BouttKk Bewzyevi 3 RIP:60 dinsdag 8 januari 2013 Een les RIP:6o duurt een half uur. Met de banden kun je nagenoeg alle oefeningen op fitnessapparaten nabootsen. Iedereen kan RIP:6o, je maakt het zo zwaar als je zelf wilt. Je kunt ook lichter trainen waardoor je ook met een blessure profijt kan hebben van deze tak van sport. Doordat je constant je balans moet houden draaien je buikspieren overuren. Bij Fitland XL is er elke dag doordeweeks minimaal één les te volgen. foto's Lex de Meester support', dat samen met zwaartekracht de basis is van de training. Jürgen: „De oefeningen zijn toegankelijk voor iedereen. Voor een top sporter kan het heel goed zijn, maar ook voor mijn oma is het prima te doen." Jürgen laat ondertussen zien hoe je, naast je handen, ook je voeten in de banden kunt han gen. Ik laat me niet kennen en doe de oefening dapper na. Ik voel me een beetje ongemak kelijk: terwijl je op je handen staat en met je billen omhoog je voeten krampachtig onder je lichaam proberen te trekken is niet echt charmant. De oefening is zwaar, maar je voelt al je spieren werken. Daarbij: wanneer Jürgen opmerkt dat ik zo'n mooie balans vanuit mijn buikspieren heb smelt ik natuurlijk. Bij Fitland proberen ze door kleine lesgroepen de leden alle extra aandacht te geven die ze nodig hebben. „Veel mensen hebben extra begeleiding nodig. RIP:6o is een hele goede training: je traint namelijk heel functioneel. In het dagelijks leven heb je er veel profijt van." Met deze 'small group fitness' sluit Fitland aan bij de laatste trends. En de spierpijn-factor? Het is uit te houden. Maar ga er niet van uit dat je de komende dagen vol enthousiasme de ramen lapt of van harte lacht. RIP:6o is keihard werken, ook voor mannen. Matthanja Schipper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35