Overleg over plan vershal Middelburg WALCHEREN Noodbrug helpt verkeer over Kanaal door de Oude Arne Ambtenarenoversteekplaats Borden gestolen almanak 21 Discussie over de kerk in het jaar 2020 22 en 23 Vissers chef van nieuwe politieregio 26 en 27 Gemeente bekijkt ook mogelijkheden van de Geerepassage voor verkoop verse streekproducten WOENSDAG 9 januari 2013 PZC door Theo Ciele middelburg - Over de toekomst van Plein 1940 en plannen voor een vershal in Middelburg voert de gemeente Middelburg de ko mende weken overleg met onwo- nenden, ondernemers en de eige naar van de Geerepassage. Wethouder Johan Aalberts zegt al le opties open te houden. Afgelo pen zomer werd het plan om een zogeheten vershal op Plein 1940 te bouwen, voorlopig teruggetrokken door het college van burgemeester en wethouders. De bouw stuit op veel weerstand van ondernemers en omwonenden rond Plein 1940. Ze vonden het gebouw, waarin streekproducten zouden worden verkocht, veel te groot. In een brief aan het dagelijks ge meentebestuur hebben de bewo ners en ondernemers gewezen op een alternatief: namelijk de nabij gelegen Geerepassage. In deze over dekte winkelstraat staan veel pan den leeg. Ook de ondernemersver- ening VOM wijst op deze mogelijk heid. De VOM noemt het plan voor de vershal op Plein 1940 'niet realistisch'. Er is geen draagvlak in de stad en bovendien betekent de hal een uitbreiding van het aantal vierkante meters winkelruimte met het risico van leegstand, aldus de VOM. Wethouder Aalberts informeert over twee weken de leden van de raadscommissie ruimte over de stand van zaken. Hij wil het idee van een vershal niet loslaten. Er hebben zich immers gegadigden gemeld en Middelburg heeft hier over ook afspraken met een pro jectontwikkelaar. Maar over de vraag wat de beste plaats is voor de verkoop van verse streekproducten wordt hard nage dacht op het stadskantoor. Ook de Geerepassage is voor Aalberts een optie. Een gesprek met de eigenaar van de winkelpassage staat al in zijn agenda. Op 2 februari volgt een overleg tussen gemeenten en de omwonenden en ondernemers van Plein 1940. Voor het geval de vershal niet op het plein komt doet de VOM enkele suggesties: herinrichten als een mooi plein waar het goed toeven is, eventueel met ruimte voor losse marktkra men; herinrichten en het plein gro tendeels benutten als fietsenstal ling; herinrichten met een soort openluchtpodium waar muziek- en andere optredens kunnen plaatsvinden. middelburg - De brug over het Kanaal door brug zijn vorige week van hun plek gehaald de Oude Arne, tussen Middelburg en Arne- voor onderhoud. Ze worden gestraald en ge- muiden, wordt tijdelijk vervangen door een conserveerd door Kamps Straal- en indus- noodbrug. Het dek en de balansen van de triële spuitwerken uit Heinkenszand. De beide hameitorens zijn blijven staan. Die worden ter leidingen. Dat duurt tot vrijdag 25 januari plekke opgeknapt. Op woensdag 23 januari 16.30 uur. Als alles volgens plan verloopt, is begint het terugplaatsen van de brug. Het de klus dan geklaard. foto Ruben Oreel wegverkeer heeft daar hinder van. Er zijn om- zie ook www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl vlissingen - Een 29-jarige man is dinsdag om 01.30 uur door de poli tie op de Edisonweg in Vlissingen aangehouden op verdenking van diefstal van verkeersborden. In zijn auto lagen drie verkeersbor den. De politie vond ook 'op drugs (speed, hasj) gelijkende stof fen' in de wagen van de Vlissinger. Deze stoffen worden nog nader onderzocht. De borden en de stof fen zijn in beslag genomen en de man is naar Torentijd gebracht Ambtenaren van de gemeente Borse- le moeten sinds kort regelmatig de Stenevate in Heinkenszand overste ken. Een deel van het bestuurlijke ap paraat zit door de verbouwing tijde lijk in de raadsboerderij. Dit fraaie onderkomen staat aan de andere zijde van de Stenevate. En zo gebeurt het dat de ambtelijke mede werkers met enige regelmaat de weg moeten oversteken. Ter plaatse is ech ter geen veilige voetgangersoversteek plaats (vop). Om een veilige oversteek te garande ren is op het gemeentehuis een bril jantplan bedacht. Leg ter plaatse een ambtenarenoversteekplaats (aop) aan. Verf en borden zijn al be steld. Weggebruikers zijn alvast ge waarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21