20| zeeland Quaak niet tevreden over politieonderzoek Overeenstemming schade netwerken Late start schooldag overvalt busvervoerder Alles Solisten spakket basi Nu met gratis monteur! Werkt in je voordeel Middelburger deels in gelijk gesteld door korpsbeheerder in telfort.nl 08001707 Telfort winkels dinsdag 8 januari 2013 W door Nadia Berkelder GOES - De klacht van Fred Quaak uit Middelburg over het gedrag van een voormalige agent van het Goese politiekorps is deels ge grond verklaard door de korpsbe heerder van de politie Zeeland, Jan Lonink. De klacht ging over de gang van za ken rond een bekeuring die Quaak kreeg in de zomer van 2010. Hij stond met zijn auto te wachten bij de Nieuwe Rijksweg in 's Heer-Hendrikskinderen toen er een wielrenner aan kwam fietsen. Die stapte af en er volgde een woordenwisseling omdat de wiel renner vond dat hij er niet langs kon. Later bleek dat de man een politieman was: Quaak kreeg een bekeuring - en werd uiteindelijk in augustus van dit jaar vrijgesproken door de rechtbank. Nadat Quaak zijn verhaal in de PZC vertelde, hebben zich nog twee mensen ge meld die een vergelijkbare erva ring met de fietsende politieman hebben gehad. Lonink geeft Quaak gelijk op één punt: de politieman had zich met een moeten legitimeren. Over de rest van de zaak doet hij geen uit spraak, omdat de beweringen van Quaak en de politieman in zijn ogen tegenstrijdig zijn. „Er is niet vast komen te staan wat heeft plaatsgevonden." Lonink gaat in zijn oordeel niet in op de klacht van Quaak dat het proces verbaal alleen ondertekend was door de betreffende agent en niet door een meerdere, wat de schijn wekt dat de politieman het verbaal eigen handig heeft opgeschreven. Uit het verslag van de commissie voor politieklachten, die de zaak op 5 december behandelde, blijkt dat de betreffende politieman een andere lezing geeft: een collega zou het proces verbaal hebben ge maakt, op basis van steekwoorden. Het zou nooit de bedoeling zijn ge weest om dat verslag door te stu ren naar het Openbaar Ministerie voor vervolging. Fred Quaak laat het er niet bij zit ten. Hij wil dat de politie een in tern onderzoek naar de gang van zaken uitvoert. door Claudia Sondervan GOES - Buspassagiers op Noord-Be veland zagen maandagochtend de ene bus na de andere aan zich voorbijtrekken zonder dat ze mee konden. Scholieren klaagden over lange wachttijden terwijl streek bussen zonder te stoppen doorre den. Die bussen waren vol, al leek dat niet zo, verklaart woordvoerder Henri Beltman van vervoerder Connexxion. „Door de hoge wiel- bakken achterin kan daar niemand staan. Het lijkt of er wel plek is." Connexxion werd maandag ochtend verrast door een vloed aan scholieren tussen 8.30 en 9.00 uur, doordat het voortgezet onder wijs na de kerstvakantie een uur la ter aan de maandag begon. „Wij waren daar niet van de op de hoog te. Alleen het Calvijn College heeft iets laten weten, maar die leerlin gen reizen vaak oostelijker. Boven dien viel er om 8.45 uur in Zierik- zee een grote, gelede bus uit met panne aan het koelsysteem, dus toen was er een groot capaciteits probleem." Het was een incident, aldus woordvoerder Beltman, en dat blijft het als scholen de vervoer der voortaan informeren hoe vroeg of laat de massa aan leerlin gen op school wordt verwacht. HEINKENSZANO - Landbouworgani satie LTO Nederland heeft met net werkbeheerder Tennet overeen stemming bereikt over een betere vergoeding voor schade door het leggen van netwerken. De organi satie blijft echter wel van mening dat de positie van de grondeige naar wettelijk onvoldoende is. „In de Belemmeringenwet Privaat recht uit 1927 heeft de grondeige naar een ondergeschikte positie ten opzichte van de leidingbeheer der. Dit doet onrecht aan de situa tie van vandaag de dag, waar lei dingen steeds vaker voor commer ciële doeleinden worden benut", aldus LTO in een verklaring. Volgens woordvoerster Johanna Breuning van Tennet geldt deze ar gumentatie niet voor deze net werkbeheerder. „Wij zijn volledig in handen van de overheid en heb ben dus geen winstoogmerk. Ten net is een nutsbedrijf." De land bouworganisatie is in ieder geval druk doende om de wettelijke po sitie van de grondeigenaar te ver anderen. „Door voortschrijdend maatschappelijk inzicht bij de poli tiek, mede dankzij onze lobby, be staat de kans dat de netwerkbe heerders hun beschermde status kwijt raken en de positie van de agrarische ondernemers verbe tert." In 'Walk by Faith' zitten diverse solo-optredens van leden van gospelkoor Together. Hoofdsoliste is Marjolein Kloet (foto). Voor de begeleiding zorgt het eigen combo, dat bestaat uit Natalie Vane (toetsen), Leen Boere (bas) en Corné Flikweert (drums).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20