ZEEUWS-VLAANDEREN Gezellig, die feestdagen.... Scheldejazz Festival 2013 gered 13 Jong talent bij Zeeuws Orkest Aantal huuraanvragen bij Zeeuws-Vlaamse corporaties stabiel; stad Terneuzen in trek als huurlocatie Twee koperdieven op heterdaad betrapt Schoorsteenbrand met hoogwerker bestreden Omleiding door ongeval tunnelrotonde I MAANDAG 7 januari 2013 PZC 'Ontspannen huurwoningmarkt' door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Het aantal woning zoekenden dat aanklopt bij de drie corporaties in Zeeuws-Vlaanderen is in vergelijking met 2011 stabiel gebleven. De corporaties spreken dan ook van een ontspannen huur woningmarkt. Bij Woongoed, met 6400 huurwo ningen in veertig dorpen de groot ste corporatie in Zeeuws-Vlaande ren, schreven zich in 2012 weke lijks tussen de dertig en vijftig wo ningzoekenden in. „In vergelijking met 2011 is dat aantal ongeveer ge lijk", zegt Boud Bakels, manager woondiensten van Woongoed. Wel signaleerde Woongoed in de zomer van 2011 een niet eerder voorgekomen fikse dip in het aan tal inschrijvingen. Bakels: „Toen meldden zich bij ons wekelijks slechts tussen de tien en twintig woningzoekenden. We hebben hier geen verklaring voor, in voor gaande jaren zagen we dit ook nooit." Wie een woning van Woongoed wil huren, kan die doorgaans na inschrijving na vier maanden be trekken. Uitzonderingen zijn Bres- kens of Oostburg, waar door sloop van verouderde woningen minder aanbod is. De wachttijd kan dan oplopen tot een jaar. Wachtlijsten tot een jaar worden over het alge meen nog aangemerkt als accepta bel. Wie in de stad Terneuzen een so ciale huurwoning wenst, moet daarvoor flink wat geduld hebben. Woonstichting Clavis heeft enkel in de stad Terneuzen 2446 wonin gen in beheer en noteert een wachttijd van gemiddeld vijftien maanden, en dat is dan voor wie geen speciale wensen heeft voor een wijk of type woning zoals een hoekhuis. De wachtlijst bij Clavis telt 1315 woningzoekenden. „Ter neuzen is erg populair als woon kern", zegt Henry de Miranda, coördinator wonen bij Clavis. „Aan het Oostelijk Bolwerk heb ben we meteen woonruimte be schikbaar, maar wil je een ruime huurwoning met vier slaapkamers in de wijk Katspolder, dan kan het al gauw twee jaar duren voordat je aan de beurt bent." Ook Woonstichting Hulst, met 1370 huurwoningen in de kern Hulst, spreekt van een stabiele markt. Directeur Jos Valckx: „Het aantal woningzoekenden is al ja ren constant." Wachttijden schom melen tussen de zes maanden en jaren, voor de meer kieskeurige huurders. TERNEUZEN De politie heeft op een bedrijfs terrein aan de Ambachtsstraat in Terneuzen in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen uit Litou wen op heterdaad betrapt bij de diefstal van zo'n honderd kilo ko per. De Litouwers van 23 en 37 jaar oud probeerden tevergeefs te vluch ten, een kreeg pepperspray in zijn gezicht omdat hij zich verzette. De twee zitten nu in Torentijd. HOEK Een fikse schoorsteenbrand aan het Ds. Raamhof in Hoek bezorgde de brandweer zaterdagmiddag veel werk. De vlammen sloegen uit de schoorsteen en het vuur moest met de hoogwerker worden be dwongen. Daarvoor moest eerst de metalen schoorsteenkap met een hydraulische schaar worden losge knipt. Die was te heet geworden om handmatig te lossen. HOEK Door een ongeluk op de rotonde op de kruising N61 en N62 bij Hoek, de afslag van en naar de Wes- terscheldetunnel, moest zondag middag de weg tijdelijk worden af gesloten. Bij het ongeval was een motorrijder betrokken. De weg in de richting van Terneuzen en Sluis kil werd afgesloten en verkeer van de tunnel richting Terneuzen moest worden omgeleid. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN -.Het Scheldejazz Festi val in Terneuzen is gered. Het is de organisatie gelukt een nieuw be stuur te formeren waar Schelde jazz mee vooruit kan. De redding kwam volgens voorzit ter René de Groot echt maar net op tijd. „Het scheelde geen olifan- tenstaarthaartje of we moesten Scheldejazz in zeer afgeslankte vorm laten doorgaan." De organisatie was eind vorig jaar afgeslankt tot drie personen, te weinig om een volwaardige 41e editie van het muziekevenement op poten te zetten. De roep om nieuwe bestuursleden bleek uitein delijk succesvol, de organisatie be staat nu weer uit vijf personen en voldoende vrijwilligers. Het nieuwe bestuur stelt zich don derdag om 17 uur voor in Porgy en Bess in Terneuzen. Ook worden dan de plannen voor 2013 gemeld. TERNEUZEN - Het zijn overduidelijk niet alleen de kerstbomen die op Driekoningen aan de straat worden gezet. Behalve de Nord- mannsparren wordt door velen ook de lege flessenvoorraad opgeruimd, opgespaard sinds de feestdagen. En dat er flink gefeest, zeg maar gerust: gezopen, is, in ieder geval in de wijk rondom supermarkt Jumbo in Terneuzen, moge duidelijk zijn. De glasbakken konden het aanbod van champagne-, (bubbel)wijn- en jeneverflessen niet aan. Liepen gisteren veel kinderen met lampionnen een driekoningen optocht, de eigenaren van al deze flessen de den hun tocht liever betrekkelijk anoniem. De meeste flessen werden namelijk in het donker gedropt. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47