A 221 zeeland Aandacht en een mooi hek Van de schaatstop tot de eerste slagen k op het ijs Olympiade over duurzaamheid brieven Geweld Onderdrukking Cultuurbarbaar Folklore Sponsor en fan van heel schaatsend Nederland Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Als je tijdens de jaarwisseling iets ernstigs van plan bent, zou ik te gen een boompje plassen. Kost je gelijk 120 euro. Ik zou dan geen hulpverlener meppen of een poli tie met vuurwerk bekogelen, want dan word je toch vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie heeft al les redelijk op orde. Het word tijd dat de rechters in Nederland hun toga aan de wilgen hangen en dat er een nieuw blik met deze man nen wordt opengetrokken. Laat de oude pro-crimineel rechters maar een jaartje met oom agent meelo pen voor een hondensalaris. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Eerwraak moet hard worden aange pakt. Steeds roept de politiek dat we dit in Nederland niet kunnen tolereren: Maar er gebeurt niets, veel geschreeuw weinig wol. Het is middeleeuws, vrouwen uit conser vatieve islamitische en Afrikaanse culturen worden thuis onderdrukt. Aan dit feit kunnen we niet voor bijgaan. Bijna net zo erg is de on derdrukking van de Nederlandse bevolking door dit kabinet en Euro pa. Beloftes voor de verkiezingen, na de verkiezingen zijn deze niets meer waard. En blijken de Neder landers net zo hard te worden on derdrukt als in de Middeleeuwen, als je ziet hoe onze hulpverleners worden lastiggevallen. En de rech terlijke macht gaat daarin mee door belachelijke vonnissen uit te spreken. De politiek staat iets te ver van de werkelijkheid. Mis schien moeten zij zich eens een tijdje onder het gewone volk bege ven. In de realiteit. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Maikel Harte legde haarfijn de vin ger op een vies plekje met zijn kri tiek op de investering van 6 mil joen en 40.000 per jaar voor het streekmuseum Het Land van Axel. Onze overheid strooit al decennia lang met vermeend gewenste cultu rele voorzieningen, schijnbaar zon der zich ooit de vraag te stellen of iemand daar eigenlijk wel op zit te wachten. Het geeft ook makkelijk uit als je uit de portemonnee van een ander kunt pakken. En wie kri tiek heeft, wordt weggezet als cul tuurbarbaar. Maar zeg nou eens eerlijk; ben je al ooit naar een expo sitie geweest in de Vleeshal of zijn kabinetten? Of naar het Zeeuws Museum of de Willem III, de Schotse Huizen of het Bolwerk? Een concert van Muziekpodium Zeeland misschien? Nee hè? Met bezoekersaantallen van anderhalve man en een paardenkop zouden onze culturele instellingen zich be ter de vraag kunnen stellen of ze wel een product bieden waar een markt voor is; ophouden met lur ken aan die tiet en aan het werk met je donder. En als je het niet redt, dan was je blijkbaar niet goed genoeg of gewoon niet nodig. Eric Rotte Schuitvlotstraat 6, Grijpskerke Ook hier zie je weer de onverdraag zaamheid van de orthodoxen. Ge zien de geringe omvang van deze' groep zou je dit als folklore kun nen zien. In de islamitische wereld zie je hetzelfde bij de fundamenta listen. Deze groep die zich politiek verenigd heeft in de SGP en in hun beginselprogramma. Je ziet in het Midden-Oosten waartoe dat leidt. Desondanks maakt men met tegenzin onderdeel uit van de de mocratie. Het zich aan deze spelre gels houden blijft voor hen dan ook een heikel punt. Zij verzetten zich in vlagen fel tegen het grote goed dat scheiding van kerk en staat heet. Deze regering probeert dit thema aan te scherpen. Terecht. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede ©Si» kpn doet 't gewoon KPN is niet alleen hoofdsponsor van de KNSB en het langebaanschaatsen, maar we steunen ook het schaatsen op natuurijs, het marathonschaatsen, shorttrack en lokale ijsbaantjes. En we zijn extra trots op de KPN Junior Schaatsclub, waar kinderen van 6 tot 12 jaar onder leiding van schaatsheldin Barbara de Loor hun eerste slagen op het ijs maken. Zo verbinden we heel schaatsend Nederland. Het netwerk dat geeft om Nedertand SS Ga naar schaatsen.nl/kpnjuniorschaatsclub en doe mee dinsdag 8 januari 2013 Veel aandacht kreeg familie Bierens uit Tholen, nadat ze drie jaar geleden de Zeeuwse Erftrofee wonnen. Hun boerderij de Kettinghoeve (van cir ca 1600) is een 'monumentaal plaatje'. „Van het prijzengeld heb ben we een eikenhouten hek ge kocht. Dat staat bij de nieuwe paar denweide", zegt Mieke Bierens. Haar dochters Carolien en Lenny hebben het bedrijf overgenomen. Een gedeelte van de Kettinghoeve is bestemd voor het akkerbouwbe drijf, in het andere gedeelte is ruimte voor nevenactiviteiten. De bakkeete is omgevormd tot vakan tiewoning en loodsen doen dienst als caravanstalling. „Onderhoud van de hoeve is prijzig en zo heb ben we een extraatje." Voor de winnaar van de erftrofee dit jaar is geen prijzengeld beschikbaar. MIDDELBURG - De internationale duurzaamheidsolympiade Inespo komt van 2 tot 7 juni naar Zee land. Bij de jaarlijkse olympiade komen 500 middelbare scholieren uit 55 landen op bezoek. Zij pre senteren hun oplossingen voor duurzaamheidsvraagstukken. Donderdag is er een informatiebij eenkomst over Inespo. De bijeen komst duurt van 17.00 tot 18.00 uur en is in Zeeuwse.Bibliotheek in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52