Redders in actie voor kat BEVELANDEN/THOLEN Lied almanak 13 Jong talent bij Zeeuws Orkest 16 Actie CU/SGP levert 2000 handtekeningen op, maar lang niet allemaal uit Goes «r. v.\\r«rï, MAANDAG 7 januari 2013 FZC Geen zondagse run op winkels door Mieke van der Jagt GOES - Vele varkens maken de spoeling dun. Dat gold gisteren voor de supermarkten in Goes, die voor het eerst allemaal op zondag open mochten. Waar in december de klanten op zondagen tegen vier uur 's mid dags in flinke aantallen stonden te wachten bij Albert Heijn en de Jumbo, leek het nu aanmerkelijk rustiger. Want ook bij Dirk van den Broek en bij de Agrimarkt konden de klanten nu terecht. Het lijkt erop dat het aantal mensen dat boodschappen doet op zon dag, niet echt stijgt met het aantal op zondag geopende winkels. Zo veel is er dan ook niet veran derd. In vergelijking met voorgaan de jaren zijn er twee winkels meer open. Discounters als Aldi en Lidl houden de deuren op zondag ge woon dicht. Niettemin heeft de handtekenin genactie van ChristenUnie/SGP in Goes al tweeduizend verklaarde te genstanders van de opening op zondag opgeleverd. De reformatori sche partijen in Goes willen er al les aan doen om het besluit van het Goese college van burgemees ter en wethouders terug te draaien, al heeft de gemeenteraad er in meerderheid de zegen over gegeven. En die tweeduizend handtekeningen, zo meldt de web site van ChristenUnie/SGP, zijn al leen nog maar van mensen die over internet beschikken. De Goe se fractie wil ook nog met gewone handtekeningenlijsten de ronde doen. Fractievoorzitter Carel Bruring van GroenLinks in de Goese ge meenteraad heeft op Twitter een aantal kanttekeningen geplaatst bij de actie. Voorzover hij kan nagaan komt nog geen derde van alle handtekeningen van mensen uit de gemeente Goes. De reformatori sche fractie heeft een sterk staaltje van mobiliseren ten beste gegeven, want een groot deel van de onder tekenaars komt zelfs niet uit Zee land. Het is vooral de gemeente Reimerswaal die onder de onderte kenaars goed vertegenwoordigd is. Onder het winkelend publiek be staat vanzelfsprekend weinig be zwaar tegen de zondagse bood schappen. Jacolien Hajé uit Goes heeft kennisgenomen van de hand tekeningenactie. In de rij voor de kassa bij Albert Heijn stelt ze vast dat het al wat drukker begint te worden. „Volgens mij doen veel meer dan tweeduizend mensen op zondag boodschappen." ...«S Bij de Agrimarkt, een van de vier supermarkten in Goes die voortaan zondags om vier uur opengaan, was het, net als bij de rest, tamelijk rustig. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Drie leden van de rampenploeg van de Middelburgse reddingsbrigade zijn zondagmid dag ingezet voor een poes in nood. De eigenaar van de poes had don derdag al alarm geslagen bij de hulpdiensten omdat de poes te recht was gekomen in het stelsel van de voormalige sluis bij de getij- denmolen aan de Stadsschuur, vlakbij de rechtbank. De brand weer rukte toen uit en begaf zich met behulp van een bootje onder de waterinlaat. Het dier was daar toen nog aanwezig, maar schrok en schoot weg. De poes kon niet meer worden gevonden. Het dier werd zaterdagavond ech ter opnieuw op dezelfde plek gesig naleerd en dit keer werd de Van Tip? redactie@pzc.nl Dixhoornbrigade ingeschakeld. Drie vrijwilligers van de rampen- ploeg gingen er naartoe en twee le den gingen in overlevingspak het water in om in de oude waterdoor- voer te zoeken naar de poes. Zon der succes. Mogelijk wordt de actie weer her vat als de poes weer op een bereik bare plaats wordt gezien. De vierjarige Niels uit Heinkenszand is fan van Ernst, Bobbie en de rest. Hij is de fiere bezitter van een heuse Bobbie-pet. Laatst was er een pakje bij de buren afgegeven. Buurvrouw Corine belde aan en Niels, mét Bob bie-pet op, ging mee naar de voor deur. „Oh", zei de buurvrouw, „wat een mooie Bobbie-pet heb jij." „Ja", antwoordde Niels, „ik vind Ernst en Bobbie erg leuk en ik ben ook al naar hun shows geweest en ik heb veel van hun dvd's! Maar ze heb ben ook een liedje." „Oh ja?", zei de buurvrouw, „en wat is dat dan voor liedje?" Niels zong uit volle borst: Je bent een SOEPKIP...!" „Nu maar hopen", schrijft zijn ma ma ons, „dat de buurvrouw nóg eens een pakje voor ons wil aannemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43