zeeland 123 Johan Sandee Dorpsplan van papier naar de praktijk Ezels hopen op een lente bij de Buurderij in de Stadspolder interessanter dan Middelburg of Goes' 'Kamperland Schouwen-Duiveland krijgt SP-afdeling Geld voor opknappen perrons stoomtrein Kamerheer Asselbergs bij Soos N-Beveland woensdag 9 januari 2013 door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Rabobank Walche- ren-Noord-Beveland heeft belang stelling om een kantoor in één van de nieuwe winkels bezijden de toe komstige Albert Heijn aan de Rui- terplaatweg in Kamperland te ves tigen. Hema en Action haakten weliswaar af ten faveure van vesti gingen op Walcheren en Schou wen, maar een formule in woonde coratie en kleding is geïnteresseerd in het nieuwe winkelcentrum dat de drie Kamperlandse onderne mers willen groeperen rond de su permarkt. Zelf zien ze er graag col lega's komen die het aanbod met verse vis en bloemen completeren. Via een voetgangersvriendelijke oversteek over de Ruiterplaatweg kan de doe-het-zelfvestiging Hubo op industrieterrein Rip bij het koopcentrum getrokken worden, menen de ondernemers. „Het streven is dat Kamperland in teressanter wordt dan Goes of Mid delburg voor de Noord-Bevelan ders die boodschappen willen doen", stelt Clement. Het winkelcentrum biedt straks 150 parkeerplaatsen, vijftig meer dan nu. Dat blijft krap in het hoog seizoen, zeker als het nieuwe cam perpark op de Schotsman omvang rijke vehikels met zelfvoorzienen- de vakantiegangers aantrekt. „Maar je kunt niet jaarrond ruimte beslag leggen voor de piek die maar kort duurt", vindt Peter de Haze. De bewoners van de huizen die nu grenzen aan de volkstuinen en die bij de bouwplannen zullen verdwijnen, willen de onderne mers in uitzicht en overlast tege moetkomen door een aarden wal met beplanting tussen winkelter rein en tuinen te leggen. „Daar over gaan we met de bewoners in overleg", zegt Clement. Eerste vereiste voor doorgang van het plan zijn meer mede-onderne mers en de gemeentelijke procedu res. De streefdatum voor opening van het nieuwe winkelcentrum ligt in 2014. ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duiveland is een politieke partij rijker. De So cialistische Partij (SP) heeft sinds deze week een 'afdeling in oprich ting' op het eiland. Deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen in 2014 zou 'heel mooi' zijn, maar heeft volgens voorzitter Anita de Vos-Viergever niet de hoogste prio riteit. Vorige week werd de werk groep die De Vos voorzit door het landelijke bureau erkend als afde ling in oprichting. De huidige C1000 met links de volkstuinen die gaan wijken voor het nieuwe winkelcentrum. HOEDEKENSKERKE De Stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele krijgt van de gemeente Borse- le een eenmalige subsidie van vijf tienduizend euro voor het opknap pen van de perrons in Hoedekens- kerke. „De stoomtrein is een be langrijk onderdeel van ons toeris tisch product. Daarom vinden we het redelijk dat een deel aan de re novatie meebetalen", zegt wethou der Jan Zandee. Een deel van de perrons is al opge knapt. Het resterende deel gebeurt in de eerste helft van dit jaar. KAMPERLAND De Sociëteit Noord-Beveland heeft bij de eerste soosavond van 2013 de Zeeuwse kamerheer van de konin gin te gast: Jack Asselbergs, tot 2009 burgemeester van Schou wen-Duiveland en vervolgens ka merheer van de koningin in Zee land als opvolger van Kees Kosten- se. Hij vertelt over zijn functie en ta ken op donderdag 17 januari vanaf 20.00 uur in het dorpshuis De Ca- foto Willem Mieras sembroothuis van Kamperland. 'Verscentrum Sandee blijft in een eenvoudige versie aan de Noordstraat Mijn broer, tuinder Robert Sandee wil de groentenwinkel voortzetten. Met het terras en de workshops. Laatst wilden Amsterdamse tuinders een workshop zuurkool inmaken'. door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het vorig voorjaar verschenen dorps plan van 's-Heer Hendrikskinde ren wordt langzaam maar zeker ten uitvoer gebracht. „Het valt me niet tegen, maar som mige dingen duren te lang", zegt secretaris Adri van Oosten van de dorpsraad. Het in samenspraak met de bewo ners opgestelde plan heeft enkele tientallen aanbevelingen opgele verd, zoals het opzettten van een vrijwilligerscentrale, het maken van een informatiegidsje over het dorp en een prikpost. Die eerste twee zijn in gang gezet en gaan door, een prikpost blijkt lastig, zegt Van Oosten. Ook is er inmid dels een AED op het dorp, maar het is nog wachten op cursussen voor de vrijwilligers. „Het loopt allemaal best goed, maar de mensen op het dorp heb ben een informatieachterstand. Daarom wilen we snel een nieuws brief verspreiden met de stand van zaken." 's-Heer Hendrikskinderen heeft zich met drie projecten gemeld voor de provinciale prijsvraag Kern met Pit, te weten: herinrich ting schoolplein en/speelveld en bijbelse planten rond de kerk. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Wórdt het de gast vrijheid van de speel- en leerboer- derij Five Star Farm in Kamper land of toch de voormalige paar- denhouderij in de Stadspolder bij Kortgene? Bianca Plune hoopt bin nenkort de knoop te kunnen door hakken waar ze verder gaat met haar Ezelhuis. Afgelopen herfst moest ze uitwijken naar andere ac commodatie omdat de Stroodorp- se opstallen waar ze het Ezelhuis en de Stichting Ezelspoor voor asi- notherapie en recreatieve wande lingen begon, niet langer beschik baar was. Even dacht ze met haar acht Franse reuzenezels te moeten uitwijken naar Tholen, maar er is een kans dat ze op Noord-Beve land kan blijven. Met hulp van de gemeente Noord-Beveland vond ze een tijde lijk huis in Wissenkerke en onder dak voor haar ezels aan de Kei- hoogteweg, waar de dieren van de aankomende kinderboerderij van Ellen van Hemert wat inschikten. „Jammer is dat ik daar geen moge lijkheden heb om mensen te ont vangen. Wel maken de ezels wan delingen met groepen die bijvoor beeld met een solextocht vanuit Colijnsplaat komen. Maar de kin deren met autisme die voorheen met de ezels bezig waren, kunnen nu niet terecht." Plune hoopt binnenkort te horen of ze het complex van sportpaar denfokkerij Poppelaars aan de Mo lendijk in Kortgene kan huren. „Dan kan ik bij mijn ezels wonen en het concept van de Buurderij verder uitwerken." Dat concept is een verbreding van haar zorg- en recreatieve werk met de ezels voor volwassenen en kinderen met of zonder beperking. Plune wil er dagbesteding en dagrecreatie aan bieden met de ezels, een moes tuin, logeermogelijkheden, week eind- en vakantieopvang en een streekproductenwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75