cultuur13 Jimmy Dumbbell timmert aan de weg kras.nl Oprichting jong dameskoor Shira Avond van Franse film in Cinema DAG Uitsluitend geldig op DEAL di. 8 JANUARI Lezing Vera agenda Inzet gericht op uitbrengen debuutalbum en op veel optredens INCLUSIEF waarom zou je meer betalen dinsdag 8 januari 2013 Voor de band Jimmy Dumbbell uit Bruinisse was 2012 een boeiend jaar met optredens in voorprogramma van Jurk en Ra coon, 3 voor 12 Zeeland en bij Graauwrock. De toekomst lonkt door Ali Pankow De leden van Jimmy Dumbbell hebben hun kerstvakantie de afgelo pen twee weken opti maal gebruikt om een begin te ma ken met de opnamen voor hun eerste album, dat in de loop van dit jaar moet uitkomen. „Eigenlijk wilden we het hele al bum met tien a twaalf nummers in die twee weken gereed hebben, maar het was op de eerste dag al duidelijk dat dit niet zou lukken. Nummers die zijn opgenomen klinken nou eenmaal heel anders dan de live-uitvoering. Soms moet er heel veel worden aangepast tot dat het klinkt zoals we het hebben willen", vertelt zanger/gitarist /tekstschrijver Adriaan van den Berg. De overige bandleden knik ken instemmend. Dat zijn Willem de Leeuw (gitaar), Ferry de Ronde (bass) en Corné Flikweert (drums). Toetsenist Richard Krij ger ontbreekt bij dit gesprek over de ambities van Jimmy Dumbbell, de griep heeft hem te pakken. De bandleden nemen het graag voor lief dat het realiseren van hun debuut-album wat langer tijd zal vergen dan aanvankelijk was ge pland. Hun streven is een opti maal eindresultaat nummers waar ze volledig achter staan. „Het mooie daarbij is natuurlijk dat we die tijd ook hebben nu we de beschikking hebben over een ei gen studio", zegt De Leeuw. Vol gens hem is het onbetaalbaar om bijvoorbeeld voor zes a zeven da gen professionele opnameruimte te huren. „Dan moeten er onder tijdsdruk soms ook beslissingen worden genomen die je achteraf niet had gemaakt. Hier kunnen we net zo lang veranderen totdat we echt tevreden zij", vult Van den Berg hem aan. Het is duidelijk dat de mannen blij zijn met de eigen studio die zij in een schuur op het erf bij Corné Filkweert in Nieuwerkerk moch ten inrichten. Daar komt bij dat zij de deskundigheid ook binnen de eigen gelederen hebben. „Ik heb net mijn opleiding Audio Enginee ring aan de SAE in Rotterdam afge rond en de benodigde apparatuur had ik tijdens mijn studie al bijeen vergaard", vertelt Ferry de Ronde. Hij manifesteert zich uiteraard graag als opnameleider. De muziek van Jimmy Dumbbell valt niet zomaar in een paar ter men te vangen. „Ik weet het zelf niet in elk hokje je ons moet plaat sen. Ik heb het aan muziekkenner René de Dreu gevraagd, maar zijn verhaal was zo uiteenlopend dat we daarna onze muziek nog niet echt wisten te plaatsen", zegt Van den Berg. „Ach al die hokjes. Jon gens met een stropdasje om die muziek maken, noemen ze alle maal 'Indierock', maar daar scha ren ze bijna alles onder. Nou wij dragen in elk geval geen stropdas jes. Misschien heet wat wij bren gen 'glamrock' of 'poedelrock' of- zo", probeert De Leeuw. De ge luidsband wordt gestart om te la ten horen hoe uiteenlopend het re pertoire bij hen kan zijn. Het melo dieuze nummer Two Voices klinkt door de studio en bevestigt Van den Bergs talent als singer-song writer. „We maken ook wel knei- ters hoor, haast De Leeuw zich te zeggen om aan te geven dat het er ook stevig toe kan gaan bij deze band en hij laat het nummer Shockwave Lover horen. De bandle den zijn twee weken bezig ge weest in hun studio van elf uur 's ochtends tot vaak één of twee uur 's nachts. Het hield in: eerst een nummer spelen, dan opnemen, dan luisteren naar de opname, dan veranderen net zo lang tot het no dig was en daarna de definitieve opname. „Corné vult overdag de drumpartijen in, wij 's avonds de andere instrumenen. We hebben nu vijf nummers gereed. Waar schijnlijk gaan we die ergens half maart als EP uitbrengen en het echte debuutalbum komt dan in de loop van dit jaar", zegt De Leeuw. Adriaan van den Berg levert vrij wel alle teksten. „Als singer-song writers heb je altijd losse flodders in je hoofd. Dat is gewoon een ma nier van leven. Je pikt steeds ideeën op. Ik noteer ze op de ach terkant van een bierviltje of spreek ze snel even in op mijn tele foon. Zo bouw ik een hele voor raad op. Soms denk ik weieens: jeetje mina, wat een onzin heb ik nou weer opgeschreven, maar er komt toch wel elke week wel wat bruikbaars voorbij." De bandleden zouden best perma nent bezig willen zijn met muziek maken. Maar ja, de vakantie is voorbij en het dagelijks werk dient zich weer aan. Het eerste optreden in het nieuwe jaar staat gepland op vrijdag 25 ja nuari in Gebouw T in Bergen op Zoom. „Verder willen we dit jaar heel Nederland plat spelen,,, luidt de ambitie van Jimmy Dumbbell. Adriaan van den Berg, Corné Flikweert, Ferry de Ronde en Willem de Leeuw. Op de foto ontbreekt Richard Krijger, hij was ziek. foto Dirk-Jan Cjeltema BlEZELlNGE - Dirigent/organist Peter Wildeman heeft het initia tief genomen tot opzet van een jong dameskoor onder de naam Shira. Dat is de Hebreeuwse term voor 'zingen'. De eerste bijeen komst staat gepland op woensdag 16 januari vanaf 19.30 uur in de Chr. Gereformeerde kerk in Bieze- linge. Het koor is bedoeld voor meisjes en vrouwen in de leeftijd van 15 tot 45 jaar. Wildeman heeft een repertoire samengesteld met muziek van Bach, Handel, Beethor ven, Rutter en hedendaagse geeste lijke liederen en psalmen. De diri gent wil twee weken later, op 30 ja nuari een vergelijkbaar en gelijkna mig koor ook en Middelharnis van start laten gaan. De koren zullen voornamelijk optreden in oude kerken samen met diverse instru mentalisten. Meer informatie: www.peterwildeman.nl MIDDELBURG - Cinema Middelburg houdt donderdag 16 januari een avond van de Franse film. Dat ge beurt in samenwerking met Allian ce Franqaise. Op het programma staat de film Cloclo van Flor- ent-Emilio Siri. Cloclo is de troetelnaam voor de Franse superster Claude Francois. Niet Frank Sinatra, maar hij is de schepper van de evergreen My Way. Er zijn weinig levens die zo tot de verbeelding spreken als dat van deze variété-ster. De film fo cust op een aantal sleutelfiguren in het leven van Claude Francois: zijn aankomst in Parijs en zijn eer ste successen als chansonnier. Ook vertelt Cloclo over de moeilijkhe den met zjin vader en zijn bewo gen relatie met familie en vrien den. De voorstelling in Cinema Middel burg begint om 20.00 uur. 3 dgn HOTEL TRIVIUM SPA - BRABANT verblijf in een 4-sterren hotel in Etten-Leur 2 x ontbijtbuffet 1 x lunch toegang spa inclusief gebruik badjas, handdoek en slippers Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm MIDDELBURG - In het werk van beel dend kunstenaar Annemiek Vera staat de mens centraal. Zij geeft donderdag 17 januari om 19.30 uur een lezing in De Hoeksteen, Roozenburglaan 22 in Middelburg met als titel Ode aan de kwetsbaar heid. In samenhang met de lezing is er vanaf die datum tot en met 23 februari een expositie met werk van Vera te zien bij Galerie T aan de Turfkaai in Middelburg. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. OP PAD Middelburg SLAZ/HZCult, avond met Bart Chabot, Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur PODIUM 's Heer Hendrikskinderen Nieuwjaarsconcert Seniorenorkest Zee land, Heer Hendrikhuis, 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13