sport 133 Delta Sport weer onderuit Oudgediende debuteert in Wallenloop Schouwenburg is de kampioen bandstoten Frans de Koek pakt verrassend titel driebanden Zevende zege op rij volleyballers Forza Denise Dorreman kampioen luchtgeweer Marcel de Nijs nieuwe trainer Wolfaartsdijk De Wallenloop werd zaterdag bezocht door de Belg Luc Waegeman, een loper die Zeeland aardig kent De uit Be- veren afkomstige Waegeman won in zijn jonge jaren de Stratenloop van Domburg en de Nadorstloop, oftewel de tien Engelse Mijl in Middelburg. In die tijd reisde Waegeman de hele wereld door en liep vijf keer de marathon on der de 2.15. In Goes werd de 54-jarige veteraan vijfde bij de mannen 45+ in 29.32. Dieter Vanstreels van AV Duffel snelt naar zijn derde overwinning in de Goese Wallenloop. was Marianne de Kok heer en meester, ondanks haar recent ge noten wintersportvakantie waarin ze haar tempohardheid een beetje was kwijtgeraakt. De 41-jarige in woonster van Lewedorp, ook in door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De handballers van Bema/KunststofFen Delta Sport lie pen in de hoofdklasse B tegen de negende competitienederlaag aan. De Schouwse formatie ging in Hel- levoetsluis met 25-22 onderuit te gen Helius. Het tweede team van Delta Sport gelooft in de derde klasse nog steeds in de titel. De ploeg won in Kaatsheuvel met 29-21 van Desk 2. Helius-Delta Sport 25-22: Op jacht naar de tweede competitieze ge liep het na een kwartier spaak bij de bezoekers. Coach Rob de Vos snapte er niets van. Bij een 7-8-voorsprong ging het mis. „Het spel was best redelijk, maar op eens zakte het als een kaartenhuis in elkaar. De werklust en motiva tie waren plots ver te zoeken." Bij Helius daarentegen ging in die fase alles voor de wind en binnen de kortste keren stond het 16-8 voor 2006 al winnares en lang daarvoor als jeugdlid succesvol in Goes, was met haar 29.08 meer dan twee mi nuten sneller dan Annet van der Linde uit Nisse. Bij de jeugd legde Duffel beslag op acht van de veer tien zeges. Vijf gingen er naar AV'56: Amy de Graaf, Mart Kapte- ijn, Robert de Graaf, Jordi Bot en Patrick de Vos hielden de eer van de club hoog. De veertiende zege was voor Ruchama Houtzager uit foto Willem Mierras Zierikzee. Bij de veteranen lieten de Zeeuwen zich niet onbetuigd. Daar wonnen Wilko de Vos (45+), Jan de Wilde (55+), Joop Lasseur (65+) en Christine Balkenende (vrouwen 45+). 'S-HEERENHOEK - Het persoonlijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse poule noord is gewonnen door Jan Schouwenburg van De Graanbeurs uit Zierikzee. Clubge noot Huib Kuijten werd derde. Het werd een spannende strijd in café Oriënt Express die pas in de al lerlaatste partij werd beslist. Schou wenburg versloeg de tot dan lei dende thuisspeler Han Traas met 30-18 en mocht zich kampioen noemen. Hij verdiende een plaats in de gewestelijke eindstrijd. In Poule zuid kwamen Mari van Hat- tem van Witte van Haemstede en Jan de Vos van De Graanbeurs tot een vierde en vijfde plaats. Bas Mathijssen van DOS Oosterland bereikte in het gewestelijk kam pioenschap libre derde klasse de vierde plaats met zeven punten en 2.44. Hij kwam wel tot de hoogste serie (18). maandag 7 januari 2013 mmmÊmÊmmÊHmtmmmmmÊÊKÊKmmmmmÊÊKÊKKm ZWIJNDRECHT De volleyballers van Forza hebben in de eerste wedstrijd van het nieu we kalenderjaar de goede lijn door getrokken. Forza boekte in Zwijnd- recht ten koste van Switch'89 de ze vende zege op rij (0-4) en verstevig de daardoor de hoge klassering op de ranglijst De thuisploeg klampte in de eerste set tot het achttiende punt aan, maar verloor daarna het contact met Forza: 18-25. In de resterende sets nam Forza steeds in een vroeg stadium af stand. Dat resulteerde in drie rui me setzeges op rij: 16-25, 20-25, 19-25. ZIERIKZEE Denise Dorreman uit Zierikzee is in de zogenaamde postcompetitite van Zuidwest Nederland kam pioen geworden in de categorie luchtgeweer. Tijdens deze competitie wordrt acht keer een wedstrijd geschoten in de eigen club (schietvereniging Schouwen Duiveland in Nieuwer- kerk). Hierbij kunnen de schutters zich voor de finale plaatsen. De eindstrijd was in Belfeld. Denise Dorreman behaalde bij de junioren B een score van 331 pun ten. Dat was goed voor de eerste plaats. Jacko Padmos, eveneens uit Zierikzee, werd laatste in de groep. WOLPHAARTSDIJK Marcel de Nijs wordt met ingang van volgend voetbalseizoen de nieuwe trainer van Wolfaartsdijk. Hij wordt bij de zaterdag-vierdek lasser de opvolger van Edwin Zuijd- wegt. De laatste is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Bevelandse club. Cees Stoutjesdijk is ook volgend voetbalseizoen trainer van SPS. De oefenmeester tekende voor een jaar bij bij de zaterdag-vierdeklass1 ser. Mick Vujovic wordt de nieuwe trai ner van Serooskerke. Hij is nog werkzaam bij De Noormannen. KWADENDAMME - Het Zeeuws kam pioenschap driebanden op de klei ne tafel kreeg met Frans de Koek een verrassende winnaar. De biljar ter uit Rilland bleef in de finale Piet Koek op setsaldo de baas. De Koek werd dankzij zijn succes mede aan titelverdediger Jean Paul de Kraker, die zich vanwege vakan tie afmeldde. De Koek mocht de opengevallen plaats innemen. De Rillander begon in die eindstrijd met een 2-0-winst in sets op Ro nald van Geyt, om daarna met de zelfde cijfers te verliezen van Jaap Hameling. Piet Koek won van Ha- meling met 2-0 en met 2-1 van Van Geyt. Dat laatste werd de Goe- senaar fataal, omdat hij na de ver loren slotpartij tegen Frans de Koek één gewonnen set tekort- kwam om de titel te grijpen. De vermoeidheid sloeg bij de Goese biljarter toe en de spirit ontbrak. de thuisclub. Na de pauze herstel de Delta Sport zich knap. De wil om te knokken voor acceptabele cijfers was er nog. Maar ondanks de opleving - Delta Sport won de tweede helft met 14-9 - werd het gat nooit kleiner dan vier punten. De kentering na de pauze geeft in elk geval moed met het oog op de thuisduels met HWC en Con- ventus. Ook positief is de terug keer van Ruben Bos. De linker flankspeler kampte met een ham stringblessure, maar maakte in Hel- levoetsluis zijn rentree. „Over twee weken hoop ik Ruben weer volledig in te kunnen zetten", zei De Vos Van de linkerflank verwacht Rob de Vos sowieso het nodige nu ook Tim Vleeshouwer zich steeds be ter manifesteert. „Als we één of twee keer winnen, pakken we de strohalm. Ik geloof erin na zo'n tweede helft." Scores: Guido de Graaf 7, Guust Sluijs 4, Koen de Bruin 3, Tim Vleeshouwer en Ruben Bos 2, Jimmy Niemans, Nico Juen, Tijs de Vos en Jorben Sprong. Desk 2-Delta Sport 2 21-29: Net voor de kerst kreeg het tweede team van Delta Sport, dat uitkomt in de derde klasse, een gevoelige tik te verwerken. De strijd tegen het ervaren Internos 3 werd verlo ren: 21-15. Bij de hervatting van de competi tie was er herstel. Tegen Desk leid de de Schouwse ploeg al snel com fortabel met 9-13. Na de pauze werd de kloof geleidelijk verder uit gebouwd. Peter Lefevre vierde zijn rentree met acht treffers. Ook Leon van de Sande (6), Roy Le fevre (5) en Jan Groenendijk (5) waren op Brabantse bodem goed op schot. Leon van de Sande blijft optimis tisch over de titelkansen. „We krij gen alle concurrenten nog thuis dus waarom zou het niet kun nen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41