sport 133 Benny Thuy beste Zeeuw in naar zijn oom vernoemde wedstrijd Dingemanse blijft trainer bij Oostburg Elderson bezorgt arbiters districtstitel Van Crimberghe blijft trainer Steen De Sterre krijgt te weinig tegen BOK Minderhoud en Van Lieren sterk in kür 4Ê 'In een mixed is het belangrijk dat de mannen altijd als *9 eerste opslaan. Wellicht was er een reden voor, maar maandag 7 januari 2013 OOSTBURG Sylvan Dingemanse uit Cadzand is ook volgend seizoen de hoofdtrai ner bij sv Oostburg. Hij begint dan aan zijn tweede seizoen bij de club. Vorig jaar maart nam Dinge manse het trainerschap over van Marty Bekooy. Oostburg draait nog niet super in de zondag-vierdeklasse. De ploeg heeft 12 punten uit 12 wedstrijden en bezet de negende plaats. Deson danks hebben bestuur en trainer vertrouwen in het verdere verloop van de competitie en zien voldoen de uitdaging om door te gaan. REUSEL De scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen kan ook goed zaalvoetballen. Zaterdag werd de ploeg kampioen van het district Zuid 1. Het team won in de finale met 1-0 van Tilburg. In de spannen de eindstrijd was Nieck Elderson de maker van de enige treffer. Hij schoot na tien minuten raak. In de strijd om de derde plaats (0-0) versloeg de organiserende vereniging Eindhoven via een straf- schoppenserie de ploeg van Breda. Aan het toernooi namen negen teams deel. SINT JANSTEEN Carlo van Grimberghe is ook vol gend seizoen trainer van de w Steen. Hij heeft zijn contract met één jaar verlengd, waardoor hij straks aan zijn derde seizoen be gint bij de club uit Sint Jansteen. Ook de trainer van het tweede elf tal, Sigi Leest, heeft zijn verbinte nis met één jaar verlengd. Steen veroverde in de vierde klasse A de eerste periodetitel. De ploeg staat nu derde, op drie punten van Hon- tenisse en Philippine, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. KAPELLE De volleybalsters van De Sterre zijn er in de eerste klasse niet in ge slaagd om de sterke reeks van kop loper BOK te doorbreken. In Kapel- Ie werd het 4-0 voor BOK. Na een kansloze eerste set (25-12) bood De Sterre goede tegenstand. De Zuiddorpse formatie koesterde in de tweede en vierde set zelfs eni ge tijd een voorsprong, maar kon die niet verzilveren. De overige setstanden waren 25-22, 25-22 en 25-23. DRACHTEN Hans-Peter Minderhoud is zondag tweede geworden in de kür op mu ziek van CDI Drachten. Met Lord of Loxley scoorde hij 75,75%. Lau rens van Lieren werd met Hexa gons Welnetta derde met 73,625%. De negende plaats was voor Tha- mar Zweistra met Hexagons Tru man met 68,475%. Jeanine Nieu- wenhuis presteerde zaterdag goed. Met TDN's Truemanda werd ze der de bij de junioren met 67,324. Met Hexagons Baldacci werd ze bij de young riders derde met 68,64%. Zondag werd ze vijfde en zesde. Irene Knegtel en Renee van Sabben ^et frappante WaS dat die er duS niet Was' wonnen hun laatste partij in de klasse 5 met liefst 13-0. Wedstrijdleider en tennisleraar Michel Verberkmoess Nomie joziasse (achter) en Chris Meerman (voorgrond) versloegen m de mixed-5-finale Anna Meerman en Maxime van Eenennaam. foto Mare Neelemans non Dutree werd het zelfs 13-0. „Toen ik van tevoren de combina ties in de poule bekeek, dacht ik dat we slechts één wedstrijd zou den winnen. Renee is echt super- vast, ze haalt onmogelijke ballen. Bij mij ging het aanvallend heel goed", verklaarde Irene Knegtel. De Axelse reikte samen met Elly Dankaart ook tot de finale in de 6, waar ze een halt werden toegeroe pen door Jacqueline Adriaanse en Muriel Boddaert (10-3). In het dub- bel-5 bij de mannen won het ge routineerde duo Irwin dé Smet/Roald Teunissen met 9-8 van Bram Donze en Chris Meer man. Annemarie van der Weele en Marcel Meijer werden nummer 1 in de mixed-6. door Wim de Vos HEIKANT - Atleet Benny Thuy houdt wel van een uitdaging. Voor al als het langere wedstrijden over geaccidenteerd terrein betreft, is de 44-jarige inwoner van Sint Jan steen in zijn element. De Kustma- rathon, de Trail by the Sea en Les 4 Cimes du Pays de Hervé in het Belgische Battice (bij Luik) staan hoog genoteerd op zijn lijstje. Za terdag, in de Jeff Thuy Memorial van de TC Heikant, finishte Benny Thuy als eerste niet-Belg op de vijf de plaats. De Belg Dirk Blynaert was de winnaar. Benny Thuy kan er zo van genie ten. Als hij iets extra's moet geven dan leeft de Zeeuws-Vlaming op en geniet hij van de zware omstan digheden. „Ik ben nu alweer bezig met voorbereidingen op de Trail by the Sea'(februari) en ook met de Marathon Zeeuws-Vlaanderen en de Zeeuwse Kustmarathon, die ik beiden weer zal lopen", vertelde Thuy zaterdagmiddag in de straten van Heikant na zijn finish. Voordat het zo ver is, wil hij de Zeeuwse crosscompetitie tot een goed einde brengen in zijn catego rie mannen 40+. „Daar heb ik de eerste wedstrijden goede prestaties neergezet. Vandaar dat ik de ko mende wedstrijden van de partij zal zijn. Naar die crossen moet ik toch heen omdat mijn kinderen deelnemen. Waarom zou ik dan zelf niet meedoen", aldus Thuy, die vaak met het hele gezin deel neemt aan wedstrijden omdat naast zijn kinderen ook echtgeno te Marjan vaak de loopschoenen aantrekt. „Dat is toch plezierig om met zijn allen sport te bedrijven." Eén van de zwaarste wedstrijden waaraan Benny Thuy heeft deelge nomen is Les 4 Cimes du Pays de Herve in Battice, een loop over 33 kilometer. „Dat is een zware hoor. Door een bebost gebied over de heuvels, voornamelijk onverhard. Daar moet je tot het uiterste gaan, maar dat heb ik daar zeker voor over. Het heeft iets uitdagends", al dus Thuy, die ook secretaris is van de TC Heikant en daarmee ook nog de nodige kilometers op de fiets maakt. Zaterdag voelde zich verplicht om deel te nemen aan de Jeff Thuy Memorial. De loop is genoemd naar een oom die de trimloop or ganiseerde. Na zijn dood, zo'n twintig jaar geleden, is de loop naar hem genoemd. Het was de dertigste loop in het grensgebied tussen Heikant en Stekene. „Daar is iedere keer een behoorlijke be langstelling voor. We organiseren deze loop twee maal in een sei zoen en trekken ruim tweehon derd lopers." De loop over 12.200 meter had za terdag 123 deelnemers. De wed strijd werd al snel opengebroken door de Belg Dirk Bruylaert, een 47-jarige atleet uit Temse die in ei gen land ook tot goede resultaten komt in regionale lopen. In Hei kant kon niemand zijn snelle voor sprong in gevaar kunnen brengen. Na 43.05 bereikte Bruylaert de fi nish. Benny Thuy werd vijfde in 44.32. De 3000 meter werd bij de vrouwen gewonnen door Sabine Vasseur uit Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53