Mare De Schutter is voorlopig vrij zeeland21 Noord-Beveland streeft naar twee brede scholen 'KIPPENBOUT Terneuzen loopt met e-diensten voorop 150 HAMLAPPENSHOARMA I/ERSE WORST GEM. GEHAKT Sterre de Pater 150GR O?9 100GR GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I KIJK OP MARuS.NL door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Noord-Beveland heeft uiterlijk over tien jaar vier scholen die in de jaren daarna op gaan in twee brede scholen voor het eiland; een Oostschool en de Westschool. Op beide locaties wordt zowel christelijk als open baar onderwijs gegeven. Dat staat in de routekaart voor het onderwijs die donderdag aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. De gemeente heeft nu nog zes scholen, vier openbaar en twee christelijk, één in elke dorpskern. De Prinses Margrietschool in Kats sluit met ingang van de zomerva kantie; het aantal leerlingen is daar elf. De christelijke basisschool de Dub bele Punt in Geersdijk, met nu 34 kinderen, is volgens scholenkoepel Primas te klein om door te gaan. Net als openbaar collega Nobego vind Primas dat scholen minimaal tachtig kinderen moeten hebben voor een kwalitatief voldoende kli maat voor zowel leerlingen als on derwijzers. Bovendien zijn kleine scholen te duur: de voorzieningen kosten meer dan het leerlingen budget. De onderwijsvisie is de afgelopen maanden opgesteld door een pro jectgroep van de Nobego en Pri mas, onderwijsadviesbureau RP- CZ, de medezeggenschapsraden van de scholen en gemeentebe stuurders. Die concludeerden dat vier scho len een goede tussenstap is, maar dat tegen 2028 De Vliete in Wis- senkerke ook onder de tachtig leer lingen zakt. De overige drie scho len hebben dan net meer dan hon derd kinderen. Twee 'robuuste' brede scholen op de polen van het eiland, waarin beide onderwijsstromingen samen werken, met kinderopvang en schoolvervoer, ziet de project groep als een onderwijskundige en financiële constructie die be stand is tegen de bevolkingskrimp. Dan moet er wel een oplossing ko men voor leerlingenvervoer en herbestemming van de lege school gebouwen. Aan de leefbaarheid hoeft schoolsluiting niet te tornen als in een dorp genoeg sociale sa menhang is, stelt de projectgroep. Als de afstand tussen woonkern en school groter is dan zes kilome ter is een vergoeding voor vervoer mogelijk. De school in Kats fuseert formeel met het Stelleplankier in Colijns- plaat of De Zuidvliet in Kortgene. Daardoor hebben de scholen de komende jaren recht op extra bud get van het ministerie. Welke school het wordt, maakt Nobego deze maand bekend. 'Het was best raar om die staart eraf te laten knippen, maar ik deed het graag, want het was voor een goed doel. Ik weet niet of ik het nog een keer doe.' als verdachte bestempeld, maar ging - mede door frauduleuze han delingen van 'vriendjes' bij de poli tie in Antwerpen - vrijuit. Nadat het onderzoek was heropend, werd De Schutter in juli in Thai land aangehouden en uitgeleverd. De recherche spitte, in het kader van het onderzoek, in november de tuin van burgemeester Jan Lo- nink in Philippine om, op zoek naar het lijk. De Schutter woonde daar ten tijde van de verdwijning van Van Laer. De zoektocht lever de niets op. dinsdag 8 januari 2013 Sterre met haar vlecht van 25 centimeter. Deze gaat per post naar de Stichting Haarwensen. ANTWERPEN - De Kamer van Inbe- schuldigingsstelling in Antwerpen heeft besloten Mare De Schutter, de hoofdverdachte van de moord op Vera Van Laer, op vrije voeten te stellen. Na betaling van een borgsom van 10.000 euro mocht hij de Antwerpse gevangenis .verla ten. Hij moest wel zijn paspoort in leveren, mag het land niet verlaten en mag ook geen contact opne men met andere personen uit hét dossier. Vera Van Laer (30) verdween in 1996. De Schutter werd al direct EI-BIESLOOK- SALADE K00KW0RST AAN 'TSTUK It oft/jü'veflO - MHHHHMHHRHMHI O.69 Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden TERNEUZEN - Medewerkers van de gemeente Terneuzen die zich be zighouden met de invoering van elektronische diensten via inter net, hebben zwarte sneeuw ge zien, vertelt wethouder Jaap Bos eerlijk. Maar: alle inspanningen be ginnen vruchten af te werpen. Zoveel mogelijk gemeentelijke diensten elektronisch aanbieden. Dat staat de gemeente Terneuzen voor ogen, want gemak dient de mens. Bos noemt het aanvragen van een identiteitskaart of pas poort. „Mensen kunnen voortaan via internet een afspraak maken. Op het moment dat ze bij één van de gemeentebalies komen, kun nen ze direct worden geholpen. We willen mensen zo kort móge lijk binnenhouden." Inmiddels biedt Terneuzen negen tien e-diensten aan en loopt daar mee voorop, dankzij een landelijk project waaraan nog achttien ande re gemeenten meedoen. Bos: „We hebben daarvoor veel moeten in vesteren in computertechnologie, iets meer dan één miljoen euro, en ook in scholing van de mede werkers." Het loont de moeite, vol gens de wethouder. Terneuzen wil de erdiensten verder uitbreiden. Wie geen computer heeft, mag een computer gebruiken aan één van de gemeentebalies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51