en Jan vliegt eruit?' Jansen Steur werkte in minstens nog een kliniek Frituurpan oorzaak dood twee kinderen Jongeren Wl Rondreis Thailand Compleet I Europese controle in de maak Wtniiii 22-daagse rondreis inclusief strandvakantie S3 Zie stipreizen.nl/plbbp THAILAND ^lwa^sAma^es)bu__ 1 lal 'Als oudere werknemers genoegen nemen met minder loonworden ontslagrondes vermeden. Ook biedt het n jongeren meer kans om aan de slag te gaan.' Ronald Beltzer, hoogleraar arbeid aan de Universiteit van Amsterdam Wm&HÊÊÊHÊHMKKKmmMÊmKÊmmfflKMmHHKHmMfflfflMÊÊHKMÊHÊÊHtBm Foute arts kan ook hier werken door Hub Dohmen van werkgevers die willen weten welke loonofFers ze van hun perso neel kunnen vragen. Juridisch is het vrij lastig, vertelt hij. „Je kunt werknemers niet dwingen loons verlaging te accepteren. Het is mak kelijker een contract op te zeggen dan het open te breken voor een la ger salaris of andere functie." De vragen die Van Gelderen krijgt, ko men vooral uit het midden- en kleinbedrijf. „Juist daar is de socia le druk om 'ja' te zeggen groot. Stel dat je in een bedrijf werkt met MAASTRICHT - Een oververhitte fri tuurpan heeft vermoedelijk de brand veroorzaakt in een woning in Maastricht waarbij twee jonge tjes (3 en 5 jaar) om het leven kwa men. Dat heeft het Openbaar Mi nisterie gisteravond bekendge maakt. De 25-jarige moeder raakte gewond. De politie onderzoekt wel of er mogelijk sprake is van brandstich ting. Volgens het OM heeft de politie gisterochtend de ex-partner van de moeder gearresteerd op verden king van bedreiging en mishande ling. Zaterdag had de vrouw aangifte ge daan van geweld door haar ex, die tevens de vader is van een van de kinderen. Tot gisterochtend was de man on vindbaar, maar na de brand kon hij worden gepakt. vier collega's en je baas zegt: óf we leveren allemaal geld in, óf we gaan failliet. Veel werknemers zul len denken: als ik niet meedoe, word ik afgeschilderd als de kwaaie pier. En wat als ik 'nee' zeg en Jan verliest zijn baan?" NIJMEGEN - Een buitenlandse spe cialist die in eigen land herhaalde lijk op de vingers is getikt, maar niet geschorst of strafrechtelijk ver volgd, kan in Nederlandse zieken huizen aan de slag. Dat stelt Mar tin Buijsen, hoogleraar gezond heid en recht aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam, in een reac tie op de affaire-Jansen Steur. Die Nederlander werd vrijdag ontsla gen in een ziekenhuis in het Duit se Heilbron. Hij wordt ervan ver dacht dat hij als neuroloog bij het Medisch Spectrum Twente veel foute diagnoses heeft gesteld. Woordvoerder Wouter van der Horst van de Nederlandse Vereni ging van Ziekenhuizen (NVZ): „Je kunt niet uitsluiten dat iemand die in het buitenland in de fout is gegaan, hier ook kan werken." Dat vindt ook de Nederlandse Patiën ten Consumenten Federatie (NP- CF). Buijsen verwijst naar het BIG-register. Elke arts die in Ne derland praktiseert, moet een BIG-registratie hebben. Het regis ter gaat uit van minimumeisen. Zo moet een buitenlandse arts aanto nen dat hij staat geregistreerd. „Als een medicus eerder in het buiten land bijvoorbeeld tien keer is be rispt vanwege fouten, hoeft hij dat niet te melden." Hij moet wel aan geven of hij geschorst is of een be roepsverbod heeft. Het is onduidelijk hoeveel buiten landse specialisten in Nederland werken. De Inspectie voor de Volksgezondheid registreert hun herkomst niet. Woordvoerder Van der Horst van de NVZ: „Eén ding is zeker: in universitaire ziekenhui zen en in de grensstreek werken veel buitenlandse specialisten." Politieke partijen en de NPCF plei ten voor een Europese zwarte lijst. „Zonder zo'n systeem weet je niet of een medicus elders in de fout is gegaan", zegt woordvoerder Nicole Velthuis van de NPCF. De Europe se Unie verwacht in de eerste helft van dit jaar een akkoord over een lijst van geschorste dokters te berei ken. Minister Edith Schippers (Volksge zondheid) ziet het waarschuwings systeem tussen instanties van EU-landen als een eerste stap. Ze is blij dat Brussel het tempo ver hoogt, aldus haar woordvoerder. Het wordt nog een hele klus om al le neuzen in dezelfde richting te krijgen, zeggen experts. „Zo ken nen Nederland en de Scandinavi sche landen een Inspectie voor de Volksgezondheid", zegt Van der Horst. Er zijn veel verschillen tus sen de onderlinge lidstaten van de Europese Unie. Zo is de controle in Duitsland door de afzonderlijke deelstaten geregeld. Zowel Buijsen als Van der Horst wijzen op de verantwoordelijk heid van de ziekenhuizen. Buijsen: „Die directies hebben ook een ver antwoordelijkheid om een onder zoek in te stellen. Ze moeten niet te veel afgaan op het oordeel van een maatschap, waarin zo'n specia list komt te werken. Want het blijft toch een ons-kent-ons-we reldje", aldus de hoogleraar. Velthuis van de NPCF pleit voor meer openheid van de ziekenhui zen. Volgens de NVZ wordt daar aan gewerkt. ENSCHEDE - De kans is groot dat Jan sen Steur (67) de laatste jaren nog in talrijke andere Duitse klinieken heeft gewerkt. Bemiddelingsbureau Doctari bevestigt dat zij de arts niet alleen in een kliniek in Heilbronn onderbracht, maar ook nog in een ander ziekenhuis. Een woordvoer der wil niet zeggen waar: „Het was een invalbaan voor twee weken." In de kliniek Am Gesundbrunnen in Heilbronn is de omstreden neu roloog negen maanden werkzaam geweest, verdeeld over meerdere pe rioden sinds maart 2011. De Docta- ri-woordvoerder noemt het 'zeer aannemelijk' dat hij zich bij veel meer bemiddelingsbureaus heeft in geschreven en zo bij nog meer zie kenhuizen heeft gewerkt. Veel zie kenhuizen kampen met personeels tekort en huren artsen in bij 'Facha- genturen'. Jansen Steur wordt in Nederland verdacht van mishande ling van patiënten door foute dia gnoses. Justitie houdt hem ook ver antwoordelijk voor een zelfdoding. Hij staat niet op een 'zwarte lijst' van de Inspectie voor de Gezond heidszorg omdat hij zichzelf vrijwil lig uitschreef en daarover een deal met de inspectie sloot. stip de beste! Vertrekfebr. t/m okt. Inclusief: vliegreis per China Airtines, taxen, rondreis per touringcar/trein, hotels met ontbijt en Nederlandssprekende reisleiding. Ontdek oa. Bangkok, de 'Bridge on the River Kwai', Ayutthaya, Khorat, Loei en Chiang Mai en geniet aan het einde van de rondreis nog van zon, zee en strand in Cha-Am. Zie stipreizen.nl/thcom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5