Steekspel rond proefproces harder Nicolauskerk heeft zijn haan terug BEVELANDEN/THOLEN Geldautomaat in Rilland gaat terug naar oude locatie Hrieps almanak Raadsman Hans Mieras zegt dat hij inmiddels door Tennet aansprakelijk is gesteld voor schade Vierduizend euro opgehaald bij loop Iconen van het landschap 22 en 23 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het juridisch steekspel over het proefproces rondom het gedoogbevel van de Borselse burgemeester Jaap Gelok verhardt. De Borselse landbouwers, burge meester Jaap Gelok en netwerkbe heerder Tennet spraken vorige maand af dat één van de boeren half deze maand bij wijze van proef een gedoogbevel krijgt opge legd, voor het doen van grondon derzoeken ten behoeve van de plaatsing van masten voor een nieuwe hoogspanningslijn van Borssele naar Tilburg. De betrok ken boeren staan dit onderzoek op hun percelen niet toe. Tennet heeft de burgemeester daarom ver zocht hen een gedoogbevel op te leggen zodat ze het onderzoek moeten toestaan. De betrokken landbouwers heb ben gebr. Rijk in 's-Heerenhoek aangewezen. Ze worden bijgestaan door raadsman Hans Mieras. Het bevel wordt opgelegd op grond van de belemmeringenwet privaat recht. Deze wet bestaat al sinds 1927 en nog nooit is zo'n bevel aan de rechter voorgelegd. Tennet doet als belanghebbende mee aan het proefproces en zou Mieras inmiddels aansprakelijk hebben gesteld voor eventuele schade die de netwerkbeheerder zal lijden. Mieras wijst de aansprakelijkheid af. „Ik maak gebruik van de juridi sche middelen die de landbouwers ten dienste staan." De gebroeders Rijk zijn niet ge charmeerd van het feit dat hun raadsman aansprakelijk zou zijn ge steld. Adrie Rijk: „Dat zijn intimi derende praktijken, wij laten jons daardoor niet leiden. Voor een be drijf, grotendeels in handen van de Staat, kan dat natuurlijk niet en is dit ongepast." Woordvoerster Johanna Breuning van Tennet zei maandag dat nog niemand aansprakelijk is gesteld. „Wel hebben we vrijdag een con structief gesprek gehad met Mieras om één en ander toe te lichten. We wachten met elkaar de rechts gang af" Volgens Mieras is er een grote kans dat een gedoogbevel bij de rechtbank zal stranden. Volgens een recente uitspraak van de recht bank Maastricht van 27 augustus vorig jaar is het opleggen van een gedoogbevel niet mogelijk zonder planologische basis. „Welnu, ook hier ontbreekt die," zegt Mieras. DINSDAG 8 januari 2013 pzc RILLAND KAMPERLAND Leden van Voetbalvereniging Bevel anders uit Kamperland hebben za terdag vierduizend euro bij elkaar gelopen bij een sponsorloop. De helft van het bedrag gaat naar de stichting On Wheels uit Maasdijk, een stichting die ervoor zorg dat gehandicapten of mensen met een ernstige ziekte, zoals de spierziekte Duchenne, toch op vakantie kun nen. De geldautomaat in Rilland gaat te rug naar het voormalige kantoor aan de Hoofdweg 57. De automaat verhuisde vorig jaar naar een locatie op de hoek van de Hoofdwég en de Sint Felixstraat. Daar is al een paar keer geprobeerd hem te kraken. Er is ook sprake van vandalisme. Bovendien heb ben veel inwoners aangegeven dat ze niet graag geld pinnen op deze enigszins afgelegen locatie. De Rabobank heeft nu besloten de automaat terug te plaatsen in het voormalige kantoor aan de Hoofd weg. De voorbereidende werk zaamheden zijn al begonnen. Het apparaat wordt in maart verplaatst. Is het nu Hrieps of Grieps als je in het Zeeuws Grijpskerke wilt zeggen? De organisatoren van het jaarlijkse muziekfestijn Hrieps claimen het al leenrecht op vanwege hun evene ment in Grijpskerke. Iedereen die het woord buiten deze context het woord Hrieps bezigt kan steevast rekenen op stevig commentaar. Een verslagge ver van deze courant werd onlangs Tip? redactie@pzc.nl per e-mail op de vingers getikt om dat hij in het stukje over Grijpskerke van Hrieps repte, terwijl het in de verste verte niet over het festival ging. De mail werd met enige hilariteit van zijn collega's gelezen. Je bent wel hardleers", kreeg hij te horen Een weekje later meldde hij zich ziek. Geveld door de hriep. daarom een kleine twee maanden geleden van zijn sokkel was gelicht. Er bleek sprake van speling, de haan is daarom voorzien van een nieuw ashuis door loodgieter Alfred Pop- pe van de Firma Jobse in Middelburg en hij is vervolgens weer opnieuw verguld door schil der Frans van Damme (foto) uit Wolphaarts- dijk, die dat geheel vrijwillig heeft gedaan. „Alfred en ik zijn eigenlijk de peetvaders van de haan", lacht Van Damme, die de haan nu WOLPHAARTSDIJK - De Nicolauskerk in Wolp- haartsdijk heeft zijn haan terug. De windvaan is maandagochtend met een enorme kraan te ruggeplaatst. Enkele dorpsbewoners hadden geklaagd over het gepiep van de haan, die drie keer onder handen heeft genomen. De te rugplaatsing is wat hem betreft de bekroning op het groot onderhoud aan de kerk van afge lopen jaar. foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47