Techniek zeeland 119 berco Jubilerende Spar spekt 25 Westkapelse clubs Marc De Schutter voorlopig vrij voordeel Skihal Skidome gaat officeel van start korting op de complete bril ongeacht de prijs tilroeoptiek brilmode&contacttenzea M., Voorstelling Pauze gaan niet door Lezing rampzalige reis VOC-schip Ravesteyn Claude Francois dinsdag 8 januari 2013 lange vorststraat - goes wij kunnen i declareren bij v zorgverzekeraars^ ti roeonticj^n walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Het begon als 'leu ke' actie in het kader van het tach tig-jarig bestaan van de Spar in Westkapelle, maar het groeide al snel uit tot iets 'groots'. Jaap en Leny Minderhoud van de supermarkt in het dijkdorp beslo ten vorig jaar om het Westkapelse verenigingsleven een financieel steuntje in de rug te geven. Iedere vereniging kreeg de gelegen heid een bus of doos in de winkel te zetten. Daarin konden klanten hun kassabonnen achterlaten. Per 250 euro aan kassabonnen doneer de de famüie vijf euro. En dat tikte flink aan. De actie, die 29 oktober vorig jaar begon, stopte op 29 december. Iedere week wer den de bonnen geteld en de op brengst per vereniging werd be kendgemaakt in de winkel. De bus sen werden eind december voor het laatst geleegd en de Minder- houds kwamen tot een flink spon sorbedrag. „Ik denk dat we zo'n zes a zevenduizend euro gaan uit delen", aldus Jaap Minderhoud. „Het bedrag scheelt per vereni ging. Van zo'n 40 euro tot 600 eu ro. Het verenigingsleven in West kapelle is groot en zeer hecht. Dat blijkt wel uit deze actie." De cheques aan de verenigingen worden donderdag 17 januari uitge reikt tijdens een feestavond in het leugdgebouw aan de Markt. Veeres burgemeester Rob van der Zwaag reikt de cheques uit. Jory Conté praat het een en ander aan elkaar. De feestelijke bijeenkomst begint om 19.30 uur. De Spar is inmiddels een nieuwe actie begonnen, samen met de eveneens tachtigjarige voetbalver eniging De Noormannen. Alle voetballers zijn gefotografeerd en daarvan zijn voetbalplaatjes ge maakt. Er is eveneens een speciaal foto-album vervaardigd. Per 15 eu ro aan boodschappen ontvangt de klant een setje plaatjes. Deze week gaan de speciale al bums, met het eerste setje kaarten, bij dertig euro boodschappen van de hand. Volgende week gaan de voetbalplaatjes er uit. De actie loopt tot half maart. Cinema Middelburg houdt samen met Alliance Fran^aise op woens dag 16 januari een avond over de Franse zanger Claude Francois die in de jaren zestig en zeventig furo re maakte en miljoenen platen ver kocht. Francois schreef onder meer het lied Comme d'habitude, dat in de Engelse vertaling My Way een wereldhit werd. Om 20.00 uur wordt de film Cloclo van Flor- ent-Emilio Siri vertoond. Deze schetst een beeld van de jaren zes tig en zeventig en het leven van Claude Francois. De techniek van glas in lood is al zeer oud. Stukken gekleurd of gebrand schilderd glas worden in vorm gesneden en volgens een patroon gevat in loodlijsten. Die worden op de kruispunten aan elkaar vast gesoldeerd. MIDDELBURG Wegens ziekte van een van de spe lers van toneelvereniging Pauze gaan de voorstellingen Centre Court en Wilde Vaart, die voor 11, 12,19 en 20 januari in het Minithea- ter in Middelburg gepland staan, niet door. Hoewel het om twee stukken gaat, is toch besloten om beide te annuleren omdat ze sa men één programma vormen. Er zijn geen vervangende data. MIDDELBURG Over de rampzalige laatste reis van het VOC-schip de Ravesteyn houdt Ruud Paesie zondag een lezing voor het Humanistisch Verbond. De lezing begint om 10.15 uur in de kantine van Zorgstroom aan de Breestraat (ingang Lazerijstraat) in Middelburg. In 1997 ontdekte Pae sie na bestudering van achttiende- eeuwse documenten het wrak van de Ravesteyn. Hij reconstrueerde vervolgens de laatste reis van de Ravesteyn na een rondgang langs tal van archieven in binnen- en bui- Lianka Schepman in haar glas-in-lood-atelier l'art deco in Vlissingen. foto Lex de Meester tenland. MIDDELBURG I J F 9 antwerpen - De Kamer van Inbe- schuldigingsstelling in Antwerpen heeft besloten Mare De Schutter, de hoofdverdachte van de moord op Vera Van Laer, op vrije voeten te stellen. De recherche spitte, in het kader van het onderzoek, in november de tuin van de Terneuzense burge meester Jan Lonink in Philippine om, op zoek naar het lijk. De Schutter woonde daar ten tijde van de verdwijning van* Van Laer. Overigens was dat jaren voordat Lonink het huis kocht en betrok. De zoektocht leverde niets op. Na betaling van een borgsom van tienduizend euro mocht hij de Antwerpse gevangenis verlaten. Hij moest wel zijn paspoort inleve ren, mag het land niet verlaten en mag ook geen contact opnemen met andere personen uit het dos sier. Vera Van Laer (30) verdween in 1996. De Schutter werd al direct als verdachte bestempeld, maar ging - mede door frauduleuze han delingen van 'vriendjes' bij de poli tie in Antwerpen - vrijuit. Nadat het onderzoek was heropend, werd De Schutter in juli in Thai land aangehouden en uitgeleverd. De Schutter blijft ontkennen dat hij iets met de verdwijning van Van Laer heeft te maken. terneuzen - Skidome, de Terneu zense skihal die in oktober vorig jaar een doorstart maakte, viert in het weekend van 19 en 20 januari de officiële opening. Bezoekers krijgen een uur gratis toegang tot de piste voor de tweede persoon. Ook voor de proeflessen skiën en snowboarden geldt 'tweede per soon gratis'. De hele dag zijn er les sen voor zowel kinderen als vol wassenen voor beginners en erva ren 'wintersporters'. Inschrijven is wel verplicht, via www.skischoolter- neuzen.nl Beide dagen wordt ook van 10.00 uur tot 17.00 uur een wintersportbeurs gehouden. Voor de kinderen is er animatie. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19