zeeland 125 Tuinbouwschool Ometa bezoekt tiende Ezels hopen op een lente editie spirituele dagen bij de Buurderij in Kortgene Vrouw aangehouden Dialectrockers van Surrender grote trekkers van feestprogramma jarig jeugdsoos Big-S voor m's'iandeling Geld voor opknappen perrons stoomtrein Laatste Schuurfeest wegens hoge kosten Het Zandhoekje voor bezokers gesloten woensdag 9 januari 2013 Big-S pakt de viering van het 44-ja- rig bestaan groots aan. Zaterdag 12 januari treden drie bands op. Grote trekpleister van het feestpro gramma is het optreden van de dia lectrockers van Surrender. Deze band werd begin jaren '80 als Engelstalige coverband opgericht. De overstap naar zingen in streek taal kwam in de jaren '90. Daarna nam de populariteit van Surrender snel toe. In 1992 kwam de eerste CD uit waarna Surrender volle zalen en tenten platspeelden. Ook op het Big-S-podium zaterdag de band Shag, Whiskey en Botox. Deze band begon in 2009 als pro ject Shag Whiskey. Doel van het project was om met verschillende coverbandjes en los lopende muzikanten een geva rieerd muziekaanbod te brengen. Na een succesvol optreden werd besloten een doorstart te maken. Tijdens een oefensessie waarbij erg strak gespeeld werd is het woord Botox aan de bandnaam toege voegd. Verder geeft WAF acte de presen ce. WAF staat voor Wilco Friends; een Schouwse rockband met een breed repertoire. De muzikanten van WAF hebben een 'vrolijke en ondeugende uit straling' en met hun speelplezier weten ze elke keer weer het pu bliek te bespelen en van een optre den een feest te maken. De avond vol live-muziek gaat za terdag om 20.30 uur van start. De zaal gaat een half uurtje eerder open. Big-S is te vinden aan het Sluispad 48/50 in Burgh-Haamstede. Een 42-jarige vrouw uit de gemeen te Tholen is maandagavond in Sta- venisse aangehouden door de poli tie wegens huisvredebreuk en mis handeling. Ze drong rond half tien een wo ning in Stavenisse binnen en mis handelde de bewoners, een 53-jari ge man en een 40-jarige vrouw. Volgens de politie sloeg ze met 'een voorwerp'. De bewoners moes ten naar het ziekenhuis om zich te laten behandelen. HOEDEKENSKERKE De Stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele krijgt van de gemeente Borse- le een eenmalige subsidie van vijf tienduizend euro voor het opknap pen van de perrons in Hoedekens- kerke. „De stoomtrein is een be langrijk onderdeel van ons toeris tisch product. Daarom vinden we het redelijk een deel aan de renova tie mee te betalen", zegt wethou der Jan Zandee. Een deel van de perrons is al opgeknapt. De rest volgt in de eerste helft van dit jaar. AARDENBURG Het traditionele Schuurfeest in Aar denburg, een begrip in West-Zeeuws-Vlaanderen, wordt vrijdag mogelijk voor de laatste keer gehouden. De veiligheidsei sen worden te hoog, meldt voorzit ter Germen Modde van de organi serende carnavalsstichting De Nachtuuln. De organisatie bracht de duur van het feest voor komend weekend al terug van twee naar één dag. De dialectrockers van Surrender zijn graag geziene gasten in Big-S. foto Marijn van Rij STAVEN ISSE Big-S is gevestigd in een voormalige tuinbouwschool. Het pand werd met man en macht verbouwd tot jeugdhonk. De jeugdsoos werd op 10 januari 1969 geopend door mevrouw Everwijn, echtgenote van de toenmalige burgemeester. COLIJNSPLAAT Het strand Het Zandhoekje en het haventje De Oesterput op de Noord-Beveland zijn de komende zomer gesloten voor bezoekers. De dijk wordt versterkt. Dat gebeurt van half maart tot 1 november. Het gaat om bijna vier kilometer dijk tussen Wissenkerke en Colijns- plaat. De dijk krijgt een nieuwe steenbekleding en komt er net zo uit te zien als de andere stukken in de buurt die eerder zijn versterkt. HULST - Gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst biedt zater dag en zondag onderdak aan de tiende editie van de spirituele da gen. De organisatie is weer in han den van stichting de 4windrichtin- gen, die naar eigen zeggen een aan tal topsprekers heeft uitgenodigd voor het jubileum. Zij geven lezin gen en workshops. Eén van de toppers die komt, is Ometa, medium van het jaar 2009. Een speciale gast is ook Tulay uit Cyprus, die in spirituele kringen reputatie geniet. De hoofdzaal in Den Dullaert is het domein van een groot aantal standhouders uit heel Nederland. Ze bieden van al les aan, van Boeddha-beelden, dro- menvangers, gelukspotjes, tarot kaarten tot aparte energetix siera den. Ook zijn er massagestands in gericht, waar bezoekers zich kun nen laten masseren. Wie dat wil, kan zijn hand laten lezen of tarot kaarten leggen door helderzien den en mediums. Levenscoach Da vid Shvarts sluit beide spirituele dagen af met een meditatie, geti teld Overgave. De toegangsprijs voor de beurs is beide dagen zes euro, inclusief de deelname aan workshops en lezin gen. Openingstijden zijn van 10.00 tot 18.00 uur. Meer info op: www. 4windrichtingen.eu. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Wordt het de gast vrijheid van de speel- en leerboer- derij Five Star Farm in Kamper land of toch de voormalige paar- denhouderij in de Stadspolder bij Kortgene? Bianca Plune hoopt bin nenkort de knoop te kunnen door hakken waar ze verder gaat met haar Ezelhuis. Afgelopen herfst moest ze uitwijken naar andere ac commodatie omdat de Stroodorp- se opstallen waar ze het Ezelhuis en de Stichting Ezelspoor voor asi- notherapie en recreatieve wande lingen begon, niet langer beschik baar was. Even dacht ze met haar acht Franse reuzenezels te moeten uitwijken naar Tholen, maar er is een kans dat ze op Noord-Beve land kan blijven. Met hulp van de gemeente Noord-Beveland vond ze een tijde lijk huis in Wissenkerke en onder dak voor haar ezels aan de Kei- hoogteweg, waar de dieren van de aankomende kinderboerderij van Ellen van Hemert wat inschikten. „Jammer is dat ik daar geen moge lijkheden heb om mensen te ont vangen. Wel maken de ezels wan delingen met groepen die bijvoor beeld met een solextocht vanuit Colijnsplaat komen. Maar de kin deren met autisme die voorheen met de ezels bezig waren, kunnen nu niet terecht." Plune hoopt binnenkort te horen of ze het complex van sportpaar denfokkerij Poppelaars aan de Mo lendijk in Kortgene kan huren. „Dan kan ik bij mijn ezels wonen en het concept van de Buurderij verder uitwerken." Dat concept is een verbreding van haar zorg- en recreatieve werk met de ezels voor volwassenen en kinderen met of zonder beperking. Plune wil er dagbesteding en dagrecreatie aan bieden met de ezels, een moes tuin, logeermogelijkheden, week eind- en vakantieopvang en een streekproductenwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25