BEVELANDEN/THOLEN Overwinteren in Wissenkerke Ambtenarenoversteekplaats Mishandeling almanak 21 *18,9) Tot 13 00 uur morgenmiddag! Vissers chef van nieuwe politieregio 26 en 27 Vertrekkende pater hekelt vorming parochiebestuur van nieuwe Pater Damiaan parochie WOENSDAG 9 januari 2013 WISSENKERKE - Overwinteren in Wissenkerke; de acht Poitou-ezels van voorheen het Stroo- dorpse Ezeihuis van Bianca Plune (foto) schik ken zich er blijmoedig in. Nadat er afgelopen herfst door verkoop van de panden een einde kwam aan hun verblijf aan de Stroodorpseweg, vonden ze een logeer- stal bij de paarden, schapen, kippen en colle ga-ezel van Ellen van Hemert aan de Keihoog- teweg in Wissenkerke, in afwachting van een nieuwe uitvalsbasis voor het knuffel- en wan- delwerk dat de ezels doen. pagina 23: ezels hopen op een lente bij de Buur den/ in Stadspolder. foto Willem Mieras MMI»ilirilT1il[il«MMMIiBiill"-|-|l[WMIMilllllWIIIHill|iilllillllllllll Trekking 10 januari Jackpot Staatsloterij Nu gratis bij een Staatslot! Tip? redactie@pzc.nl STAVENISSE - Een 42-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is maan dagavond in Stavenisse aangehou den door de politie wegens huis vredebreuk en mishandeling. Ze drong rond half tien een wo ning in Stavenisse binnen en mis handelde de bewoners, een 53-jari- ge man en een 40-jarige vrouw. Volgens de politie sloeg ze met 'een voorwerp'. De bewoners moesten naar het ziekenhuis om zich te laten behandelen. Ambtenaren van de gemeente Borse- le moeten sinds kort regelmatig de Stenevate in Heinkenszand overste ken. Een deel van het bestuurlijke ap paraat zit door de verbouwing tijde lijk in de raadsboerderij. Dit fraaie onderkomen staat aan de andere zijde van de Stenevate. En zo gebeurt het dat de ambtelijke mede werkers met enige regelmaat de weg moeten oversteken. Ter plaatse is ech ter geen veilige voetgangersoversteek plaats (vop). Om een veilige oversteek te garande ren is op het gemeentehuis een bril jant plan bedacht. Leg ter plaatse een ambtenarenoversteekplaats (aop) aan. Verf en borden zijn al be steld. Weggebruikers zijn alvast ge waarschuwd. PZC Vanluffelen verlaat parochie Goes door Frank van Cooten GOES - Pater Paul Vanluffelen ver laat na zeven jaar de H. Maria Mag- dalena parochie in Goes. Zijn taak is af, zei hij dinsdag desgevraagd. Zijn besluit om te stoppen heeft volgens hem niets te maken met de vorming van de nieuwe Pater Damiaan parochie, een samenvoe ging van de acht parochies op de Bevelanden en Schouwen-Duive- land. Pastoor Paul Verbeek is de nieuwe voorzitter van het paro chiebestuur. Het verhaal gaat dat er sprake is geweest van een machtsstrijd tussen Verbeek en Vanluffelen maar daar is volgens Vanluffelen geen sprake van. „De bisschop heeft eerst aan mij ge vraagd of ik voorzitter wilde wor den, maar ik heb voor de eer be dankt." De pater spreekt tegen dat hij een slechte verhouding zou hebben met de bisschop. Als dat zo zou zijn zat ik binnen een week in Mongolië of Alaska." Vanluffe len besloot niet in te gaan op het aanbod om voorzitter te worden omdat hij het niet eens is met de wijze waarop het nieuwe parochie bestuur is gevormd. Het dagelijks bestuur wordt naast Verbeek ge vormd door vice-voorzitter Ad Schenk en secretaris Ad Lijmbach. De pater weigerde daarom de aan vraag voor de samenvoeging van de parochies en de voordracht van de bestuursleden aan bisschop Lie- sen van Breda te ondertekenen. „Dat is niet conform het kerkelijk recht gebeurd. De bisschop moet de pastoor benoemen die dan op zoek gaat naar geschikte bestuurs- kandidaten. Nu waren de bestuurs leden eerder dan de pastoor be noemd. Dat is niet correct." Het bestuur van de Pater Damiaan parochie bestaat verder uit leden van het vorige bestuur van de In terparochiële Vereniging en leden van elke parochiekern. Vanluffelen betreurt het dat er nauwelijks nieu we gezichten in het bestuur zitten met een frisse blik op de toekomst van de kerk. „Er zijn in deze regio genoeg excellente mensen te vin den maar die kregen geen kans. Het is nu oude wijn in nieuwe zak ken. En in het evangelie staat dat die zakken scheuren. Schenk en Lijmbach zijn ook nog eens van dezelfde politieke partij. Dat be gint toch een beetje te stinken." Vanluffelen weet nog niet waar zijn toekomst ligt. „De bisschop heeft mij een mooie parochie be loofd." pagina 24: afscheid wekt verbazing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73