301 sport 'Barcelona heeft in elk geval nog niet gebeld' Scheuring en reuring binnen VC Viissingen Terugval De Rooy en Verhoeven in vierde etappe van Dakar Rally Toekomst club niet in gevaar DEAL VAN DE DAG Afvallen? Ga voor het afslankprogramma bij Happy Fitness Health Care in Viissingen. Je krijgt een gezondheidscheck, voedingadvies, persoonlijke begeleiding en je kunt 2 maanden onbeperkt sporten. woensdag 9 januari 2013 door Jan Dagevos APELDOORN - Eigenlijk had Istvan Bakx dinsdagavond met AGOW nog een oefenwedstrijd moeten spelen, maar het duel werd ge schrapt nadat in de ochtenduren het faillissement over de eerste-di- visieclub was uitgesproken. De club kampt met een schuldenlast van 400.000 euro. „Voor woens dagmorgen staat er een training op het programma", zei Bakx, „maar ik vraag we af of we über haupt nog gaan trainen. De cura tor komt immers op bezoek." Bakx vermoedt dat de curator bij AGOW vandaag het heft in han den neemt en de spelers duidelijk heid zal verschaffen. „Ik verwacht dat we door hem ontslagen wor den", stelt Bakx, net terug van een druk dagje op sportpark Berg en Bos in Apeldoorn. Op de dag des oordeels liepen de cameraploegen en journalisten op het complex van AGOW af en aan. „Het leek wel een mediapark. Ik heb het nog nooit zo druk gezien bij AGOW." Voor de uit Viissingen afkomstige Bakx kwam het nieuws over het faillissement niet als een grote ver rassing. „Vier weken geleden kwam naar buiten dat AGOW een forse schuld had. Dat viel ons toen rauw op het dak. Sindsdien hing het faillissement als een don kere wolk voortdurend boven ons. Tsja, en vandaag is de bliksem dus ingeslagen." Meteen ook kwamen verhalen los over een eventuele doorstart, een investeerder en een mogelijke be roepsprocedure die AGOW wil aanspannen. Bakx, die in het prof voetbal onder meer ook actief was bij KV Kortrijk, KRC Genk en FC Den Bosch, hoorde het allemaal aan op de persconferentie van di recteur Henk Timmer. „De men sen zijn best nog strijdbaar. De we reld kan er morgen anders uitzien. Dat is een spel dat op hoog niveau wordt gespeeld, maar het lijkt me sterk dat de club nog levensvat baar is. Dit gezien het budget en het verleden." Mocht Bakx woensdag zijn ontslag krijgen, rekent hij erop dat hij transfervrij is en mag uitkijken naar iets anders. „Ik moet met mijn zaakwaarnemer bekijken wat er wel of niet mogelijk is", stelt Bakx. Dan lachend: „Barcelona heeft in elk geval nog niet gebeld." „De meeste plaatsen bij de prof clubs zijn natuurlijk vergeven, maar ik wil toch op zoek naar iets anders. Mijn geluk is mischien dat ik bij AGOW bijna alles heb ge speeld en dat laatste maand ging het ook best aardig. We zullen zien wat het allemaal waard is. Het is gewoon moeilijk om voor uit te kijken en er iets zinnigs over te zeggen. Het blijft afwachten." Karl Vergouwen is bij VC Viissingen aan zijn tweede seizoen als trainer bezig. De voetbalvereniging Viissingen is intern verscheurd. Trainer Karl Vergouwen kondigt dinsdag zijn vertrek aan het eind van het sei zoen aan. Eerder nam zijn broer Rob al afscheid van de stichting Ondersteuning Topsport Zee land (OTZ). door Jan Dagevos en René van Stee VLISSINGEN - Hij wilde graag garan ties voor volgend seizoen, maar kreeg die in zijn ogen te weinig. En dus kondigde trainer Karl Ver gouwen dinsdag zijn afscheid als trainer aan. Hij zet aan het eind van dit seizoen een punt achter zijn loopbaan bij zondag-eerste klasser VC Viissingen. „Tot nu toe heeft de OTZ (Onder steuning Topsport Zeeland) op geen enkele wijze duidelijkheid kunnen verschaffen over hoe het er volgend jaar op voetbaltech- nisch vlak gaat uitzien. En dat duurt me ondertussen te lang. De trainerscarrousel draait volop. Daar kan ik niet op wachten", zei Karl Vergouwen. De aanstelling van de trainer bij VC Viissingen valt onder verant woordelijkheid van OTZ. De stich ting werd in 2010 opgericht en wist ruim twee jaar geleden een dreigend faillissement van de club te voorkomen. Het was een initia tief van Johan de Visser uit Oost-Souburg en Rob Vergouwen uit Wemeldinge. Rob Vergouwen was verantwoordelijk voor de sa menstelling van de selectie van het eerste elftal en de technische staf. Dinsdag kwam echter naar buiten dat hij sinds november 2012 geen voorzitter meer is van OTZ. Hij kon zich niet vinden in de vi sie van medebestuurslid De Visser. Rob Vergouwen: „Voor Johan spe len zakelijke belangen vanuit OTZ richting VC Viissingen een grotere rol dan het sportieve aspect. Ik kon me daar niet in vinden, waar na ik mijn conclusies heb getrok ken. Er werden ook diverse afspra ken niet nagekomen." Rob Vergouwen wilde niet in de tail treden over die zakelijke belan gen en niet nagekomen afspraken. „Houd het er maar op dat ik er zelf nooit beter van wilde worden toen ik er bij Viissingen ben inge stapt. Rob Vergouwen trekt zich niet he lemaal terug uit de club. De We- meldingenaar blijft hoofd- en shirt sponsor. Wat hem betreft blijven de sportieve ambities van VC Viis singen, promotie naar de hoofd klasse en spelen op een zo hoog mogelijk niveau, overeind. VC Viissingen staat momenteel op de tweede plaats in de eerste klas se. VLISSINGEN - De toekomst van de Voetbal Combinatie Viissingen (VCV) is niet in gevaar. Dat zegt Johan de Visser in een reactie op het vertrek van zowel Karl Vergou wen (trainer) als Rob Vergouwen (voorzitter stichting Ondersteu ning Topsport Zeeland). De Visser vormde samen met Rob Vergouwen het bestuur van de OTZ. „Ik ben verrast door de ont wikkelingen",zegt de mede-oprich ting van de stichting. „Maar de stichting en de club zullen blijven bestaan hoor. Ik ben nu alleen over, maar ik heb inmiddels vier, vijf mensen benaderd om zitting te nemen in de stichting. Het ziet er goed uit." Johan de Visser zegt dat er een me ningsverschil over het te voeren be leid ten grondslag ligt aan de breuk met Rob Vergouwen. „Rob is meer de man voor het eerste elf tal, terwijl ik me meer voor de ver eniging wil inzetten. Ik wil meer aandacht en geld in de jeugd ste ken. Rob was het daar niet mee eens en is er vervolgens uit ge stapt." Dinsdag werd duidelijk dat ook trainer Karl Vergouwen, de broer van Rob, de club de rug gaat toeke ren. „Ik ben eigenlijk met stom heid geslagen", vertelde De Visser dinsdagavond. „We hebben de af gelopen periode om de tafel geze ten en we waren een heel eind op weg richting volgend seizoen. Ik hoor nu dat het is vanwege de on zekerheid voor volgend seizoen, maar ik ben met de OTZ juist druk bezig voor de komende perio de. Ik ben bezig om het budget sa men te stellen." De Visser vernam het nieuws rond het vertrek van Vergouwen dinsdag per mail. Later op de avond, na de training, had hij nog een onderhoud met de oe- fenmeester. mmmmmmmm AREQUIPA - De Dakar Rally 2013 is er met een aantal etappes in Peru op het programma niet gemakkelij ker op geworden. Het ziet er meer dan ooit naar uit dat de winnaars in de verschillende categorieën niet alleen over geweldige stuur manskunst en topmateriaal moe ten beschikken maar ook over een flinke portie geluk. Zonder schade komt niemand door de Zuid-Ame rikaanse woestijn en dat leidt tot verrassende verschuivingen in de klassementen. Dinsdag waren trucker Gerard de Rooy en 'mo- tard' Frans Verhoeven aan de beurt. De Brabander was in de eerste drie ritten de beste chauffeur, maar had op weg van Nazca naar Arequipa serieuze pech in de Ive- co. Hij kwam vast te zitten in het zand en moest twee keer een wiel wisselen wegens een lekke band. „Het ging al na 44 kilometer mis. Direct na een duin lag een nog ver raderlijker duin, waar ik de neus van de truck recht in wist te bo ren", verzuchtte De Rooy. De titelgegadigde verspeelde mede ruim 26 minuten op de Rus Airat Mardejev. Diens landgenoot Andrej Karginov maakte het suc ces voor Kamaz compleet door als tweede te finishen vóór Hans Sta- cey, de ploeggenoot van De Rooy. Deze raakte de eerste plaats in het algemeen klassement kwijt aan zijn Tsjechische rivaal Ales Loprais. Het verschil is te overzien: 56 seconden. Joan Barreda herstelde zich. De Spaanse motorcoureur was zondag de glorieuze winnaar, maandag nergens, maar reed dinsdag op zijn Husqvarna weer vooraan in de 289 kilometers op tijd. Barreda arriveerde 8.23 eerder bij de meet dan de Fransman Olivier Pain. De ze nam de eerste plaats over van landgenoot Cyril Despres, die een kwartier verloor. Verhoeven viel ver terug. Hij had op zijn fabrieks-Yamaha ernstige problemen en kwam op grote ach terstand binnen. Henk Knuiman was ditmaal de beste Nederlander: 29e. Nasser Al-Attiyah boekte, aan het stuur van een Buggy, zijn twee de ritzege op rij. De Qatarese auto coureur verdrong in de slotfase de Fransman Guerlain Chicherit met een eindsprint nog van de eerste plaats. Diens landgenoot Stéphane Peterhansel finishte als derde en behield de leiding in het algemeen klassement. Hij gaf ruim een mi nuut toe op Al-Attiyah, de num mer twee in de rangschikking op 5.16. De Spaanse titelkandidaat Car los Sainz verloor in zijn Buggy dik 2,5 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30