binnenland 5 Honderden reacties cruisewinkel.nl Nu nieuwjaarskorting op de Interactieve HD ontvanger bij Alles-in-1. Provincies vrezen effect verdere decentralisatie In Tilburg en omgeving reageerden gisteren honderden mensen op de actie van pastoor Schilder. De toon was overwegend negatief. Een greep: De modiste cruises boekt u bij cruisewinkel.nl Oostzee en St. Petersburg ms Rotterdam Brazilië naar Italië Costa Favolosa Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Weesperstraat 103 Amsterdam altijd iets voor jou woensdag 9 januari 2013 Zwaar weer voor gemeentekassen ,/J?'Wjs6SSk,{ 'i Wim van Veen: „Dit is vast een actie om aandacht te vragen voor de leegloop van de kerk. Ik kan me niet voorstellen dat meneer pastoor dat echt gaat doen. Maar in plaats van de weglopers nog een trap na te geven (waar is de Liefde in dit verhaal meneer pas toor?) zou onze kerk er beter aan doen haar hand in eigen boezem te steken." Maayke: „Belachelijk, wat deze man doet. Ie dereen is toch vrij, of hij of zij naar de kerk gaat of niet? Dat beslist die priester toch niet? Het feit dat men sen niet meer naar de kerk gaan, heeft 'de katholieke kerk' aan zich zelf te danken." Kees van der Wegen: „Hangt hij dan ook de foto's op van de afvallige pasto(o)rs, kapelaans en bisschoppen? Als je verandert van gedachte ben je toch geen afvallige? Als hij foto's ophangt maakt hij in breuk op iemands privacy." Willem Verspeek: „Normaal gesproken heb ik alleen maar warme en positieve gevoelens voor de mooie Heilige Rooms Ka tholieke Kerk, de Paus, de bisschop pen en de priesters. Nu lijkt het er toch op dat eerwaarde Schilder al leen maar om aandacht voor zich zelf vraagt. Geloven is een zegen, ge loven is een verlossing maar als mensen dat niet doen en niet van binnen uit het geloof voelen dan moet je daar niet de regels van de privacy voor overtreden." va 1.298,- Ontvang tot 80 - .boordtegoed per hut! va. 1.654, Rotterdam, Kopenhagen, Kiel, Wamemunde, Tallinn, St. Petersburg,, Stockholm, Vtoby, Rotterdam Vertrek 27 april 25 me», 6 jut Duur: 15 dagen A o.a. Santos Rio cte Janetro. Hheus, Maceto, Recife, Fortaieza. Tenerife, Madeira, Casablanca, Barcelona. Marseille Savona Vertrek: 4 maart DUSK 22 dagen fnci. vlucht, hotel drv tramk Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 personen per hut en o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Inclusief alle belastingen en volpension. Gemeenten kregen hun begro ting voor 2013 vaak maar met grote moeite op orde. Provincies waarschuwen: over hevelen van taken van het Rijk naar gemeenten kan de drup pel zijn die de emmer doet overlopen. door Freke Remmers DEN HAAG - Veel gemeenten zijn re cent maar met de hakken over de sloot geslaagd voor de jaarlijkse keuring van hun begroting door de provincie. In Overijssel heeft nog niet de helft van de 25 ge meenten de begroting voor 2013 sluitend gekregen. De provincie Utrecht zet 'serieuze kanttekeningen' bij veertien van de 26 meerjarenbegrotingen. Lim burg spreekt van 'een stilte voor de storm', hoewel vooralsnog alle 33 gemeenten de proef hebben doorstaan. Gemeenten hebben het zwaar te verduren door rijksbezuinigingen en door grond die minder waard is geworden. En er pakken zich meer donkere wolken samen. Het Rijk hevelt taken over naar de ge meenten, zoals de jeugdzorg, de AWBZ en de Wet Werken naar Vermogen. Rutte-II wil nog meer decentraliseren, staat in het regeer akkoord, maar wat is nog onduide lijk. De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) is vóór, want lokale overheden zouden het beter kunnen omdat die dichter bij de burger staan. Volgens de regering zouden gemeenten de taken voor al ook goedkoper kunnen. En daar wringt de schoen, waar schuwen de toezichthouders van de gemeenten. „Alles hangt af van de taken die de gemeenten krijgen en het bijbehorende budget", zegt de Drentse gedeputeerde Henk Brink. Maar hij heeft er slechte er varingen mee. „Toen de provincies het natuurbeleid moesten overne men, kregen we daar onvoldoende middelen voor. Gebeurt dat ook bij de gemeenten, dan gaat over de hele linie de situatie achteruit. De lucht is er nu al uit. Ook al is na tuurlijk geen gemeente gelijk." Ook de Limburgse gedeputeerde Erik Koppe ziet het somber in. „Ik kan wel een soort winstwaar schuwing afgeven. Dat de storm dit jaar al begint, sluit ik niet uit." Het vet op de botten verdwijnt en het is de vraag hoe lang gemeen ten dat nog volhouden. Acht ge meenten in Nederland staan nu al onder provinciaal toezicht omdat hun begroting niet door de beugel kan. De provincie moet daar nu el ke uitgave goedkeuren. Daarnaast hebben vier gemeenten een artikel 12-status, wat betekent dat ze on der curatele van het Rijk staan. Die cijfers verschillen nauwelijks van die van vorig jaar, maar hoe veel gemeenten zullen er volgend jaar onder preventief toezicht val len? „Dat is moeilijk te voorspel len. We weten nog niet hoe ver de regering wil gaan met de decentra lisatie of met het korten op het ge meentefonds", stelt Ineke Bakker, gedeputeerde van de provincie Overijssel. „We drukken iedereen op het hart om een potje over te houden om dat op te vangen. Maar dat heeft ook niet elke ge meente gedaan. Dan wordt het straks wel erg moeilijk." In plaats van controle achteraf, gaat Overijssel daarom al dit voor jaar de boer op om gemeenten te waarschuwen, zodat 'het niet als een donderslag bij heldere hemel komt als ze straks onder preven tief toezicht worden gesteld'. Gedeputeerde Brink roept het Rijk op goed te kijken naar de gevolgen van decentralisatie. „Wat betekent het voor individuele gemeenten. Het Rijk moet maatwerk leveren." Volgens het ministerie van Binnen landse Zaken zijn er nog veel za ken onbeslist. „De zorgen zijn be grijpelijk. Het zijn voor de burger belangrijke taken, dus we gaan hier zorgvuldig mee om." De nieuwe koers in cruisen Pakken. Bestel nu Alles-in-1 en betaal slechts 69 voor de Interactieve HD ontvanger (i.p.v. 199)*. Bestel snel op ziggo.nl/pakken of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief). 'Actie alleen geldig voor nieuwe Alles-in-1 klanten, tot en met 31 januari 2013. De prijs van de ontvanger is exclusief €9,50 verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5