4 41 binnenland TO©S 'Kwakzalver* in België verder na schorsing Dijsselbloem bijna voorzitter van Eurogroep Media in binnen- en buitenland en honderden gelovigen reageerden gisteren op de actie van pastoor Harm Schilder om foto's op te hangen van 'afvalligen'. Belangstellend, humorvol en gastvrij. Woorden die pri ma passen bij pastoor Harm Schilder in Tilburg. Streng in de leer, principieel en ei gengereid zonder meer ook. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl PAUL KUSTERS toosenhenk.nl DO PASTOOR T1L&UR0 HANGT FOTO S ONGELOVIGEN OP woensdag 9 januari 2013 Pastoor die voor niemand wijkt door Kim Spanjers Een tweet van Harm Schil der dit weekeinde zegt veel: „Drie Koningen aan de deur gehad die een mooi meerstemmig liedje zongen. Ach, wat doet dat toch deugd! Hen 8c mij. Maar ze zongen voor Am nesty. Geen geld gegeven (abortus standpunt), maar wel croissantjes en jus d'orange." Het is een gekkenhuis geweest bij de Emmausparochie in Tilburg gis teren. Vanaf het moment dat het Brabants Dagblad bekend maakt dat hun pastoor de foto's en na men van 'afValligen' ophangt in het kerkportaal, barst een publici taire bom. De secretaresse van de Emmausparochie komt niet aan haar werk toe, verzucht ze. „De te lefoon blijft rinkelen." En nee, het gaat niet om een schandpaal, zo herhaalt Schilder voor enkele ra diostations. Hij zou graag zien dat parochianen bidden voor mensen die zich willen uitschrijven bij de katholieke kerk, of hen overhalen toch te blijven. De eigenzinnige Tilburgse pastoor is niet van zijn stuk gebracht door alle aandacht en zeker niet van zijn standpunt. „Duidelijk zijn is ook een vorm van liefhebben", heeft hij daar al eens over gezegd. Zoekt hij met die duidelijkheid graag de publiciteit of wil hij een punt maken? Duidelijk is dat Schil der een rotsvaste overtuiging heeft die hem op 18-jarige leeftijd al rich ting het priesterschap drijft. De jongen wordt in Bakel, een dorp ten noordoosten van Helmond, ka tholiek opgevoed. Op een vrij stan daard manier, zegt Schilder daar zelf over. „Daar ben ik mijn ouders wel dankbaar voor. Dat ze niet onder de sociale druk bezwe ken door daar maar vanaf te zien", herinnert Schilder zich. De jongen uit Bakel heeft zijn hele carrière laten zien dat ook hij op geen enkel moment bezwijkt on der sociale druk. Niet toen circa 2oo parchianen van zijn huidige Emmausparochie in opstand kwa men tegen zijn strenge leer, niet toen hij publiekelijk de PW om armde en niet toen hem werd ge sommeerd om zijn kerkklokken het stilzwijgen op te leggen. Het oproepen om 7.15 uur tot het gebed 'behoort tot het christelijk erfgoed', zo hield Schilder jaren lang vol. Niets kon hem van dat standpunt brengen: geen college van B en W, geen omwonende, geen rechter, geen advocaat en zelfs zijn bisschop niet Deze publi citaire bom galmde jarenlang na. Anno 2013 laat hij zich niet tot een kerkenfusie dwingen en hangt hij toch foto's van 'uitschrijvers' in het voorportaal van zijn kerk. „Als die mensen bezwaar hebben, pas ik mijn plan aan", belooft Schilder nu. Eerst zien, dan geloven. MMEMMEEEHEEi ZOALS ZB IN TlLfcORS ZESSEN'. fcAA* T*APT IEMAND». I ...IN feS WOL VAN ZIJN EISEN HONb BERLIJN - Minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem wordt de op volger van lean-Claude Juncker als voorzitter van de Eurogroep. Dat meldde de Duitse krant Handels- blatt gisteren. De krant baseert zich op EU-diplomaten in Brussel. Frankrijk zou zijn bedenkingen bij Dijsselbloem overboord hebben ge zet waardoor de weg open is voor de Nederlander om op 21 januari tijdens een bijeenkomst van de Eu rogroep gekozen te worden. Dijsselbloem moet vandaag nog wel langs in Parijs. Laat hij daar een goede indruk achter, dan zal Frankrijk niets inbrengen tegen zijn kandidatuur, zeggen de diplo maten. Dijsselbloem was zelf dinsdag in Rome voor een kennismakingsge sprek met zijn Italiaanse collega. Er werd gesproken over actuele za ken in de eurozone ROOSENDAAL/KORTRIJK - De in 2008 in Nederland wegens bedrog levenslang geschorste arts Patrick van Eeghem, is in België nog ge woon aan het werk. Hij runt een praktijk op zijn thuisadres in het Belgische Kortrijk, blijkt uit het re gister van de Orde van Geneeshe ren. Een jaar nadat Van Eeghem in Nederland voor het leven werd ge schorst, kreeg hij van de Belgische orde slechts een berisping. De Belgische arts kwam in op spraak met de praktijk die hij in Roosendaal runde. Hij zou chemo therapie hebben ontraden aan ter minaal zieke kankerpatiënten. Zij werden doorverwezen naar zijn collega Carine Bolijn die 'goddelij ke krachten' zou hebben. Het Cen traal Tuchtcollege stelde in de uit spraak dat 'de arts op geen enkele wijze heeft getoond dat hij ook maar enig inzicht in de onjuist heid van zijn handelen heeft.' De arts die werd omschreven als kwakzalver ontkende veel aantij gingen, maar gaf toe dat hij een wichelroede gebruikte. In Nederland klinkt naar aanlei ding van de zaak rond neuroloog Ernst Jansen Steur steeds meer de roep om één Europese lijst van ge schorste artsen. Janssen Steur wordt in Nederland verdacht van het stellen van foute diagnoses en het maken van grove fouten. Justi tie verdenkt hem van in totaal 21 strafbare feiten. Gisteren werd dui delijk dat hij in meerdere Duitse ziekenhuizen, waaronder die van Bad Laasphe, Worms, Nienburg en Heilbronn werkte. Hij toonde daar een verklaring van geen be zwaar. Wie die heeft afgegeven, is onduidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4