Première Walk by Faith door Together zeeland19 Website uit ergernis over slecht weerbericht berco 507. veel voordeel Hoofdrol voor Johan Strauss bij Nieuwjaarsconcert Kunst Eer duS Mare De Schutter korting voorlopig vrij Open huis bij nieuw complex Bruse Boys Eerste gezamenlijke receptie in Durps'uus Presentaties van Jeugd Theaterschool Politie zoekt getuigen van autobranden Gespreksgroep voor mantelzorgers op de complete bril ongeacht de prijs tilroeoptiek brilmode contactlenzen dinsdag 8 januari 2013 Het gospelprogramma 'Walk by Faith' beleeft zondagmiddag 13 januari zijn première in de PKN-kerk in Nieuwerkerk, aanvang 17.00 uur. Daarna gaat het koor met dit programma op tournee door Zeeland en daarbuiten. Met Walk by Faith brengt gospel koor Together uit Nieuwerkerk een eigentijds programma rond het thema 'Vertrouwen'. Het koor verlegt hiermee de eigen grenzen en brengt naast zang ook verhalen, poëzie, bijbelle zing en beeldprojectie. door Ali Pankow Liederen komen beter tot hun recht als ze passen in de sfeer van een totaalpro gramma. Dirigente Marian ne van Dijke weet dat je zo'n to taalplaatje niet kunt afdwingen, tenzij je het hele programma na tuurlijk zelf invult. Zo ontsproot bij haar enkele jaren geleden het idee die uitdaging als gospelkoor Together maar eens aan te gaan. Om duidelijk te ma ken wat zij bedoelde, lanceerde zij Carry the Light. Dat gold als proef project. Het resultaat gaf aanlei ding het plan verder uit te werken. Dat deed zij twee jaar geleden met het adventproject Send the Light, een programma vol swingende go spels, maar ook met voordracht van bijbelteksten, een dialoog, een gebed, een kinderverhaal en pro jectie van bijpassende beelden. Kerken konden daarmee een ere dienst volledig overlaten aan het Nieuwerkerkse gospelkoor. „Desgewenst kan de eigen predi kant een welkomswoord spreken en de afsluiting verzorgen, maar het hoeft: niet", zegt Van Dijke. Zij merkte bij sommige kerken eerst wel wat aarzeling. Ze hadden graag ruim vooraf inzage in de tek- Artistiek leidster en dirigente Ma rianne van Dijke is de stuwende kracht achter de gospelprojecten. Op de achtergrond koor 'Together'. foto Dirk-Jan Gjeltema door Theo Giele gapinge - Weerkundige Eric Cha- vanu uit Gapinge heeft een eigen website ontwikkeld uit ergernis over de onjuiste weersvoorspellin gen voor Walcheren door landelij ke weerbureaus. „Al jaren zijn er klachten vanuit de recreatieve sector over de weers- berichtgeving zoals die door de grotere landelijke weerbureaus ge maakt worden." „Neem bijvoorbeeld nog zondag, toen op de dag zelf MeteoConsult nog aangaf dat 'het zoutloze weer voorlopig zou blijven aanhouden' terwijl we op dat moment in vrij- sten. Maar zo ging Together niet te werk. Toch bleek de belangstelling behoorlijk groot. Zo groot zelfs dat er nu een nieuw project op stapel staat dat niet al leen in de adventstijd maar het he le jaar kan worden opgevoerd: Walk by Faith. Het gaat zondag 13 januari in première in de eigen PKN-kerk in Nieuwerkerk. „Alle onderdelen in het programma zijn afgestemd op het thema vertrou wen en het is geschikt voor jong en oud", zegt Van Dijke. Riep zij destijds voor Send the Light nog de hulp in van een koorlid, dit nieuwe project heeft zij helemaal zelf samengesteld. Wel heeft ze nog wat theologisch advies inge wonnen van predikant Thomas Smienk. „Het was ook hoog tijd voor een nieuwe uitdaging. Dus ben ik maanden geleden al begonnen met nadenken over een thema. Dan verzamel ik teksten en songs die ik mooi vind en dan suddert dat allemaal geruime tijd in mijn hoofd en uiteindelijk rolt er dan een thema uit. Pas dan kan ik gaan selecteren", vertelt de dirigente. Van Dijke is ooit zelf begonnen als koorlid bij Together, maar heeft nu al weer twaalf jaar de artistieke leiding. Zij vervult die taak met veel bevlogenheid en is zeer tevre den over de inzet van de leden en over de samensteling van het koor. „We hebben een mooie verdeling van stemmen. Als er al een partij wat versterkt zou moeten worden dan zijn het de tenoren, die zijn wat in de minderheid. Voor de uit voering van Walk by Faith werken we met circa twintig gastleden." Together kijkt meteen tegen een volle agenda aan. Het programma staat met een tussenstop in de zo mer geboekt tot eind 2013 en wordt gebracht in dertien verschil lende kerken in Zeeland en op Goeree-Overflakkee. BRUINISSE Voetbalvereniging Bruse Boys houdt zaterdag open huis op het nieuwe sportpark van de club aan de Nijverheidsweg in Bruinisse. Za terdagochtend vanaf tien uur wor den rondleidingen gegeven, 's Mid dags worden vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Het eerste en het tweede elftal spelen tegen teams van FC De Bild. De dames en meisjes spelen onderling. De wedstrijden beginnen om 14 uur. BRUINISSE Inwoners van Bruinisse zijn op vrij dagavond 18 januari welkom op de nieuwjaarsreceptie in Durps'uus De Vanger. De receptie is een initia tief van de dorpsraad, de onderne mersvereniging, de ijsvereniging en het oranjecomité. De Bruse vere nigingen organiseren voor het eerst een gezamenlijke bijeen komst. De bijeenkomst in De Van ger begint om 19.30 uur. GOES De Jeugd Theaterschool Zeeland vertoont deze maand tijdens een aantal presentatieweekeinden enke le voorproefjes van de voorstellin gen die half april in première gaan. Dat is zaterdag 12 en zondag 13 ja nuari vanaf 12.30 uur, vrijdag 18 ja nuari vanaf 19.00 en zaterdag 19 en zondag 20 januari vanaf 12.30 in po dium 't Beest. Toegang 3,- of 6,- voor een weekendkaart. lange vorststraat - goes MIDDELHARNIS De politie gaat folders uitdelen op scholen in Middelharnis en Som- melsdijk om getuigen te vinden van de autobranden in Sommels- dijk. In de nacht naar oudejaarsdag gingen onder meer vier door de po litie gehuurde busjes in vlammen op. De busjes zouden gebruikt wor den tijdens de jaarwisseling. Van twee personenwagens die nabij de busjes geparkeerd stonden bleef ook niets meer over. Een zevende auto liep schade op. Later die nacht brandde elders in Middelharnis nog een auto uit. ZIERIKZEE Zorginstelling Allévo start op 5 fe bruari een gespreksgroep voor ver zorgers van dementerenden. In zes bijeenkomsten wordt gesproken over het verloop van de ziekte, ver anderend gedrag en de impact op het eigen leven van de mantelzor gen De bijeenkomsten worden ge houden in verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. Aanmelden en info: 0111-439980. zierikzee - Traditioneel, zoals een Nieuwjaarsconcert hoort te zijn. De koninklijke harmonie Kunst Eer waagt zich er zondag 13 janua ri aan. Op het programma staan de beken de Weense melodieën. Zo begint het harmonieorkest onder leiding van Cathy Kotoun met de polka Thunder and Lightning van Johan Strauss, gevolgd door The Second Walz van Chostakovitch en de Tritsch-Tratsch Polka. Minder tra ditioneel werk staat ook op het programma, waaronder Gabriella's Song, Melting the Ice en Bessara- byanke. Dat optreden wordt afge sloten met de wereldberoemde Ra- detzki Mars. Het leerlingenorkest gooit het over de moderne boeg met het James Bondthema, The Pink Panther en Treasure Island. De percussiegroep brengt onder meer Flashy Filly. Het gratis toeganklijke concert in gebouw De Harmonie aan de Kaer- semakerstraat in Zierikzee begint om 14.30 uur. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK wel geheel Zeeland al van een schitterende zondag genoten, al dus Chavanu. Door deze afstande lijke en onjuiste berichtgeving leidt de recreatieve sector grote schade", aldus Chavanu. Naar aanleiding van vragen vanuit de recreatiesector heeft hij de web site opgezet, die maandag 14 janua ri in de lucht gaat. „Als ervaren meteoroloog en al bijna twintig jaar wonend op Wal cheren weet ik waarom de (geauto matiseerde) berichten veelal niet kloppen en heb dan ook een veel betere werkwijze om lokale weers- berichten te maken." www.weeropwalcheren.nl mé wij kunnen declareren bij vele zorgverzekeraars. r walstraat8l vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl ilroeopticien Antwerpen - De Kamer van Inbe- schuldigingsstelling in Antwerpen heeft besloten Mare De Schutter, de hoofdverdachte van de moord op Vera Van Laer, op vrije voeten te stellen. Na betaling van een borgsom van 10.000 euro mocht hij de Antwerp se gevangenis verlaten. Hij moest wel zijn paspoort inleve ren, mag het land niet verlaten en mag ook geen contact opnemen met andere personen uit het dos sier. Vera Van Laer (30) verdween in 1996. De Schutter werd al direct als verdachte bestempeld, maar ging - mede door frauduleuze han delingen van 'vriendjes' bij de poli tie in Antwerpen - vrijuit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43