Zonder tolken verslechtert de zorg binnenland 17 80.000 50 IGZ gaf in Klachten Moszkowicz 2006 groen licht aan Steur cheap.nl dagactie 69 32% Felle brand in parkeergarage 3 dagen uitwaaien in Bergen incl. diner per /toplocatie één superactie! wo 9 januari cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 Op donderdag 17 januari 2013 om 19.30 uur vindt een informatieve raadsvergadering plaats in het gemeentehuis in Wissenkerke Eenieder is hierbij van harte welkom. Sinds vorig jaar moeten patiënten die geen Nederlands spreken, asielzoekers uitgezonderd, familie of een zelf betaalde tolk meenemen als ze naar de dok ter gaan. De maatregel staat goede zorg voor deze mensen in de weg, zeggen medici. foto Koen Suyk/ANP utrecht - Mogelijk heeft de in op spraak geraakte ex-neuroloog Ernst Jansen Steur een door de In spectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) afgegeven verklaring ge toond in Duitsland toen hij daar aan de slag ging als neuroloog. In 2006 gaf de IGZ Jansen Steur een verklaring dat hij weer als arts en neuroloog aan de slag mocht. In 2009 werd die verklaring echter weer vernietigd en heeft Jansen Steur zich onder druk van de IGZ laten uitschrijven uit het artsenre- gister (BIG-register). „Wij weten niet welke verklaring Jansen Steur bij het ziekenhuis in Duitsland heeft laten zien, maar mogelijk gaat het om deze", aldus een woordvoerster van de IGZ dinsdag. Vorige week werd bekend dat Jan sen Steur, in Nederland verdachte in de meest omvangrijke medische strafzaak ooit in de nationale ge schiedenis, in Duitsland weer aan het werk was. Dit weekeinde werd hij ontslagen, maar het Duitse zie kenhuis liet daarbij weten dat hij een Nederlandse verklaring van goed gedrag had, compleet met beëdigde Duitse vertaling. woensdag 9 januari 2013 Ook een familielid dat de taal wél vloeiend spreekt, biedt vaak geen uitkomst. Medisch onderwerpen zoals seksualiteit en zelfmoordnei gingen, zijn slecht te bespreken in bijzijn van een dochter, zoon, neef of echtgenoot. De wet verplicht artsen om patiën ten in begrijpelijke taal te informe ren. Er zijn met enige regelmaat tuchtzaken vanwege fouten die ontstaan zijn door communicatie problemen met anderstaligen. amsterdam - Estelle Cruijff, de vriendin van kickbokser Badr Ha- ri, heeft bij de deken van de Am sterdamse Orde van Advocaten klachten ingediend tegen haar voormalige advocaat Bram Mosz kowicz. Volgens haar huidige raadsman Nico Meijering beklaagt Cruijff zich over 'excessief hoge de claraties' en over het feit dat Mosz kowicz de media heeft ingescha keld. Cruijff is getuige in de strafzaak te gen Badr Hari, die wordt verdacht van een reeks mishandelingen, en heeft daarom bijstand van een ad vocaat. Vorig jaar besliste de Raad van Discipline in een tuchtzaak dat Moszkowicz uit de advocatuur moet worden gezet. In die zaak draaide het onder meer om con tante betalingen van cliënten die Moszkowicz tegen de regels in niet bij de deken meldde. Bij het kenniscentrum voor zorg en migranten Pharos hebben ruim vijftig hulpverleners geklaagd over problemen door het wegvallen van de vergoeding voor medische tolken. GroenLinks werkt aan een voorstel om de bezuiniging op zorgtolken ongedaan te maken en rekent op de steun van de SP, Christenunie, D66, Partij voor de Dieren. Ook de PvdA wil dat de vergoeding terugkomt, bevestigt Kamerlid Khadija Arib. Amsterdam - In parkeergarage Markenhoven in de Anne Frankst- raat in Amsterdam heeft dinsdag middag een felle brand gewoed. Vijf auto's zijn uitgebrand en enke le tientallen voertuigen raakten be schadigd. Ruim honderd wonin gen boven en naast de garage wer den uit voorzorg ontruimd. De be woners werden ondergebracht in het nabijgelegen stadhuis. Ze mochten omstreeks half 9 weer te rugkeren naar hun huizen. 2 overnachtingen incl. ontbijt 6 km van het strand gelegen 1/ 1 x 3-gangen diner In het centrum van Bergen ZZ Fletcher Hotel-Restaurant Marijke Er werd afgelopen jaar, na het wegvallen van de vergoeding, veel minder vaak een beroep gedaan op medische tolken. Het aantal verzoeken halveerde en liep terug naar 80.000 per jaar. Meer dan vijfig hulpverleners hebben hun beklag gedaan bij Pharos, het kenniscentrum voor zorg en migranten. Het bieden van goede zorg wordt volgens hen ernstig bemoeilijkt zonder tolk in de spreekkamer. den haac - De kwaliteit van de zorg lijdt onder de bezuiniging op medische tolken. Behandelingen lopen vertraging op door de taal barrière. Huisartsen besluiten ook sneller tot meer medische onder zoeken om het zekere maar voor het onzekere te nemen, meldt het Nederlands Huisartsen Genoot schap. Dit kost extra geld. Sinds 2012 worden vertaaldiensten door professionele tolken in de spreekkamers niet langer door de Staat vergoed. Patiënten die geen Nederlands spreken, asielzoekers uitgezonderd, moeten familie of een zelf betaalde tolk meenemen. Veel patiënten die geen of zeer ge brekkig Nederlands spreken, rege len zelf geen tolk. Het aantal aanvragen voor een tolk in de zorg is, sinds de vergoe ding verviel, gehalveerd tot 80.000 per jaar. Dat blijkt uit een inventa ris van Mikado, het kenniscen trum interculturele zorg. Agenda: Opening Presentatie door de Zeeuwse Lagune B.V. met betrekking tot het project "Hotel Palazzeau aan de Veerse Dam" Rondvraag Sluiting Wissenkerke, 5 januari 2Ü13. De voorzitter, H. van Kooten 1. 2. 3. 4. alleen vandaag boekbaar! korting r van402' per persoon, per arrangement (25 cpm) "Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7