Gemeenten samen in alcoholbeleid SCHOUWEN-DUIVELAND Beatrixschool naar tijdelijk adres Hrieps almanak 17 Iconen van het landschap 22 en 23 ,<ai Nieuwe wetgeving biedt gemeenten boven Westerschelde mogelijkheden om bijvoorbeeld happy hour af te schaffen. Man stompt vrouw en gooit haar bril weg Vierduizend euro opgehaald bij loop Taakstraf geëist voor sms'en achter stuur DINSDAG 8 januari 2013 PZC door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De Zeeuwse gemeen ten boven de Westerschelde ont wikkelen een gezamenlijk alcohol beleid. Daarmee willen ze onder meer voorkomen dat er onder jon geren 'dranktoerisme' ontstaat om dat de ene gemeente er strengere regels op na houdt in de horeca dan een buurgemeente. Aanleiding voor de samenwerking is de nieuwe Drank- en Horecawet die vanaf januari in werking is ge treden. Vanaf dit jaar is de burge meester verantwoordelijk voor het naleven van de leeftijdsgrenzen in de horeca en supermarkten. Tot voor kort was dit een taak van de Nederlandse Voedsel- en Warenau toriteit (NVWA). Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland is voor zitter van de stuurgroep die het be leid voor de tien gemeenten gaat invullen. „We werken al samen als het gaat om preventie, bijvoor beeld in de campagne 'Laat ze niet verzuipen'. Door de nieuwe wet komt er integraliteit tussen preven tie en repressie", noemt hij als voordeel van de nieuwe wet. Met de komst van een poule speciaal opgeleide opsporingsambtenaren, kunnen gemeenten bijvoorbeeld tijdens evenementen eenvoudig over extra controleurs beschikken. Om het de controleurs niet te inge wikkeld te maken, is het de bedoe ling dat alle gemeenten dezelfde re gels invoeren. Met de nieuwe wet kunnen de ge meenten meer zelf bepalen. Zo is het in theorie mogelijk om het stunten met alcoholprijzen in su permarkten en de 'happy hours' in de horeca te verbieden. Vooral de invoering van die laatste maatre gel kan waarschijnlijk op een groot draagvlak rekenen bij de deelnemende gemeenten. Ook is het sinds dit jaar mogelijk om ver koop van alcohol in sportkantines verder te beperken. Momenteel praten de gemeenten over hoe het gezamenlijke beleid er uit moet zien. Ook wordt er nog gesproken over de verdeling van de kosten. Zodra het beleid rond is, moeten de afzonderlijke gemeentebesturen instemmen met de nieuwe regels. Het streven van de projectgroep is om voor de zomer alles rond te hebben. Zo zouden de controleurs nog in het hoogseizoen aan de slag kunnen in plaatsen als Renesse. Dat de Zeeuwse invulling van het nieuwe landelijke beleid nog niet in praktijk is gebracht, betekent niet dat jongeren in de gemeente Schouwen-Duiveland vrij spel heb ben, benadrukt Rabelink. „Mocht ik signalen krijgen dat in een disco theek de regels worden geschon den, dan kan ik nu alsnog gebruik maken van de diensten van de NVWA en zonodig de exploitant aanpakken." iyfTfcutters ZIERIKZEE - De Beatrixschool verhuist momen- inrichting van hun nieuwe leslokaal. De school School in nieuwbouwwijk Noorderpolder II. ruste keuken en een handenarbeidlokaal - teel van de Mulockstraat naar het Jannewek- voor moeilijk lerende kinderen blijft vermoe- Het pand aan de Mulockstraat voldoet al een veel beter. Vandaag (dinsdag) wordt er nog ken in Zierikzee. Op de foto zijn Petra van Ber- delijk twee jaar aan het Jannewekken, voordat tijdje niet meer. Op het tijdelijk adres zijn de verhuisd. Morgen beginnen voor de 26 kinde gen (links) en Annet Akkersdijk bezig met de ze wordt gehuisvest bij de toekomstige Brede voorzieningen - onder meer een goed uitge- ren de lessen weer. foto Dirk-Jan Cjeltema VUSSINGEN Bij het stoplicht op het fietspad aan de Koudekerkseweg in Vlissingen is maandagochtend rond 9 uur een 52-jarige vrouw door een onbeken de man tegen haar schouder ge stompt. De man rukte de vrouw ook haar bril van het gezicht en gooide die weg. De politie is op zoek naar de man, die was gekleed in een donkere jas en die de capu chon over zijn hoofd droeg. KAMPERLAND Leden van voetbalvereniging Bevel anders uit Kamperland hebben za terdag vierduizend euro bij elkaar gelopen bij een sponsorloop. De helft van het bedrag gaat naar de stichting On Wheels uit Maasdijk, een stichting die ervoor zorg dat gehandicapten of mensen met een ernstige ziekte, zoals de spierziekte Duchenne, toch op vakantie kun nen. MIDDELBURG Een 20-jarige vrouw uit Krabbendij- ke hoorde gisteren een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelij ke rijontzegging van 1 jaar tegen zich eisen omdat ze op 6 maart vo rig jaar in Poortvliet een ongeval veroorzaakte. Daarbij raakten een 90-jarige man uit Tholen en zijn 84-jarige echtgenote gewond. De Krabbendijkse zat te sms'en achter het stuur. Uitspraak 21 januari. Is het nu Hrieps of Grieps als je in het Zeeuws Grijpskerke wilt zeggen? De organisatoren van het jaarlijkse muziekfestijn Hrieps claimen het al leenrecht op vanwege hun evene ment in Grijpskerke. Iedereen die het woord buiten deze context het woord Hrieps bezigt kan steevast rekenen op stevig commentaar. Een verslagge ver van deze courant werd onlangs Tip? redactie@pzc.nl per e-mail op de vingers getikt om dat hij in het stukje over Grijpskerke van Hrieps repte, terwijl het in de verste verte niet over het festival ging. De mail werd met enige hilariteit van zijn collega's gelezen. „Je bent wel hardleers", kreeg hij te horen Een weekje later meldde hij zich ziek. Geveld door de hriep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41