2o! zeeland Man uit Vlissingen zit al bijna duizend dagen in voorarrest Interactieve TV 38, 50 Staart eraf voor het goede doel Website uit ergernis over slecht weerbericht 'Zusterhuis' verdwijnt Alles-in-1 met ook op je tablet Nederlanders kopen massaal tijdens 'solden' Vaste lage prijs Alles-in-1 basispakket Nu met gratis monteur! Werkt in je voordeel dinsdag 8 januari 2013 door Emile Calon MIDDELBURG - Een 22-jarige Vlissin- ger zit al bijna drie jaar in voorar rest en nog steeds weet hij niet welke straf hij krijgt voor misdrij ven die hij in 2009 en 2010 pleeg de. Ook gisteren bleek dat de Mid delburgse rechtbank onvoldoende informatie heeft om een definitief oordeel te vellen. Rechtbankvoorzitter G. van Ooyen liet dan ook duidelijk blij ken dat hij en zijn collega's zeer ontevreden zijn over de gang van zaken. In de richting van het Open baar Ministerie zei hij dat hij het zeer teleurstellend vond dat de Re classering niet alle stukken had ge kregen die betrekking hebben op de strafzaak tegen de Vlissinger. De rechtbank liet gisteren dan ook weten dat die stukken zo snel als mogelijk ingebracht moeten wor de. Daarbij werd aangedrongen op de grootst mogelijke spoed. De Vlissinger wordt verdacht van onder meer diefstallen met geweld in 2009 en 2010. Hij zou toen een medebewoner van het Witte Huis naar een pinautomaat hebben ge schopt en gedwongen geld op te nemen. Ook een dealer en zijn oma werden beroofd en hij was be trokken bij overvallen op snack bars in Heinkenszand en MIDDELBURG - Het Jan Matenshuis in Middelburg verdwijnt verdieping voor verdieping. Het gebouw werd in 1967 in gebruik genomen als 'zusterhuis' voor verpleegsters in opleiding. Dat bleef zo tot het ziekenhuis in Middel burg sloot. Het moet wijken voor een zorgcentrum. foto Lex de Meester Oost-Souburg. Het OM vindt dat de Vlissinger een celstraf van vier' jaar moet krijgen en tbs met dwangverpleging. De raadsman vindt dat tbs zonder dwangverple ging meer op zijn plaats is. De afgelopen jaren verscheen de Vlissinger al zeker dertien maal voor de rechtbank. En heel vaak bleek dat het dossier niet compleet was, dat rapporten nog niet klaar waren of dat ct nog een extra on derzoek nodig was. Raadsman Drykoningen verzuchtte dat hij ook vindt dat zijn cliënt niet zon der begeleiding op straat terecht kan komen. Maar wat meer inzet is volgens hem wel gewenst. ANTWERPEN - Zo'n tien procent van de omzet tijdens de 'solden' in Antwerpen en Knokke-Heist staat op naam van Nederlanders. In Gent bedraagt dat percentage een kleine zes procent. Dat blijkt uit onderzoek van ondernemersor ganisatie Mode Unie. De 'solden' in Vlaamse steden zijn befaamd. Bij wet is bepaald dat winkels daar alleen in januari en juli korting mogen geven. Dat doen ze dan ook massaal. De prijs dalingen zijn fors. Dat is anders dan in Nederland, waar kortingen een initiatief zijn van winkeliers zelf. 8 telfort.nl 0800 1707 Telfort winkels door Rob Paardekam R uim twee jaar lang liet Sterre de Pater uit Oud-Vossemeer haar haar groeien. Tot zon dag. Toen ging haar staart van 25 centimeter er in één keer af, voor het goede doel. Toen Sterre een paar jaar geleden naar de BZT-show zat te kijken - een kinderprogramma van de NCRV - werd ze geconfronteerd met een item over de Stichting Haarwensen. Deze maakt van echt haar pruiken voor kinderen die door een ziekte "kaal zijn gewor den. „Ik vond het meteen een heel goed doel", vertelt Sterre. Ze besloot een bijdrage te leveren in de vorm van een echte bos haar. Dat ging niet zomaar. De lengte van het haar moet mini maal 25 centimeter zijn om er een pruik van te kunnen maken, dus moest Sterre eerst gaan 'sparen'. Na ruim twee jaar was het zover. Afgelopen zondag zette kapster Cindy Reijngoudt de schaar in de haardos van de Oud-Vossemeerse. „Het was best een beetje raar om die staart eraf te laten knippen", geeft ze toe. „Maar ik deed het graag, want het is vooreen heel goed doel." De staart gaat deze week op de post naar de Stichting Haarwen sen in Mijdrecht. Daar zal het haar worden verwerkt in één van de ve le pruiken die deze stichting maakt. Ze wil namelijk dat de kin deren die worden geholpen, kun nen kiezen uit een groot aantal pruiken. Haarwensen is er voor kinderen tot en met 18 jaar die kaal zijn geworden door een medi sche behandeling of leiden aan kaalhoofdigheid. Wie het leuk vindt, kan bij de stichting een pruik adopteren, maar het is ook mogelijk om haar af te staan. Sterre weet nog-niet of ze dat nog een keer gaat doen. „Daar moet ik nog eens goed over nadenken, maar ik ga mijn haar ze ker weer laten groeien." In Zeeland heeft de stichting drie kappers die het haar voor de stich ting gratis afknippen. www.haarwensen.nl Ruim twee jaar deed Sterre er over om haar haar zo lang te laten groeien. mmasBSSH-iiïmmiam:-ruMnn'r-as^ wmzmmMwmmm door Theo Giele GAPINGE - Weerkundige Eric Cha- vanu uit Gapinge heeft een eigen website ontwikkeld uit ergernis over de onjuiste weersvoorspellin gen voor Walcheren door landelij ke weerbureaus. „Al jaren zijn er klachten vanuit de recreatieve sector over de weers- berichtgeving zoals die door de grotere landelijke weerbureaus ge maakt worden. Neem bijvoor beeld zondag, toen op de dag zelf MeteoConsult nog aangaf dat 'het zoutloze weer voorlopig zou aan houden' terwijl op dat moment in vrijwel heel Zeeland, maar vooral op Walcheren al van een schitte rende zondag genoten, aldus Cha- vanu. Door deze afstandelijke en onjuiste berichtgeving leidt de re creatieve sector grote schade", al dus Chavanu. Naar aanleiding van vragen vanuit de recreatiesector heeft hij de web site www.weeropwalcheren.nl opge zet die maandag 14 januari in de lucht gaat. „Als ervaren meteoroloog en al bijna 20 jaar wonend op Walche ren weet ik .waarom de (geautoma tiseerde) berichten veelal niet klop pen en heb dan ook een veel bete re werkwijze om lokale weersbe- richten te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50