Museum niet open vóór herdenking zeeland 123 Tuinbouwschool Ca (.vein Cohy. Ik ki«s voor kei www.calvijncollege.nl Man gepakt met drugs en verkeersborden Dronken bestuurder truck aangehouden Boomverbrandingen en loterijen Beroep tegen bouw huizen Heereweg Dialectrockers van Surrender grote trekkers van feestprogramma jarig jeugdsoos Big-S VLISSINCEN Een 29-jarige man uit de gemeente Vlissingen is in de nacht van maan dag op dinsdag om 01.30 uur door de politie op de Edisonweg in Vlis singen aangehouden op verden king van diefstal van verkeersbor den. In de auto van de Vlissinger la gen drie gestolen verkeersborden. De politie vond ook 'op drugs (speed, hasj) gelijkende stoffen' in de wagen van de Vlissinger. Deze stoffen worden nog nader onder zocht. De borden en de stoffen zijn in beslag genomen en de man is door de politie naar Torentijd ge bracht. MIDDELBURG Op de Ampèreweg in Middelburg is maandag even na 18.00 uur een 43-jarige dronken Poolse vrachtwa genbestuurder aangehouden. Agenten zagen de man eerder in zijn vrachtwagencombinatie slinge rend over de A58 rijden. Ze gaven de bestuurder een stopteken en konden hem daarna aanhouden op de Ampèreweg. Uit de blaastest bleek dat de man vijf keer de toege stane hoeveelheid alcohol had ge dronken. Hij kon meteen zijn rijbe wijs inleveren. Ook kreeg de Pool se vrachtautochauffeur een rijont zegging van veertien uur. BRUINISSE/SIRJANSLAND Big-S pakt de viering van het 44-ja- rig bestaan groots aan. Zaterdag 12 januari treden drie bands op. Grote trekpleister van het feestpro gramma is het optreden van de dia lectrockers van Surrender. Deze band werd begin jaren '80 als Engelstalige coverband opgericht. De overstap naar zingen in streek taal kwam in de jaren '90. Daarna nam de populariteit van door Rob Paardekam STAVENISSE - Al vier jaar probeert de Stichting Actief Stavenisse een watersnoodcentrum van de grond te krijgen in Stavenisse. Het zal niet meer lukken om het kleine museum te openen vóór de zestig ste herdenking van de Ramp. „Dat is jammer", zegt Flip de Rijke. „Maar er is weer licht aan het eind van de tunnel en daar ben ik al heel blij mee." Het centrum, waar onder meer fo to's en documenten over de Ramp te zien zullen zijn, moet in het voormalige gemeentehuis en deels in het dorpshuis komen. De mede werking van de gemeente is nodig om dat eerste gebouw te kunnen Surrender snel toe. In 1992 kwam de eerste CD uit waarna Surrender volle zalen en tenten platspeelden. Ook op het Big-S-podium zaterdag de band Shag, Whiskey en Botox. Deze band begon in 2009 als pro ject Shag Whiskey. Doel van het project was om met verschillende coverbandjes en los lopende muzikanten een geva rieerd muziekaanbod te brengen. betrekken. In het verleden was voorzitter Flip de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse niet al tijd te spreken over de bereidheid tot medewerking van burgemees ter en wethouders, maar nu staan de neuzen volgens hem dezelfde kant op. „Ik heb het idee dat wet houder Van Dis achter ons staat. Er is vertrouwen van beide kan ten. We gaan eind januari weer praten. Dan hoop ik afspraken te kunnen maken." Het gesprek zal onder meer gaan over de huur die de stichting al dan niet moet betalen voor het ge bruik van het voormalige gemeen tehuis. „Het zou natuurlijk een mooi gebaar van de gemeente zijn als we het pand voor niets mogen Na een succesvol optreden werd besloten een doorstart te maken. Tijdens een oefensessie waarbij erg strak gespeeld werd is het woord Botox aan de bandnaam toege voegd. Verder geeft WAF acte de presen ce. WAF staat voor Wilco Friends; een Schouwse rockband met een breed repertoire. De muzikanten van WAF hebben gebruiken", aldus De Rijke. „Maar dat zit er wellicht niet in. Maar als ze er 10.000 euro per jaar voor wil len hebben, is het natuurlijk einde verhaal." De Rijke zegt het liefst afspraken voor de lange termijn te willen ma ken, want het centrum wordt wat hem betreft niet voor een paar jaar ingericht. „Er moet sprake zijn van continuïteit." Om het kleine museum te kunnen inrichten, heeft de stichting subsi die nodig. Ze kan misschien aan spraak maken op een potje dat be schikbaar is voor toeristische plan nen. Per kern is een bedrag van 40.000 euro beschikbaar. Ook daar zal aan het eind van de maand over worden gesproken. Zelfs als een 'vrolijke en ondeugende uit straling' en met hun speelplezier weten ze elke keer weer het pu bliek te bespelen en van een optre den een feest te maken. De avond vol live-muziek gaat za terdag om 20.30 uur van start. De zaal gaat een half uurtje eerder open. Big-S is te vinden aan het Sluispad 48/50 in Burgh-Haamstede. dan al afspraken gemaakt kunnen worden, denkt De Rijke niet dat het centrum dit jaar nog open zal gaan. Volgens hem moet nog een hoop werk worden verzet. Zo zal het ge bouw moeten worden aangepast en dient de collectie op orde te worden gebracht. „We hebben lan ge tijd geen licht aan het eind van de tunnel gezien en dan blijven dat soort dingen liggen." Ook zal De Rijke opnieuw moeten bekij ken welke vrijwilligers beschikbaar zijn. „Heel wat mensen hebben destijds aangegeven iets te willen doen", zegt hij. „Maar we zijn in middels jaren verder, dus veel van die mensen zijn inmiddels overle den, verhuisd of te oud." In Sirjansland en Bruinisse worden vrijdagavond kerstbomen ver brand. Dat gaat in beide dorpen ge paard met een loterij. Op de stooklocatie Stellebosweel (bij de Grevelingenhout) in Bruinis se kunnen vanaf 18.30 uur kerstbo men worden ingeleverd. Dat levert per hele boom 20 cent en een lote- rijlot op. Een half uur later gaat de brand in de bomen. De negende kerstboomverbran ding van Sirjansland begint om 19.30 uur op de ijsbaan. Vanaf 19.00 uur kunnen bomen worden ge ruild tegen een lootje. Er is glüh wein en warme chocolademelk. NOORDGOUWE Een omwonende is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de be stemmingsplanwijziging voor een deel van de Heereweg in Noordgou- we. Met de wijziging wordt het mo gelijk om zes huizen en een paar- denpension te bouwen op een loca tie waar nu een veehouderij is ge vestigd. De buurvrouw is hier niet gelukkig mee en vreest overlast van lawaai en licht. Zij is eerder al in beroep gegaan bij de gemeente, maar toen zijn de bezwaren niet ge grond verklaard. 'WMMMWiwiinTiTiHwiiwiif'rn''TiiiMw^ïirrri|iiiiwfwwiirfflr'|"'iJTiWHWiiii|pr"iTiiiiw>i)ii|iii''ïii|iiiwi>Miw>i 1 IMMIUWMIIWI 1 iwwwii1i'MMwiin'irim 1 m—1 'ii II'WHUII'W IHJHIMHIII11111 milium iiwmii 1" NIWHIIIIIII 'iimwiii'iiiy wwiw woensdag 9 januari 2013 Big-S is gevestigd in een voormalige tuinbouwschool. Het pand werd met man en macht verbouwd tot jeugdhonk. De jeugdsoos werd op 10 januari 1969 geopend door mevrouw Everwijn, echtgenote van de toenmalige burgemeester. De dialectrockers van Surrender zijn graag geziene gasten in Big-S. foto Marijn van Rij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67