141 zeeland Petje af voor Jaap en Ineke 50.000ste bezoeker in Kerkje van Ellesdiek Scheldekraan Scheldejazz in Terneuzen van ondergang gered Huize den Berg Attic Isolation naar de finale van Steenworp Executieverkoop Jaap en Ineke de Muijnck zijn meer dan veertig jaar druk in de weer ge weest voor de PKN-kerk in Driewegen. foto Willem Mieras vlissincen - De Vlissingse Stich ting Behoud Scheldekraan wil de gerestaureerde Scheldekraan 'als symbool van 150 jaar De Schelde' regelmatig in de spotlights zetten. De Goese lichtkunstenaar Eddy Beekman heeft daartoe een plan ontworpen. Uitvoering daarvan vergt ongeveer 60.000 euro. terneuzen - Het Scheldejazz Festi val in Terneuzen is gered. Het is de organisatie gelukt een nieuw be stuur te formeren waar Schelde jazz mee vooruit kan. De redding kwam volgens voorzit ter René de Groot echt maar net op tijd. „Het scheelde weinig of we moesten Scheldejazz in zeer af geslankte vorm laten doorgaan." De organisatie was eind vorig jaar afgeslankt tot drie personen, te weinig om een volwaardige 41e editie van het muziekevenement op poten te zetten. De roep om nieuwe bestuursleden bleek uitein delijk succesvol, de organisatie be staat nu weer uit vijf personen. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst maandag 7 januari 2013 In en rond de monumentale villa Huize den Berg in Goes ontstond in de jaren vijftig van de vorige eeuw een katholiek zwakzinnigenin stituut dat uitgroeide tot een gerenommeerde woonvoorziening voor verstandelijk gehandicapten. Inmiddels is het onderdeel van De Zuidwester en verdwijnt het langzaam uit de binnenstad. driewegen - Grote moeite heeft het kerkbestuur van de PKN-kerk in Driewegen gehad om opvolgers te vinden voor Jaap en Ineke de Muijnck. Gelukkig werd een groep vrijwilligers gevonden die ombeur- ten koster willen zijn in het kleine kerkje, want anders had het echt paar dat al veertig jaar voor de kerk en de gemeenschap zorgt, nog een poosje door moeten gaan. Nu kon de gemeente tijdens de Driekoningendienst afscheid ne men van het stel, dat al veel langer dan veertig jaar voor de kerk in de weer is. Jaap de Muijnck was naast koster ook kerkrentmeester, de ouderling die op de centen past. Ook die functie legde hij neer. Voor hem in de plaats komt Wil de Regt, de eerste vrouwelijke kerk rentmeester in Driewegen. Het echtpaar De Muijnck beperkte zich in het kosterschap niet tot het boenen van de preekstoel en het klaarmaken van de liturgische bor den. Allebei deden ze ook ander vrijwilligerswerk in de kerk. Zie ken en ouderen die door het echt paar werden opgezocht, konden al tijd op een leuke mop van jaap re kenen en Ineke had altijd wel een bestemming voor de bloemen van de dienst. Tijdens de viering werd hen giste ren een gouden speld van de PKN Nederland opgespeld en nader hand arriveerde de Borselse wet houder Ad Schenk met een bos bloemen en de Borselse vrijwilli- gersonderscheiding Chapeau: pet je af voor Jaap en Ineke. In de drukke binnenstad is het binnenplein een oase van rust. De oorspronkelijke villa Huize Den Berg, een rijksmonument. foto's Willem Mieras ellewoutsdijk - Het Kerkje van El lesdiek, zojuist aan het dertiende seizoen begonnen, heeft gistermid dag de 50.000ste bezoeker verwel komd. Het was Jack Goudswaard uit Middelburg die naar Ellewouts- dijk was afgereisd om een concert van het shantykoor 't Veerse Scheepstuig te beluisteren. Toen Goudswaard binnenstapte klikte de teller van de vrijwilliger bij de deur op 50.000 en daarop werden de bloemetjes en het zoge naamde Ellesdiekkistje uit de kast gehaald. In het miniveilingkistje zitten appels, andere streekproduc ten en een paar aardige boekjes over Ellewoutsdijk en het Kerkje. Dat draait nu al twaalf seizoenen met groot succes in de culturele agenda van Zuid-Beveland. Als centrum voor vriendschap, oecu mene en streektaal biedt het Kerk je van Ellesdiek concerten, ten toonstellingen, vieringen in streek taal en ook meezingmiddagen. Tijdens het concert van 't Veerse Scheepstuig kreeg het Walcherse shantykoor de gouden zuidwester uitgereikt. Tijdens een festival voor shantykoren in Midden Ne derland, afgelopen zomer, zongen de mannen van 't Veerse Scheeps tuig met afstand het beste. De in middels gegraveerde zuidwester kregen ze zondag in Ellewoutsdijk. westdorpe - De band Attic Isola tion uit het Belgische Eeklo is, met zowel de publieks- als juryprijs op zak, de eerste band die doorstoot naar de finale van het Zeeuws-Vlaamse muzikaal jonge renproject Steenworp. De Eeklose formatie won overtui gend de eerste ronde in de Chillsoos in Westdorpe van de Moordrechtse/Zeeuws-Vlaamse punkband Oskoed Slotters, singer- songwriter Daniël en de Middel burgse rapper Willy the Poet. Na de eerste voorronde in West dorpe volgen er nog twee: op 2 fe bruari in Schoondijke en op 9 maart in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44