Kamer is voortdurend gedoe met Fyra zat FZC Vier op een rij voor Messi Ook Boulahrouz gaat scheiden ZEELAND Aanpak verkrotting is zaak van lange adem BUITEN BEWEGEN RIP:60 is keihard werken, ook voor mannen Groeiende vraag naar goedkope begrafenis of crematie door crisis DESTELLING UW MENING 544 reacties Word ook abonnee! DINSDAG 8 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren <£3* 254e jaargang nr. 6 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Een grijze dag, 9° 2 en 3 Hand op de knip bij uitvaart door Sandra Donker AMSTERDAM - De vraag naar goed kope uitvaarten neemt sterk toe. Nederlanders houden mede als ge volg van de crisis hun hand op de knip bij het regelen van een begra fenis of crematie, zo blijkt uit een rondgang langs aanbieders van budgetuitvaarten. „Wij kunnen duidelijk merken dat mensen minder te besteden hebben", zegt de voorzitter Paul Koeslag van de branchevereniging van uitvaartondernemers BGNU. „Uitvaartondernemers spelen daar op in door hun dienstverle ning aan te passen." Zo kan er bij voorbeeld worden bezuinigd op de afscheidsplechtigheid, de koffie tafel, het aantal volgauto's, de rouwkaarten of de bloemen. Uitvaart Compact, een onderdeel van verzekeraar en uitvaartverzor ger PC Hooftgroep, meldt een 'erg sterke groei' van het aantal goed kope begrafenissen en crematies. „Het heeft onze verwachting over schreden", zegt directeur René Kaarsemaker. Hij verwacht dat zijn bedrijf over twee a drie jaar 2000 'compacte begrafenissen' zal regelen. Ter ver gelijking: de PC Hooftgroep doet nu jaarlijks 3000 tot 3500 regulie re uitvaarten. Een traditionele crematie of begra fenis kost al gauw tussen de 5000 tot 7000 euro. Drie jaar geleden verschenen de eerste lowbudgetaanbieders op de markt. Prijsvechters doen het voor bedra gen vanaf zo'n 1200 euro. Voor dat bedrag is er een sobere, uitge klede uitvaart beschikbaar waarbij er geen officiële plechtigheid plaatsvindt en vaak ook geen op baring. Nieuwe ondernemers als uitvaart- discount, goedkopeuitvaartneder- land.nl melden een flinke toena me van de vraag. pagina 10 en 11: budgetgraf ZURICH - De Argentijn Lionel Messi is maandag avond in Zürich uitgeroepen tot wereldvoetballer van het jaar. Het is voor het vierde jaar op rij dat hij de bijbehorende Gouden Bal krijgt uitgereikt en daarmee schrijft de Argentijnse vedette van FC Barcelona historie. Nooit eerder werd een voetballer vier keer achtereen uitgeroepen tot de beste ter wereld. Messi kreeg de voorkeur boven zijn teamgenoot Andrés Iniesta en Cristiano Ro- naldo van Real Madrid. foto Olivier Morin/AFP pagina 24: staande ovatie voor fenomeen Barga door Michel Reijns DEN HAAC - De Tweede Kamer is de aanhoudende problemen met de hogesnelheidstrein Fyra zat. Staatssecretaris Wilma Mansveld (Spoor)* moet zo snel mogelijk in actie komen om te voorkomen dat reizigers nog langer te maken heb ben met vertraging en uitval van treinen tussen Amsterdam en Brussel. De afgelopen dagen was het opnieuw raak. Het CDA wil dat aanbieder NS Hispeed van Fyra onder ver scherpt toezicht komt van de In spectie Leefomgeving en Trans port. „De problemen komen maar niet onder controle", zegt CDA-Ka- merlid Sander de Rouwe. „We heb ben genoeg geduld gehad", conclu deert SP-Kamerlid Farshad Bashir, die baalt van de laconieke houding van Mansveld. SP en PW willen verder dat de Italiaanse producent van de treintoestellen opdraait voor de schade. Regeringspartij WD eist ook op heldering over het grote aantal sto ringen. „Zo trek je geen reizigers", zegt WD-Kamerlid Betty Boer. Mansveld zei onlangs in de Kamer dat ze de NS tijd geeft om de pro BERLIJN - Na Rafael van der Vaart gaat ook collega-voetballer Khalid Boulahrouz scheiden. Dat heeft zijn vrouw Sabia gezegd tegen Bild, meldt het boulevardblad maandag. Sabia vierde oud en nieuw met Van der Vaart en diens aanstaande ex Sylvie Meis. Op het feestje zou Van der Vaart zijn vrouw een klap hebben gege ven. Tegen Bild zegt Sabia Boulahrouz: „Het klopt. Ons huwelijk bestaat niet meer. Khalid en ik pasten op den duur niet meer bij elkaar. We waren simpelweg te verschillend. Maar we zijn nog niet geschei den." Khalid en Sabia Boulahrouz leer den elkaar in 2005 kennen. Ze heb ben samen twee kinderen. Tijdens het Europees kampioenschap van 2008 kreeg Sabia een miskraam. Het Nederlands elftal speelde daar om met rouwbanden tijdens de kwartfinale tegen Rusland. Messi is de beste voetballer aller tijden Reageeroppzc.nl Europese registratie verdachte artsen is hard nodig eens oneens 166% 134% blemen op te lossen. „Als die aan houden, ga ik zeker in gesprek." Reizigers hebben gisteren weer last gehad van vertragingen. Op twee plaatsen stond de Fyra in de ochtend stil. Tussen Rotterdam en Breda was sprake van een defect aan de trein. Bij Schiphol waren er problemen met de hoogspanning. Zaterdag stond er ook al een Fyra stil bij de grens bij België. Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 71 688 555530" _J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1