt de stichting ook regelmatig andere producten. „Pakjes drinken om mee naar school te nemen of was middel", geeft Volkers wat voor beelden. Verder krijgen huishou dens met kleine kindjes regelmatig een 'babydoos'. „Die vullen we door babyzegels te sparen." Jarige kinderen krijgen een verjaardags pakket met slingers, ballonnen, plastic bordjes en een cadeau. Kin deren die vijf worden, ontvangen een rugzakje met beker en brood trommel. „En afgelopen kerst heb ben we een kerstboom cadeau ge daan aan mensen die dat niet kon den betalen", legt Volkers uit. „Zo proberen we flexibel in te steken op speciale gelegenheden." De stichting werkt zoveel mogelijk met particuliere donateurs. „Ik ga niet alle bedrijven af. We hebben wel een afspraak gemaakt met een bedrijf dat diepvriesvoedsel maakt en ons de producten geeft waar van de verpakking beschadigd is." Kleinschaligheid is de kracht van Het Gouden Hart, benadrukt Vol kers. „We houden het bij West- Zeeuws-Vlaanderen. Daardoor hebben we rechtstreeks contact met de mensen die we helpen." Binnen de stichting is ook een clubje jongeren van 12 tot 15 jaar actief. „Die denken mee over wat we kunnen doen voor de kinde ren van de gezinnen of bijvoor beeld over een cadeau dat ze voor moederdag kunnen geven. Dat is heel waardevol: die jongeren ko men met ideeën waar ik zelf nooit op zou komen." Wie wil doneren of zelf in aanmerking denkt te komen voor donatie, kan con tact opnemen met de de stichting. Zie www.stichtinghetgoudenhart.nl Natasja Volkers toont de inhoud van het cadeaupakket dat jarige kinderen van armere gezinnen krijgen. foto Peter Nicolai Nu gratis bij een Staatslot! Trekking 10 januari Staatsloterij door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense mos kee Bilal-i-Habesi mag zijn neven activiteiten, zoals een kapsalon en een cafetaria, voortzetten. Het col lege van B en W heeft er geen moeite mee, zolang de activiteiten maar kleinschalig blijven. Gemeenteraadslid Gerry Loof-Bak ker (Christenunie) trok vorig jaar aan de bel, omdat ze zich stoorde aan de 'semi-commerciële activitei ten'. De gemeente hield daarop haar eigen beleid tegen het licht en ontwikkelde een beleidsregel die de kleinschaligheid waarborgt. Zo moeten de nevenactiviteiten ondergeschikt blijven aan het hoofddoel, moeten de openingstij den gelijk zijn als de hoofdactivi teit en mag er geen reclame wor den gemaakt voor bijvoorbeeld etenswaren en dranken. Ook mag een horeca- of detailhan- delsfunctie niet meer dan 25 pro cent van het vloeroppervlak be slaan, met een maximum van 100 vierkante meter. Uit een inventari satie blijkt dat geen enkele maat schappelijke (of religieuze) voorzie ning in de gemeente Terneuzen in overtreding is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81