sport iB1 onderland bij MTV e verzoeken ingaan' Derby Hoek-Kloetinge werpt schaduw vooruit Wegen van Kloetinge en John Schot scheiden Erwin Nuytinck opnieuw lang uitgeschakeld nthousiasme van Middelburgse turnjeugd maandag 7 januari 2013 maakt (linksboven), vertoont anderhalf uur later zijn kunsten aan de vertrouwde urnster Quincy van der Kevie is gewonnen. foto's Lex de Meester 15.19 uur: Middelburger Jeffrey Te- lussa, zelf ook topturner, begeleidt zijn trainingsmaatje - beiden heb ben Heerenveen als thuisbasis - in De Sprong. Hij ontsnapt even aan de drukte om te zeggen dat het en thousiasme waarmee Zonderland door de zaal trekt hem typeert. „Het is een heel sociale jongen. Hij vindt dit soort dingen ook echt leuk." Zonderland is een inspiratiebron voor Telussa. „Hij was één van de redenen om vier jaar geleden naar Heerenveen te gaan. Gerard Speer stra, die daar toen nog de trainer was, was er in geslaagd om Epke naar de Olympische Spelen van Peking te brengen. Ikzelf had ook de ambitie om zover te komen en dus wilde ik ook daar gaan trai nen. Een betere plek is er niet te vinden." 15.36 uur: Midden in de zaal, dicht bij de tribunes, staat een rekstok opgesteld. En die staat er, zo snapt Zonderland ook, niet voor niets. Hij zal iets van zijn kunsten moe ten laten zien. De Fries is niet getraind genoeg om even zijn olympische oefening uit zijn mouw te schudden, maar de specialist verrast de toeschou wers toch nog met diverse tech nische hoogstandjes. Zo laat hij een Endo-spreiding en diverse soorten grepen zien. En na een serie reuzenzwaaien volgt er na tuurlijk de landing. In Londen was die nog perfect, in Middelburg Een krent in de pap was voor Zon derland het poseren voor Mada me Tussauds, dat met een wassen beeld bezig is voor de Amsterdam se vestiging. Een maand geleden was hij daarvoor nog in Londen. „Ze hadden eerder in Nederland al precies zijn lichaam opgemeten en in Engeland ging het nog om zijn gezicht." De decembermaand was sowieso fraai met een lunch bij de konin gin, zijn uitverkiezing tot sport man van het jaar en de bekendma king dat Nederland zijn gouden rekstokoefening het sportmoment van 2012 vond. „Maar na dit weekend is het klaar met al die activiteiten", aldus de manager. „Tot half juli richt hij zich helemaal op zijn studie ge neeskunde. Hij is net begonnen aan zijn junior co-schappen in het UMCG in Groningen. Nu is Epke nog bezig met een blok theorie, maar eind januari begint een blok maakt hij erna een klein extra stap je. 15.48 uur: Eén van de deelneem sters aan de clinic wurmt zich door de omstanders heen en duwt Zonderland een envelop in zijn hand. „Ik maak voor school een werkstuk over jou", zegt ze. „Dat moet eigenlijk maandag af zijn, maar ik wil er graag nog een inter view met jou in hebben." In de envelop zit een vragenlijst voor de turner. „En moet ik dat voor maandag doen?" vraagt hij. „Nee hoor", antwoordt ze. „Dat in terview mag ik later inleveren." In de envelop zit al een andere, aan haarzelf geadresseerde envelop en een postzegel. „Ik zal kijken of het lukt", zegt Zonderland. 16.06 uur: Voor hij de zaal verlaat, stelt Zonderland dat hij een mooie dag heeft gehad. „Het goede was dat hier ook kinderen waren die nog niet lid zijn van een turnver eniging. Hopelijk heb ik hen nu ook enthousiast gemaakt. Ik heb een jongen die op voetbal zat ge holpen bij een salto achterover. Dat deed hij al behoorlijk soepel. Misschien zit er nog meer in als hij'op turnen gaat." Zonderland vertelt ook dat hij blij is met zijn hernieuwde kennisma king met Zeeland. In april 2007 was hij voor het laatst in de provin cie. Hij deed toen mee aan de EK- kwalificatiewedstrijd in Koudeker- ke. „Ik weet nog dat ik rondom die wedstrijd ergens in een vakantie huisje zat. Ik had toen een vakan tiegevoel. Dat hoort bij Zeeland. Nu vond ik het weer de moeite waard om helemaal naar de ande re kant van het land te rijden." 16.15 uur: Zonderland en zijn ge volg sluiten de dag bij MTV af met een etentje in het Middelburgse restaurant Eiggenwijzz, dat gerund wordt door verstandelijk gehandi capten. Al maanden geleden ging er een verzoek richting Friesland of de turner er een keer wilde ko men eten. Hij zei toen al ja, mits hij een keer in de buurt zou zijn. „Nu konden we zijn belofte nako men", vertelt Zonderlands mana ger Johan Boesjes. „Epke vindt het ook mooi om met dat soo'rt men sen om te gaan." 17.45 uur: Epke Zonderland is ver trokken en MTV-voorzitter Janny Vermeule straalt. „Hij is lang blij ven hangen", zegt ze. „Dat geeft wel aan hoe leuk hij het vond." Voor een video zie www.pzc.nl door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voetbalderby tus sen Hoek en Kloetinge van komen de zaterdag werpt zijn schaduw al vooruit Zo wordt bij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ge vreesd voor het ontbreken van Ky le Doesburg en Fabian Wilson. Bei den zijn geblessseerd en konden zaterdag in de oefenwedstrijd van Hoek tegen de beloftes van AA Gent (4-1-verlies) niet meedoen. Trainer Kenny Verhoene denkt dat beiden niet op tijd hersteld zijn voor de eerste competitiewed strijd na de winterstop. Bij Kloetin ge viel Bart Deprez in het oefen duel met Zwaluwe (4-0-zege) met een hamstringblessure uit. Kloetinge kwam zaterdag pas na rust op stoom tegen zaterdag-twee deklasser Zwaluwe. Na een o-o-ruststand werd het 4-0 via drie treffers van Daan Esser en een kopbal van Sjors Lankhaar. „Het was een nuttige wedstrijd"-, vond trainer Diederik Hiensch. Roy Mul der maakte na langdurig blessure leed zijn rentree. Hoek ging op het kunstgras van AA Gent ten onder tegen de belof tes. Na een 2-0-ruststand werd het 4-1. Hoek domineerde na rust en kwam via een doelpunt van inval ler Urvin van Hekelen terug in de wedstrijd. Waar Hoek kansen mis te, sloeg AA Gent nog twee keer toe. Bij Hoek ontbraken naast Wilson en Doesburg ook Giovan ni Siereveld (blessure), Reguillo Vandepitte en Jorrit d'Haeseleer (vakantie). De uit Terneuzen afkomstige Tom Boere speelde 45 minuten met de beloftes van Gent. Hij was de voor bije maanden uitgeschakeld door blessures. $oere behoort tot de A-selectie van de Belgische eerste klasser, maar mocht vrijdag niet mee op trainingskamp. Goes, dat. komende zondag de competitie hervat met een uitwed strijd tegen Brabantia, speelde za terdag met 4-4 gelijk bij Zeelandia Middelburg. De Bevelandse forma tie opende sterk, stond al snel dankzij een doelpunt van Robin de Pagter met 1-0 voor, maar viel daarna stil. Zeelandia Middelburg profiteerde en nam een 3-1-voor- sprong via doelpunten van de sterk spelende Yannick van de Woestijne (1-1) en Abdoe Abdenbi (2-1 en 3-1). Goes schakelde diep in de tweede helft een tandje bij en kwam binnen de kortste keren langszij. Yves Nyemb liet de 3-2 aantekenen en Niels Paardekooper was verantwoordelijk voor de 3-3. Zeelandia Middelburg, waar San- der Ouwerkerk een hoofdrol ver tolkte, leek via Guust Malcorps (strafschop) de winst nog te pak ken, maar Dangelo Martien zorgde voor de terechte 4-4-eindstand. KLOETINGE - John Schot en Kloetin ge zijn met onmiddellijke ingang uit elkaar. Beide partijen hebben dat in goed onderling overleg besloten. De breuk heeft te maken met privé- en werkomstandigheden van Schot. De aanvallende middenvelder kwam dit seizoen in competitiever band nog niet in actie voor de Be velandse hoofdklasser. Schot kampte met een zware enkelbles sure die hij had opgelopen in de bekerwedstrijd tegen Halsteren. De 28-jarige Schot was aan zijn tweede periode bezig bij Kloetin ge. In het seizoen 2006/2007 kwam hij ook al eens uit voor de Bevelandse club. Hierna verkaste hij naar Hoek, om via - RBC .Roosendaal en wederom Hoek in 2011 weer neer te strijken bij Kloe tinge. door Jan Dagevos praktijk. Dan staat hij dus echt bij mensen aan het bed." Vanwege zijn studie slaat Zonder land het EK, dat in april in Mos kou is, over. Hij blijft wel trainen, maar minder dan gebruikelijk. Vanaf de zomer krijgt het turnen weer zijn volledige aandacht. Hij wil namelijk begin oktober in Ant werpen schitteren op het WK. Graag zou hij met zijn moeilijke oefening ook de wereldtitel grij pen. WOLPHAARTSDIJK - Erwin Nuy- tinck komt dit voetbalseizoen niet meer in actie. De bijna negentien jarige middenvelder uit Wol- phaartsdijk, die onder contract staat bij eerstedivisieclub Excelsior Rotterdam, kampt met een nieu we blessure. Afgelopen week werd bij een kijko peratie in het Erasmus-ziekenhuis in Rotterdam duidelijk dat er bij de ophanging van de meniscus een scheurtje zit. Dat scheurtje is inmiddels gerepareerd, maar het betekent wel dat Nuytinck de ko mende vier maanden niet aan voetballen toekomt. „En dan zit het seizoen er dus op", zegt Nuy tinck. „Het is een nieuwe tegenval ler." Nuytinck kampte eerder al met een blessure (zenuwbeklemming). Daar dacht hij van hersteld te zijn. De laatste tijd trainde hij veelvul dig mee met de A-selectie van Ex celsior Rotterdam, totdat hij enke le weken geleden weer meer last kreeg van de knie. Daarop werd be sloten tot een kijkoperatie. „Nu het scheurtje gehecht is, moet ik er volgens de dokter vanaf zijn", zegt Nuytinck. „De eerste twee we ken moet ik me op krukken voort bewegen. Daarna begint de revali datie. Vandaag ga ik naar de club en ga ik bespreken hoe we dat moeten gaan doen." Nuytinck gaat niet bij de pakken neerzitten en wil zo snel mogelijk weer aan zijn herstel gaan werken. „De laatste weken trainde ik veel met de A-selectie mee. Ik heb na dit seizoen gelukkig nog een con tract voor een jaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51