School is nu geel en duurzaam Mare De Schutter voorlopig vrij skihal skidome °fficiee| van start ZEEUWS-VLAANDEREN Na zwarte sneeuw begint nieuwe dienstverlening vruchten af te werpen Iconen van het landschap 22 en 23 DINSDAG 8 januari 2013 PZC Terneuzen voorop met e-diensten door Harmen van der Werf terneuzen - In een handomdraai gaat het niet. Medewerkers van de gemeente Terneuzen die zich be zighouden met de invoering van elektronische diensten via inter net, hebben heel wat zwarte sneeuw gezien, vertelt wethouder Jaap Bos eerlijk. Maar: alle inspan ningen beginnen vruchten af te werpen. Zoveel mogelijk gemeentelijke diensten elektronisch aanbieden. Dat staat de gemeente Terneuzen voor ogen, want gemak dient de mens. Bos noemt het aanvragen van een identiteitskaart of pas poort. „Mensen kunnen voortaan via internet een afspraak maken. Op het moment dat ze bij één van de gemeentebalies komen, kun nen ze direct worden geholpen. We willen mensen zo kort moge lijk binnenhouden." Inmiddels biedt Terneuzen negen tien e-diensten aan en loopt daar mee voorop, dankzij een landelijk project waaraan nog achttien ande re gemeenten meedoen. Bos: „We hebben daarvoor veel moeten in vesteren in computertechnologie, iets meer dan één miljoen euro, en ook in scholing van de mede werkers." Het loont de moeite, vol gens de wethouder. Het meest trots is hij op een elektronisch meld- en. antwoordsysteem 'open bare ruimte'. Inwoners kunnen daar melding doen van bijvoor beeld illegale vuilstort, kapotte trottoirs of overlopende straatriole ring. „Mensen die dit systeem heb ben ingevoerd, zaten soms met tra nen in de ogen. Maar die ellende is voorbij. En het werkt heel goed. We hebben een grote database ge maakt met alle mogelijke, vaste antwoorden. Mensen melden snel ler, meldingen gaan sneller door de organisatie. En je merkt, mede werkers stellen er eer in meldin gen in korte tijd af te handelen.'" Nieuw in 2012 was dat zwembad abonnementen alleen elektronisch konden worden besteld. Dat liep als een trein, op één schoonheids foutje na, wil Bos niet verhullen. „Eén klant kreeg drieduizend keer een bevestigingsmail door een fout in de software. We hebben het systeem geblokkeerd en de fout hersteld." Terneuzen wil de e-diensten ver der uitbreiden. Wie geen compu ter heeft, mag een computer ge bruiken aan één van de gemeente balies. Deze mensen krijgen ook de (gebruikelijke) korting van een paar euro bij een elektronische be stelling. Bos: „Voor de gemeente is het ook goedkoper." pagina 18: samenwerking niet eenvou dig door Maxime Ambrosini foto Peter Nicolai terneuzen - Het schoolgebouw aan de Vlietstraat in Terneuzen is in een nieuw jasje gestoken. De oranje-gele kleur valt meteen op als je de straat binnen rijdt. Het pand wordt het nieuwe hoofd kantoor van Scalda, de nieuwe naam voor de gefuseerde ROC's Westerschelde en Zeeland. Het ge bouw wordt volledig duurzaam. Zo zijn de kozijnen vervangen en is er driedubbel glas geplaatst. Ook de gevel is geïsoleerd en de duur zaamste vloerbedekking is gelegd. De verbouwing is ongeveer voor de helft klaar. Twee van de vier ver diepingen zijn aangepakt. Volgens Ad van Hoek, hoofd com municatie, vindt Scalda duurzaam heid erg belangrijk. „Dit willen we niet alleen facilitair toepassen, maar ook in het onderwijs. We willen de leerlingen leren dat duur zaamheid steeds belangrijker wordt." De verbouwing en verhuizing van uit Middelburg verlopen in fases. Om de groei van het aantal mede werkers aan te kunnen, wordt mo menteel ook aan de parking ge werkt. „Als we alle mensen uit Middelburg over laten komen, wordt het hier hartstikke druk." Scalda hoopt op 1 januari 2015 al les af te hebben. Er wordt nog flink geklust aan het Scalda in Terneuzen. Het gebouw wordt helemaal duurzaam. antwerpen - De Kamer van Inbe- schuldigingsstelling in Antwerpen heeft besloten Mare De Schutter, de hoofdverdachte van de moord op Vera Van Laer, op vrije voeten te stellen. Na betaling van een borgsom van 10.000 euro mocht hij de Antwerpse gevangenis verla ten. Hij moest wel zijn paspoort in leveren, mag het land niet verlaten en mag ook geen contact opne men met andere personen uit het dossier. Vera Van Laer (30) verdween in 1996. De Schutter werd al direct als verdachte bestempeld, maar ging - mede door frauduleuze han delingen van 'vriendjes' bij de poli tie in Antwerpen - vrijuit. Nadat het onderzoek was heropend, werd De Schutter in juli in Thai land aangehouden en uitgeleverd. De recherche spitte, in het kader van het onderzoek, in november de tuin van burgemeester jan Lo- nink in Philippine om, op zoek naar het lijk. De Schutter woonde daar ten tijde van de verdwijning van Van Laer. De zoektocht lever de niets op. De Schutter blijft ontkennen dat hij iets met de verdwijning van Van Laer heeft te maken. terneuzen - Skidome, de Terneu- zense skihal die in oktober vorig jaar een doorstart maakte, viert in het weekend van 19 en 20 januari de officiële opening. Bezoekers krijgen een cadeau door middel van een uur gratis toegang tot de piste voor de tweede per soon. Ook voor de proeflessen skiën en snowboarden geldt 'twee de persoon gratis'. Gedurende de hele dag zijn er lessen voor zowel kinderen als volwassenen. Zowel beginners als ervaren 'winterspor ters' zijn welkom. Inschrijven is wel verplicht, via www.skischoolterneuzen.nl Beide dagen wordt ook van 10.00 uur tot 17.00 uur een wintersport- beurs gehouden. Voor de kinderen is er animatie. Meer informatie is te vinden op de website van skidome: www.skidome.nl/terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53