binnenland 15 'Veelrijder moet meer betalen' Duitse voelde zich slecht behandeld Veel slachtoffers bij kerkdienst PvdA en PVV even groot, VVD wint directie maakt zichzelf geen verwijten Ernst Jansen maandag 7 januari 2013 RAARD Bijna vierhonderd mensen hebben gisterochtend een kerkdienst in Raard bezocht om stil te staan bij het zware ongeval tijdens de jaar wisseling. Onder de aanwezigen be vonden zich veel slachtoffers. Van de zestien mensen die het ongeluk overleefden - één man overleed - liggen er nog twee in het zieken huis. In de nieuwjaarsnacht reed een vrouw met haar auto per ongeluk in op een groep feestvierders die stond te kijken naar een vreugde vuur. De vrouw is na verhoor op vrije voeten gesteld. DEN HAAG Als er nu verkiezingen zouden zijn voor de Tweede Kamer, scoren de PvdA en de PW met 25 zetels het beste, blijkt uit de meest recente peiling van Maurice de Hond giste ren. De PvdA stond bij de vorige pei ling nog op 26 zetels. De WD wint wat verloren terrein terug. De par tij (41 zetels in de Kamer) gaat van 21 naar 23 in de peiling. juiste vakdiploma's sen oceur. sinus einu 2011 is nij ge regeld ingehuurd in Heilbronn - in 2012 mocht hij meerdere keren te rugkomen. Hoe lang hij daar precies werkte, varieerde: van enkele dagen tot een paar maanden. Ze waren zeer over hem te spreken. Jendges er kent dat de referenties van Jansen Steur in Nederland niet zijn ge checkt. Wel zegt hij dat door 'de hoofdarts neurologie' informatie is ingewonnen bij een ander Duits ziekenhuis waar hij heeft gewerkt. geweigerd als iemand verdacht wordt van strafbare feiten. Maar in 2006 was daar nog geen sprake van. Dat er ook in Duitse kranten is bericht over Jansen Steur had den ze in elk geval ook gemist, on danks spectaculaire koppen als 'Dr Frankenstein aus die Niederlan- den' of'Horrorarzt' (Bild). Dat simpel even googelen mis schien had volstaan? Jendges be twijfelt dat. „Hier heet hij gewoon Foto van Ernst Jansen Steur op een prikbord in het Heilbronner zieken huis. foto Lucien Baard dokter Jansen. Dat staat ook op zijn diploma en werkvergunning. Maar in Nederland kennen ze hem als 'Jansen Steur'. Als mensen met boze opzet handelen en be schikken over de juiste papieren, kan zoiets als dit denk ik altijd ge beuren. Helaas." Een 33-jarige Duitse patiënte heeft zich in augustus 2012 over Jansen Steur beklaagd in het ziekenhuis in Heilbronn. Hij deed bij haar een ruggenprik en dat ging niet goed. Ze heeft weken met klachten rond gelopen en lag daardoor naar eigen zeggen een week in het ziekenhuis. Ook in Nederland vertellen veel oud-patiënten dat hij de punctie niet beheerste en de ingreep keer op keer overnieuw moest doen. De Duitse meldde zich dit weekein de bij een lokale krant. Volgens het ziekenhuis deed Jansen Steur geen belangrijke ingrepen en zou de vei ligheid van patiënten nooit in het geding zijn geweest. Minister Edith Schippers (Volksge zondheid) vindt dat Europese lan den niet alleen eikaars diploma's van medici moeten erkennen, maar ook eikaars sancties. „Wie in Nederland geen arts meer mag zijn, mag dat ook niet in een ander land zijn", aldus de minister. zieKennuisairecreur 1 nomas jena- ges stond zaterdag de pers te woord. foto Marcel van Hoorn/ANP Er klonk toen geen wanklacht. Voor meer actie leek geen nood zaak. Ze vertrouwden op het agentur. De neuroloog beschikte namelijk over de juiste vakdiploma's en sinds 2006 over een noodzakelijke werkvergunning, zodat hij legaal in Duitse ziekenhuizen kan wer ken. Zo'n vergunning wordt wel Hoe gewoon is melk? melkisbijzonder.nl DEN HAAG - Partijen in de Tweede Kamer staan niet afwijzend tegen over het plan van staatssecretaris Frans Weekers van Financiën (WD) om de bijtelling voor lease auto's te staffelen. Wel benadruk ken ze het belang van goede con trole en registratie van de privéki- lometers. Weekers wil dat autorijders met een wagen van de zaak naar ge lang het privégebruik bijtelling gaan betalen. Nu betaalt iedereen die meer dan 500 kilometer per jaar privé rijdt een bijtelling die niet gerelateerd is aan de gereden privékilometers. Weekers vindt het 'eerlijker' als iemand die veel privé rijdt, meer betaalt dan ie mand die dat maar weinig doet. WD-Tweede Kamerlid Helma Neppérus: „De gedachte is aardig: Maar als het om belasting gaat, wil len mensen toch altijd liever min der betalen. Dus hoe ga je dit dan controleren? Een kastje in de auto dat de ritten registreert, betekent ook een inbreuk op de privacy."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5