zeeland 121 Puntjes op de i Van Zeeuwse landbouwakker tot krachtplaats Nominatie De Vierbannen Venuez Award De Perenboom strijkt neer in Zierikzee Het wordt leuk aangelegd. Geen rechttoe rechtaan percelen. Schuttingen en coniferen moeten vermeden worden'. Bewegen op eigen wijze bij Biodanza Inleiding in eeuwen Start cursus zhineng Openingstijden Ja Mar kunstgeschiedenis qigong bij Osmanthus Natuurlijk ingekort dinsdag 8 januari 2013 Lennard Sturm, makelaar in Zierikzee Voor de verkoop van Duinpark Westerschouwen van start gaat worden de laatste puntjes op de i gezet Dat gaat onder meer over de hoogte van de perceelhuur (die ook in één keer is af te lossen), verlengingsmogelijkheid en de prijzen van chalets. ZIERIKZEE In gebouw De Driehoek in Zierik zee begint Loes van Langen donder dag 24 januari een nieuwe cursus Biodanza. Dat is dans waarbij de muziek uitnodigt om expressie te geven aan je gevoel en je vrij te voe len om te bewegen. Iedereen be weegt op z'n eigen manier. De les sen beginnen met actieve bewegin gen die vitaliteit en plezier stimule ren. Daarna worden bewegingen rustiger, wat tot ontspanning en nieuwe energie leidt. Info: www.bio- danza-zeeland.nl of 06-20594396. ZIERIKZEE ZIERIKZEE RENESSE Margreet Leijdekker geeft in de pe riode 15 januari tot en met 23 april gedurende dertien dinsdagavon den de cursus 'Inleiding tot de kunstgeschiedenis'. Aansluitend kunnen belangstellenden doorgaan met een vervolgcursus. De bedoeling is dat cursisten weg wijs worden gemaakt binnen vele eeuwen kunstgeschiedenis en an ders te kijken naar gebouwen, schil derijen en beeldhouwwerken. Meer informatie via 0111-415317 of 417839. Femke van den Heuvel van Os manthus - een praktijk voor Shiatsu, stoelmassage 8c zhineng qi gong - uit Zierikzee start dinsdag 22 januari met cursussen zhineng qigong voor beginners en gevorder den. Zhineng qigong is een meditatieve bewegingsvorm uit China die moet zorgen voor rust, ontspan ning en energie. Voorafgaand daar aan wordt een kennismakingsles gegeven op dinsdag 15 januari. www.osmanthus.nl De openingstijden van atelier Ja Mar Natuurlijk in Renesse zijn in gekort. Dit om meer tijd te creëren, de exposities kwalitatief op niveau te houden en om nieuwe uitdagin gen aan te gaan. Voortaan is het ate lier van Marian Schellekens en An- ja de Glopper doordeweeks alleen nog 's middags geopend, van 13.30 tot 16.30 uur. 's Morgens kunnen mensen wel op afspraak terecht. Daarnaast is het atelier elke derde zondag van de maand geopend, van 12.00 tot 17.00 uur. OUWERKERK - Brasserie de Vierban nen in Ouwerkerk is genomineerd voor de Venuez Hospitality 8c Sty le Awards 2012, in de categorie Best Restaurant Design. Maandag 25 maart wordt in Hotel Okura in Amsterdam de winnaar bekend ge maakt. De Vierbannen bindt in deze cate gorie de strijd aan met The Har bour Club en Restaurant Anna in Amsterdam en Bij Teus in Houten. De genomineerden zijn gekozen uit de etablissementen die vorig jaar in Venue Magazine hebben ge staan. Er worden prijzen uitgereikt voor beste concept, interieurontwerp, coffeebar, design ketenhotel en ho telconcept. Daarnaast zijn er prij zen voor 'dé horecaondernemer van het jaar' en de 'allerbeste bar tender'. ZIERIKZEE - Bistro De Perenboom is neergestreken aan de Lammer markt 18 in Zierikzee. Tot voor kort was het restaurant van chef kok Martijn Mastenbroek geves tigd in Burgh-Haamstede. Mastenbroek zocht naar een meer centraal gelegen plek. Het rijksmo nument, bouwjaar 1853, aan de Lammermarkt paste goed in zijn plannen. Vanwege de sfeer, de lig ging in Zierikzee en de nabijheid van podium De Weverij. Voor heen waren de restaurants Kip en- zo en de Gouwe Geit in het pand gevestigd. Om de verhuizing te vieren heeft De Perenboom tot eind januari het actiemenu 'Menu du Poire' in de aanbieding. Als de hele tafel het driegangenkeuzemenu neemt komt er per twee personen een gratis fles huiswijn op tafel. www.deperenboom.nl door Esme Soesman DREISCHOR - Een kwart eeuw gele den is het Rana Natuurpark in Dreischor min of meer spontaan ontstaan. En sindsdien heeft zich er, volgens stichter Ed Dijst, van al les en nog wat ontwikkeld. In zijn boek 'Van landbouwakker naar krachtplaats' tekent hij reacties van mensen op die de afgelopen ja ren melding maakten van een bij zondere ervaring na een bezoek aan één van de grotten in het park. In die grot is volgens Dijst een krachtige 'vortex' ontstaan. „Een draaiende energie die bijzondere dingen doet met mensen die er in staan." Mensen wiegen of draaien mee en er zijn er zelfs die in tran ce raken, omschrijft hij. „Lichaam en geest worden in de vortex gere- set." Vanaf het moment dat Dijst merkte dat de grot meer was dan alleen een sfeervolle, ondergrond se ruimte is hij reacties van bezoe kers gaan opschrijven. „In het boek komen vooral ervaringen van mensen te staan, niet mijn ver halen." Dat, in combinatie met het verhaal van het ontstaan en de ont wikkeling van het natuurpark. Sinds de grot in 1999 is gebouwd, heeft Dijst al tegen de 600 mensen op het circa één hectare grote ter rein ontvangen. Ooit, nu alweer een jaar of vijfen twintig geleden, begon Dijst in zijn eigen achtertuin als zelfstan dig hovenier. Toen hij later - in 1998 - akkerland van zijn buur man kon kopen, schoot spontaan het idee van een natuurpark in zijn hoofd. „Om krediet bij de bank los te kletsen. Bizar." De kale akker veranderde geleidelijk aan in een weelderig park, met bijzonde re elementen zoals de grot. Gelei delijk aan veranderde daar de ener gie, is de ervaring van Dijst. Men sen barstten in de grot spontaan in huilen uit of raakten in trance. „Natuurlijk, kaarsje erbij en visu eel is zo'n grot optimaal. Maar er gebeurt meer." Dijst ging zich erin verdiepen en geeft nu sessies. Zijn boek komt dit jaar, via een book on demanduitgever, uit. Zie: www.rananatuurpark.nl Ed Dijst in één van de grotten. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45