1 Jeugd klopt aan de deur bij PSV sport 133 Megadeal voor Rory Mcllroy Schrier tevreden over deelnemersveld Genomineerde sporters bekend Temeuzen verslaat Terneuzense Boys Indoorkarters Klaver 4 vergroten voorsprong Van Belzen jaar langer bij Kwadendamme Het is voor het eerst dat er in Nederland een Indoortrail wordt gehouden. spektakelstuk worden Westerscheldehal Legenda 1. greppels 2. zand 3. strobalen 4. grindbed 5. afvalcontainers 6. trap tribune 7. trap tribune 8. brug/tunnel 9. heuveltjes 10. waterbak 11. houtsnippers 12. schuine bocht 13. boomstamme tjes 14. dwarsliggers 15. schuine bocht 16. basaltheuvel 17. schuine boomstam men 18. loopbrug 19. golvend bosterrein 20. houten hekjes 21. schuine bocht 22. strobalen Kanshebbers in de sterkste series Mannen Hicham el Barouki Erwin Adan Mohamed Berok Lahsene Bouchikhi Jamal Boussattati Neal Bouterse Tim van den Broeke (A-junior) jj Erwin Harmes Hicham Migou Huubvan Noorden Ronnie Overgaauw TarikOuamoum Tommy Staal (A-junior) Remy Vasseur Ronnie Duinkerken (Master) Saaid Ribag (Master) Armand van der Smissen (Master) Vrouwen Esther Vermue Laura Wientjes (A-junior) Dieuwertje Poort n illustratie Jos van Breda en Johan Antheunisse foto's Ruben Oreel NEW YORK - De Noord-Ierse golfer Rory Mcllroy heeft een megadeal afgesloten met Nike. Het Ameri kaanse sportartikelenbedrijf heeft met de nummer één van de we reld een contract voor tien jaar af gesloten met een waarde van om gerekend 191 miljoen euro. Mcllroy is de opvolger van Lance Armstrong, met wie Nike vorig jaar de banden verbrak na het om vangrijke dopingrapport over de Amerikaanse renner. Komende zaterdag komen zo'n vijfhonderd atleten in actie tij dens de eerste editie van de Koole Sport Indoortrail in de Zeelandhallen in Goes. Johan Antheunisse heeft het parkoers uitgezet. Meer dan twintig hin dernissen moeten de atleten ver teren, maar alles is hardlopend af te leggen. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Ja, hij is best wel een beetje zenuwachtig. Maanden lang is Johan Antheunisse bezig ge weest met het bedenken en teke nen van het parkoers van de aller eerste Indoortrail in Nederland in de Zeelandhallen in Goes. Zater dag is de uitvoering. Maar voor het zover is, moet er in twee dagen tijd nog een traject van zo'n zeven honderd meter uit de grond wor den gestampt. „Een immens kar wei", weet Antheunisse. Vandaag rijden vrachtwagens af en aan om zo'n vierduizend kubie ke meter grond in de hal te stor ten. Donderdag en vrijdag wordt het parkoers opgebouwd met hulp van studenten van het ROC. Zo'n dertig sponsoren stelden de afgelopen maanden allerlei materi alen ter beschikking, van een loop brug tot boomstammen en van ba saltblokken tot grote containers ge vuld met zand waar doorheen ge lopen moet worden. De obstakels vormen de hoofdmoot van de In doortrail, een hardloopevenement dat is komen overwaaien uit Duits land. In de Westfalenhallen in Dortmund vond begin 2012 de we reldpremière plaats. Nu is dus Zee land aan de beurt. Filmpjes op Youtube vormden een belangrijke inspiratiebron voor Antheunisse, maar ook zijn eigen hardloopervaring speelde een voor name rol. Volgens Antheunisse is het par koers met meer dan twintig hin dernissen helemaal hardlopend af te leggen. „Het is niet de bedoeling dat je moet gaan wandelen of klau teren", vertelt Antheunisse, zelf in de jaren zeventig en tachtig een be genadigd hardloper. „Bij het bou wen van het parkoers heb ik ge bruik gemaakt van mijn eigen erva ringen, ik bekijk het vanuit het oogpunt van de atleet." Antheunisse vindt dat het traject te vergelijken is met een zware cross. „Vroeger waren de crossjes veel zwaarder dan tegenwoordig, nu zijn ze erg mild voor de lopers. Ik herinner me de Sint Nicolaas- cross nog in Middelburg. Daar moest je ook verschillende hinder nissen nemen en over boomstam men springen. Maar toen het hard lopen zich ging verbreden, werden de parkoersen eenvoudiger. Deze trail is eigenlijk wat vroeger een cross was, dus met heuvels en an dere obstakels. Ik verwacht dat het een spektakelstuk gaat worden." Het idee om een Indoortrail in de Zeelandhallen te houden ontstond begin dit jaar tijdens een discussie avond over de toekomst van de Zeeuwse atletiek die de PZC had georganiseerd. „Paul Pieters, een bekend jurylid, riep tijdens die avond dat we eens contact moes ten zoeken met de motorcross. Kim Reynierse haakte daar op in en daarna hebben Michel Schrier, mijn vrouw en ik zich bij het ini tiatief aangesloten. We hebben een team met op allerlei terreinen onze talenten", zegt Antheunisse, die zelf hovenier is. De voorbereiding ging met vallen en opstaan. „Het is in deze tijd na tuurlijk erg moeilijk om sponso ren te vinden, maar uiteindelijk hebben we er toch heel wat gevon den. En het is spannend of je ge noeg atleten weet aan te trekken. De laatste weken lukt dat aardig." De teller staat inmiddels op 500 hardlopers. De hal wordt aangekleed met strui ken en coniferen. Het publiek kan de deelnemers op de voet volgen, want op drie plaatsen worden tri bunes gebouwd. Die blijven staat tot de Indoor Motorcross, die een week later in de Zeelandhallen plaatsvindt. Er staat zaterdag in de Zee landhallen een voor Zeeuw se begrippen behoorlijk sterk deelnemersveld aan de start. Michel Schrier en Kim Reynierse zijn de afgelopen maanden druk doende geweest om verschillende snelle mannen en vrouwen naar Zeeland te halen. Ze maakten ge bruik van hun eigen contacten in het hardloopwereldje. „Ik had eigenlijk gehoopt om de he le Zeeuwse top aan de start te krij gen, maar dat is helaas niet gelukt", Michel Schrier vertelt Schrier. „We hebben concur rentie van de Halve van Egmond, waar bijvoorbeeld Wouter Jansen loopt. Lars Paardekooper is niet he lemaal fit en ook Tim Pleijte heeft een kleine blessure." Toch is Schrier tevreden over het deelnemersveld. „Het zal een mooie wedstrijd worden. Boven dien gaat het niet alleen om de wedstrijd, we zijn ook een breedte sportevenement. Er doet heel veel jeugd mee." Ook vanuit het buiten land zullen een aantal sterke atle ten aan de start staan, al is de deel name van Kustmarathonwinnaar Hicham el Barouki nog niet hele maal zeker. „Er zijn nog wat proble men met z'n visum, dus pas op het laatste moment zal bekend zijn of hij mee gaat doen." Naast de 430 individuele atleten die zich hebben ingeschreven, doen er zo'n vijftien teams mee aan de bedrijvenloop. De inschrijving voor de Indoortrail is voor heren senioren en masters gesloten. De series voor deze cate gorieën zitten vol. Alle overige cate gorieën kunnen nog wel inschrij ven tot en met donderdag. Na-in- schrijven op de dag van de wed strijd is niet mogelijk. EINDHOVEN - PSV won dinsdaga vond in Bangkok met 0-2 een oe fenduel van Muangthong FC. De ploeg leek meer op jong PSV, trai ner Dick Advocaat gaf de jeugd een kans zich te presenteren. Voor twee talenten begon gisteren ver van huis na jaren bij de jeugd opleiding hun carrière bij PSV. Zakaria Bakkali (16) en Jorrit Hen- drix (17) debuteerden in de ploeg. Heezenaar Menno Koch (18) kreeg voor het eerst sinds de zomer weer speeltijd in een oefenwed strijd. Met zeven spelers uit de ei gen opleiding, onder wie ook De- pay, Ritzmaier, Locadia en Van Ooijen, won PSV het flink gespon sorde duel om de Asian Cup, de enige oefenwedstrijd die de forma tie uit Eindhoven tijdens de cam pagne in Bangkok speelt. PSV maakte het zichzelf makkelijk doordat Depay al na twintig minu ten een vrije trap in de linkerkrui sing schoot. Muangthong werd daarna af en toe gevaarlijk. Een vreugde-explosie van de uitzinni ge Thaise fans bleef uit doordat Lo cadia kort voor tijd met een halve omhaal de score verdubbelde en de zege veilig stelde. Voor Erik Pieters lonkt een basis- plek bij PSV bij de hervatting van de competitie. Jetro Willems is we gens een liesblessure nog niet be schikbaar tijdens PSV-PEC, volgen de week vrijdag. Pieters is op de weg terug na een voetbreuk. Giste ren speelde hij negentig minuten tegen Muanghtong. Dries Mertens is wel weer helemaal fit. woensdag 9 januari 2013 ZIERIKZEE - De genomineerden van de Schouwse sportverkiezin- gen 2012 zijn bekend. Behalve een sporter van het jaar en sportploeg van het jaar worden ook een aan moedigingsprijs, een organisatie- prijs en een penning van verdien ste uitgereikt. De nominaties bij de sportvrouw/sportman zijn atleet Noah Heijnen, tennisster Lesley Kerkhove, freestyle-kitesurfster Annelous Lammerts, windsurfer Davy Scheffers en zwemmer Cas per Zwier. Voor de sportploegen zijn het eerste mannenteam van tafeltennisvereniging Scaldina, het eerste elftal van Bruse Boys en het eerste mannenteam van volleybal vereniging Forza genomineerd. De sportverkiezingen vinden vrijdag 8 februari plaats in het gemeentehuis te Zierikzee. De vo rige editie ging de hoogste eer bij de sportman/sportvrouw voor de zevende keer op rij naar Lesley Kerkhove. De tennisster veroverde in 2011 twee nationale titels. Bij de sportploegen won vorig jaar Delta Sport. De Zierikzeese handballers behaalden de titel in de eerste klas se en de Supercup. MIDDELBURG Zondag-tweedeklasser Temeuzen was dinsdag in een oefenduel met 3-2 te sterk voor buurman Terneu zense Boys. De ruststand was 1-1. Remco van Leeuwen opende na- mens Temeuzen de score. Ibrahim Eryürük maakte gelijk namens de bezoekers. In de tweede helft bracht Marco Faassen zaterdag-eer steklasser Terneuzense Boys op voorsprong. Temeuzen trok daarna de winst naar zich toe via treffers van - wederom - Van Leeuwen en Hassan Basagac. Zaterdag schakel de Temeuzen tijdens het indoorso- ccertoernooi Terneuzense Boys nog uit in de kwartfinale (1-0). MIDDELBURG De zeven race om het Zeeuwse in- doorkartkampioenschap voor teams is gewonnen door Klaver 4. In een wedstrijd over twee uur reed de winnende formatie op de baan van Indoor Karting Middel burg naar 163 ronden. DKC 1 behaal de met een ronde minder de twee de plaats. Daarachter volgde Future Racing met 161 ronden. Klaver 4 verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klasse ment en heeft nu 123 punten. DKC 1 heeft als nummer twee vijftien punten minder. Zowel Klaver 4 als DKC 1 reed de zevende wedstrijd met succesballast. MIDDELBURG Ook het volgende seizoen blijft Lie ven van Belzen trainer van zon- dag-vijfdeklasser Kwadendamme. De oefenmeester uit Middelburg begint dan aan zijn vierde seizoen bij de Bevelandse voetbalvereni ging. Kwadendamme bezet mo menteel de negende plaats in de competitie met tien punten uit elf wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71