SP tiende politieke partij op eiland SCHOUWEN-DUIVELAND Dam in stadsgracht voor bouwverkeer Ambtenarenoversteekplaats Mishandeling almanak 21 Vissers chef van nieuwe politieregio 26 en 27 Vrijwilligers van Socialistische Partij richten zich eerst op zorgsector in gemeente Schouwen-Duiveland WOENSDAG 9 januari 2013 PZC door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland is een politieke partij rijker. De Socialistische Par tij (SP) heeft sinds deze week een 'afdeling in oprichting' op het ei land. Deelname aan de gemeenteraads verkiezingen in 2014 zou 'heel mooi' zijn, maar het bezetten van een 'luxe stoel' in het gemeente huis heeft volgens voorzitter Anita de Vos-Viergever uit Zonnemaire niet de hoogste prioriteit. „Wij vin den het belangrijker om de komen de tijd iets te gaan betekenen voor de mensen op Schouwen-Duive land, want daar is een politieke partij voor bedoeld", zegt De Vos. Ze is nog maar een half jaar lid van de partij, maar zit volgens ei gen zeggen 'vol energie'"om de ko mende tijd 'de schouders eronder te zetten'. „We zijn vlak voor de verkiezing lid geworden van de SP. Mijn man en ik zaten vaak vanaf de bank te mopperen op de politiek totdat we besloten dat we ons beter ac tief kunnen gaan inzetten", vertelt de kersverse voorzitter. Na een kennismakingsbezoek door de le den van de werkgroep die sinds vo rig jaar actief was in de gemeente, besloten De Vos en haar man zich bij de werkgroep aan te sluiten. Vorige week werd de werkgroep door het landelijke partijbureau er kend als 'afdeling in oprichting'. „Het komende half jaar moet blij ken of ze volwaardige afdeling kun nen worden. Dat hangt af van de activiteiten die ze houden en de kennis die ze in huis hebben over de lokale maatschappij", vertelt Pe- troesjka Sterk van SP Middelburg, die de afgelopen tijd zich bezig hield met de werkgroep op Schou wen-Duiveland. De afdeling in oprichting richt zich de komende maanden vooral op de zorgsector. Dit thema is lan delijk een speerpunt bij de SP, te meer omdat de gemeenten er veel taken bij krijgen. „We willen ken nismaken met de organisaties en de mensen die er werken", zegt De Vos. Daarbij is het nadrukkelijk de bedoeling om met de 'mensen op de werkvloer' in gesprek te gaan. De afdeling in oprichting, die bestaat uit zo'n tien actieve vrijwilligers, is wil verder de straat op gaan en met mensen - SP-sym- pathisant of niet - spreken over wat er leeft in hun dorp of buurt. Anita de Vos-Viergever. MHMHBBSi ZIERIKZEE - De Stadsgracht rond Zierikzee is tijdelijk iets kleiner. Ten behoeve van bouw verkeer richting stadswijk Buzee - voorheen bekend als Plan Buijse - is een tijdelijke dam gelegd. Eerder werden om schade te voorko men de kinderkopjes van de Houwersweg weggehaald en stalen rijplaten neergelegd. Vrachtwagens, graafmachines en ander zwaar bouwverkeer wordt tijdens de renovatie van Buzee vanaf de rotonde bij het gemeentehuis de Houwersweg op gedirigeerd. Via de tijdelij ke dam kan het materieel vervolgens naar het WÊKÊÊÊÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊMMMMNMM niniiiiiHii1i'1 liiinii'iipiwiimiininniiii Slabberswerf. De binnenstad van monumen- tenstad Zierikzee heeft door deze kunstgreep geen last van het Buzee-bouwverkeer. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl Nu gratis bij een Staatslot! STAVENISSE - Een 42-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is maan dagavond in Stavenisse aangehou den door de politie wegens huis vredebreuk en mishandeling. Ze drong rond half tien een wo ning in Stavenisse binnen en mis handelde de bewoners, een 53-jari- ge man en een 40-jarige vrouw. Volgens de politie sloeg ze met 'een voorwerp'. De bewoners moesten naar het ziekenhuis om zich te laten behandelen. Ambtenaren van de gemeente Borse- le moeten sinds kort regelmatig de Stenevate in Heinkenszand overste ken. Een deel van het bestuurlijke ap paraat zit door de verbouwing tijde lijk in de raadsboerderij. Dit fraaie onderkomen staat aan de andere zijde van de Stenevate. En zo gebeurt het dat de ambtelijke mede werkers met enige regelmaat de weg moeten oversteken. Ter plaatse is ech ter geen veilige voetgangersoversteek plaats (vop). Om een veilige oversteek te garande ren is op het gemeentehuis een bril jant plan bedacht. Leg ter plaatse een ambtenarenoversteekplaats (aop) aan. Verf en borden zijn al be steld. Weggebruikers zijn alvast ge waarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65