22 zeeland 't Beest merkt dat het crisis is Durvers gezocht Nieuw winkelhart voor Noord-Beveland Kerstcircus twijfelt over tweede bezoek Goes Museum niet open vóór herdenking I I I I Man gepakt met drugs en verkeersboden 'Het is een moeilijke tijd, maar gelukkig hebben we nog niets moeten afgelasten' FP woensdag 9 januari 2013 door Luc Oggel COES - Podium 't Beest in Goes merkt dat het crisis is, vooral aan het concert- en theaterbezoek. De filmzaal daarentegen is wel goed gevuld. „Het is een moeilijke tijd", zegt coördinator Anita Berrevoets, „maar gelukkig hebben we nog niets moeten afgelasten. Dat is voorheen wel gebeurd." Met 'voor heen' doelt Berrevoets op de perio de dat 't Beest nog deel uitmaakte van Theater De Mythe. Sinds an derhalf jaar staat het podium weer op eigen benen. In die periode is een nieuw bestuur gevormd en zijn een toekomstvisie en een be drijfsplan geschreven. Allemaal met het doel om 't Beest weer op de kaart te zetten en te laten brui sen. Ook is en wordt er inpandig veel achterstallig werk verzet. Zo is de filmzaalapparatuur volledig ge digitaliseerd en dat is volgens Ber revoets te merken aan het bezoek. „Het gaat op zich best lekker", zegt de coördinator. „Maar wat betreft het concertbezoek lijkt het alsof we blijven steken op de drempel van 180 bezoekers." Het gaat dan ook om optredens van bekendere bands. De capaciteit van de grote zaal is zo'n beetje het dubbele. „We merken dat mensen keuzes maken, ook met de theatervoorstel lingen. In een moeilijke tijd geef je je geld toch eerder uit aan levens onderhoud." Ook met de geherin troduceerde Beestpas, waarmee voor een minimale bijdrage van 35 euro korting wordt gegegeven op alle activiteiten, loopt het nog niet heel erg storm. Er zijn volgens Ber revoets tot dusver zo'n 35 stuks verkocht „Het gaat wel steeds be ter, maar het heeft tijd nodig." 't Beest heeft nooit een hele com merciële programmering gehad en onderscheidt zich daarmee ook. „Maar de mensen moeten wel wil len komen", zegt Berrevoets, die oppert dat wellicht wat meer de grenzen moeten worden opge zocht. „Maar geen Jan Smit hoor, haha. We doen ons best, meer kunnen we niet doen." De jaarlijkse gemeentelijke subsi die voor 't Beest is tot en met 2014 met 50.000 euro verhoogd, be doeld voor onderhoud en als extra impuls. Verder wordt op dit mo ment gewerkt aan een sponsor plan. goes - Het is niet duidelijk of Goes ook volgend jaar een kerstcir cus krijgt. Binnen een maand be slist de directie of het circus vol gend jaar terug komt. „Het is ons niet meegevallen, maar toch ook niet tegengevallen", zegt Arnold Verbrugge van het circus. „Maar ik heb gehoord dat het bij al le kerstcircussen in het land wat minder was dit jaar." Het kerstcircus stond tijdens de kerstvakantie op het parkeerter rein bij de Zeelandhallen. Maan dag is begonnen met afbreken. Gis teren waren de meeste wagens ver trokken. Vandaag presenteert het trio ondernemers de Kamperlandse plannen aan de Gezamenlij ke Ondernemersvereniging Noord-Beveland. Er is nog plaats op het plein voor enkele Noord-Bevelandse ondernemers. Gedacht wordt met name aan verse vis en bloemen. Noord-Beveland gaat danig ver anderen, geloven drie Kamper landse ondernemers. „We kun nen doorgaan zoals we zijn en toezien hoe het minder wordt; we kunnen de zaken ook naar ons hand proberen te zetten." Met een nieuw winkelhart. door Claudia Sondervan kamperland - De tijden zijn er niet naar maar de kansen liggen er: dat is voldoende om de stap te wagen voor Gert-Jan Clement, on dernemer van de Ciooo-super- markt, Johan Sandee, uitbater van het Verswarencentrum en aanne mer Peter de Haze. „Tegen de stroom in, maar nu is het mo ment", vat Clement samen. Zijn supermarktformule is doorver kocht aan Albert Heijn, wat een nieuwe winkelinrichting en formu le inhoudt. Tegelijkertijd heeft hij de voorspelling gekregen dat hij van alle winkeliers op Noord-Beve land in omzet het meest te duch ten heeft van de Aldi die in Wis- senkerke de levendigheid moet gaan versterken. Het Winkelverbeterplan dat de ge meente met een aantal adviseurs liet opstellen om de Noord-Beve- landse middenstand opgewassen te doen zijn tegen de steeds kleine re en grijzere bevolking, adviseer de de aanval boven de verdedi ging. „Dan kan ik beter nu gebruik maken van de mogelijkheden, dan lever ik straks veel minder in, in plaats van veel meer", zegt Cle ment. „Bovendien heeft Kamperland een impuls nodig; ettelijke onderne mers denken aan stoppen maar hebben geen opvolging. Als we nu een nieuw winkelhart vormen, zijn we van betekenis voor heel Noord-Beveland." Clement wil zijn winkel verster ken met meer winkels en gebruik maken van de nevenformules die AH heeft: een inpandige kleine Gall&Gall slijterij en een Etos, te bouwen op het buurland dat zijn familie bij de verplaatsing van de winkel vanuit de Veerweg naar de Ruiterplaatweg al aankocht: de huidige volkstuinen. De tuinhuur- ders mogen na januari 2014 gratis blijven tot de bouw begint. Ze kun nen overstappen naar de tuingrond aan de andere kant van de begraafplaats van de familie Sandee, van zakenpartner Johan. Die wil in het nieuwe plan een lunchroom met terras en speel tuin beginnen bij het nieuwe win kelhart. „We hebben de grond, de bouwkosten houden we laag, we kunnen Noord-Bevelandse onder nemers die wat zien in de winkels naast de supermarkt een lage vier- kantemeterprijs rekenen." Het Kamperlandse plan wordt donderdag tijdens de gemeente raadsvergadering in Wissenkerke gepresenteerd (19.30 uur). In Vlissingen is al jaren een kerst circus. Toen bekend werd dat Goes een eigen kerstcircus zou krijgen, leidde dat tot wrevel bij de Vlis- singse concurrentie: Zeeland zou te klein zijn voor twee kerstcircus sen, vonden ze in Vlissingen. Het Goese kerstcircus trok zich van die kritiek niets aan, met het argument dat er overal in het land concurrentie is tussen kerstcircus sen. De twee onderscheidden zich wel van elkaar: het circus in Vlis singen had acts met wilde dieren; dat in Goes had ervoor gekozen om alleen met huis- en boerderij dieren te werken. Een impressie van wat de ondernemers voor ogen hebben: onderaan ligt de Ruiterplaatweg, rechts de C1000. door Rob Paardekam stavenisse - Al vier jaar probeert de Stichting Actief Stavenisse een watersnoodcentrum van de grond te krijgen in Stavenisse. Het zal niet meer lukken om het kleine museum te openen vóór de zestig ste herdenking van de Ramp. „Dat is jammer", zegt Flip de Rijke. „Maar er is weer licht aan het eind van de tunnel en daar ben ik al heel blij mee." Het centrum, waar onder meer fo to's en documenten over de Ramp te zien zullen zijn, moet in het voormalige gemeentehuis en deels in het dorpshuis komen. De mede werking van de gemeente is nodig om dat eerste gebouw te kunnen betrekken. In het verleden was voorzitter Flip de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse niet al tijd te spreken over de bereidheid tot medewerking van burgemees ter en wethouders, maar nu staan de neuzen volgens hem weer de zelfde kant op. „Ik heb het idee dat wethouder Van Dis achter ons staat. Er is vertrouwen van beide kanten. We gaan eind januari weer praten. Dan hoop ik afspra ken te kunnen maken." Het gesprek zal onder meer gaan over de huur die de stichting al dan niet moet betalen voor het ge bruik van het voormalige gemeen tehuis. „Het zou natuurlijk een mooi gebaar van de gemeente zijn als we het pand voor niets mogen gebruiken", aldus De Rijke. „Maar dat zit er wellicht niet in. Maar als ze er 10.000 euro per jaar voor wil len hebben, is het natuurlijk einde verhaal." De Rijke zegt het liefst afspraken voor de lange termijn te willen ma ken, want het centrum wordt wat hem betreft niet voor een paar jaar ingericht. „Er moet sprake zijn van continuïteit." Om het kleine museum te kunnen inrichten, heeft de stichting subsi die nodig. Ze kan misschien aan spraak maken op een potje dat be schikbaar is voor toeristische plan nen. Per kern is een bedrag van 40.000 euro beschikbaar. Ook daar zal aan het eind van de maand over worden gesproken. Zelfs als dan al afspraken gemaakt kunnen worden, denkt De Rijke niet dat het centrum dit jaar nog open zal gaan. Volgens hem moet nog een hoop werk worden verzet. Zo zal het ge bouw moeten worden aangepast en dient de collectie op orde te worden gebracht. „We hebben lan ge tijd geen licht aan het eind van de tunnel gezien en dan blijven dat soort dingen liggen." Ook zal De Rijke opnieuw moeten bekij ken welke vrijwilligers beschikbaar zijn. „Heel wat mensen hebben destijds aangegeven iets te willen doen", zegt hij. „Maar we zijn in middels jaren verder, dus veel van die mensen zijn inmiddels overle den, verhuisd of te oud." vlissingen - Een 29-jarige man uit de gemeente Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag om 01.30 uur door de politie op de Edisonweg in Vlissingen aangehou den op verdenking van diefstal van verkeersborden. In de auto van de Vlissinger lagen drie gestolen verkeersborden. De politie vond ook 'op drugs (speed, hasj) gelijkende stoffen' in de wa gen van de Vlissinger. Deze stoffen zijn in beslag geno men en worden nog nader onder zocht. De borden en de stoffen zijn in beslag genomen en de man is door de politie naar Torentijd ge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74