321 sport Bert Verseput springt super met Zonnefleur Dammers Middelburg halen flink uit 240 Duffel heerst als vanouds in Wallenloop I I Chantal Vermerris stuurt Rapsodie naar de zege I I maandag 7 januari 2013 ■MMMNN HMM door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Bij de Champag ne Jumping in Heinkenszand plaatsten zich in de klasse L liefst zeventien combinaties voor de bar rage. De zege ging naar Bert Verse put met Zonnefleur. Ilyo de Loos opende met de mer rie Belusina sterk. De ruiter uit Zaamslag kwam met de Mermus R-dochter in 33,26 seconden fout loos over de finish. Naar later bleek goed voor de vierde stek. Jeugdinternational Niels Knape was met de Van Gogh-dochter Knape Hout's Cum Laude een frac tie (32,82) sneller. En met zijn an dere paard, de Calvinos-zoon Knape Hout's Casino, was het ze ventienjarige talent nog een hon derdste van een seconde sneller. Daarmee leek de regerend Zeeuw se kampioen de winst te grijpen. Bert Verseput met Zonnefleur dacht daar anders over. Een inge laste rustperiode en een paar week jes vakantie hadden de bouwon dernemer uit Zonnemaire goed ge daan. Hij flitste met de Flem- ming-dochter in 30,58 seconden naar de overwinning. „Het was een parkoers waar je lekker door kon rijden. Dat ligt mij wel. Zonn efleur sprong ook super", zei Verse put. Wat Niels Knape in L met Knape Hout's Casino niet lukte, lukt in de klasse M wel. De voor de Schouwse Ruiters uitkomende rui ter uit Ouddorp was met een tijd van 32,70 seconden de beste. Jane van Eijzeren uit Oudelande stuur de de Vancouver-zoon Acklin in 33.92 seconden naar de tweede plaats. Voor de Vroonruiters begon het nieuwe jaar in mineur. Manege De Zandbooi is verkocht en gaat in de toekomst dienst doen als winter stalling voor strandhuisjes. Of het ontbreken van een eigen accom modatie de nekslag is voor de rui- terclub uit Westkapelle kon voor zitter Roel Klap niet zeggen. „Die beslissing ligt bij de leden. In mei is de algemene vergadering", ver telde de preses. Mariska de Leeuw mocht zater dag in de voorlaatste wedstrijd van de competitie om de Vroon Trofee met de merrie Trubble S op een MIDDELBURG - De Middelburgse damclub heeft zaterdag met grote overmacht gewonnen van Cema/De Vaste Zet 2. In Geleen werd het na een uitstekende wed strijd 15-5 voor de Zeeuwen, die de derde plaats in de eerste klasse C overnamen van de Limburgers. De Middelburgers deelden al vroeg in de wedstrijd enkele pijnlij ke tikken uit Piet Nieuwenhuijzen dwong zijn tegenstander in een volle stand tot overgave en Daaf Kasse won door een combinatie. Na een gelijkspel van Peter Schun- selaar tegen een sterke speelster van Poolse origine viel de derde winstpartij aan bord zes. Piet Alla- art rekende in een even fraaie als gecompliceerde partij af met de Limburgse kampioen Harry Velrae- ds. Invaller Jan Moens moest aan het tiende bord opgeven tegen de topscorer van de Limburgse club, maar daarna denderde de Middel burgse trein voort. Eerst won Bram Goedhart en na een remise van Danny Wattel pakte ook Wim Koppejan in het eindspel de volle winst. Arie Kammeraat moest even knokken voor het punt waar na Jaap de Jonge de kers op de taart zette met een eindspelzege op voormalig Belgisch kampioen Patrick Casaril. De dammers van PWG 's-rGraven- polder moeten na de 12-8-neder- laag tegen Micone 2 op hun tellen uitstekende rentree terugkijken. Na een periode met de gezond heid gekampt te hebben, toonde de amazone uit Westkapelle zich in L2 met de mooi in balans gaan de Wickenburgh-dochter in de warmloopronde met 61,33 procent de beste. In de herkansing liet de combinatie de teller oplopen tot 63,66 procent, maar kwam hier mee net tekort voor de overwin ning. Die werd met de score van 64,33 procent opgeëist door Mar lies Volmer uit Nieuw- en Sint Joosland, met de Numero Uno- zoon Volmer's Truck. Anneke de Booij deed in de se lectiewedstrijd voor het Zeeuws dressuurkampioenschap in Ou- dorp met de ruin Orviel goede za ken. De amazone behaalde met de Einstein-zoon in L2 67 procent en dat was goed voor de winst. De combinatie uit Kloosterzande ver zekerde zich hiermee van deelna me aan de finale. Ook Sophie van Splunder kan zich opmaken voor de eindstrijd. De amazone uit Oost-Souburg eiste met Balougran Z-zoon Balorig Z met 65,00 pro cent de tweede plaats op. De 52e editie van de Wallenloop kende een uitste kende bezetting. Er kwamen 240 atleten aan de start, zo'n zestig meer dan vorig jaar. passen. De elfde plaats die het team nu bezet, betekent aan het eind van de competitie degradatie. Er zijn nog drie speelronden te gaan. In Tilburg had PWG geen kans. De Brabanders gaven nauwelijks kansen weg. Alleen invaller Jan van der Hart pakte wat voordeel, maar het eindspel met een schijf meer bleek niet meer te winnen. Acht partijen eindigden in een ge lijkspel, in de andere twee trokken de Zeeuwen aan het kortste eind. De tweede invaller, Rinus van der Plasse, liep in een doorbraakcombi- natie en aan het derde bord kreeg ook Jaap Veerhoek een combinatie om de oren. De 22-jarige Belg Dieter Vanstreels wint met grote voor sprong de 52e editie van de Goese Wallenloop. Tommy Staal uit Nieuw-Haamstede wordt der de en is de beste Zeeuw. Bij de vrouwen wint Marianne de Kok uit Lewedorp. door Koen de Vries GOES - Wie stappen er dit jaar uit de dubbeldeksbus uit Duffel? Dat was zaterdag een uurtje voor de eerste start van de Goese Wallen loop de grote vraag. Onder de bijna 150 passagiers bevonden zich naast de vele supporters zo'n zes tig lopers, maar zo op het eerste ge zicht zaten daar geen bekenden bij. Totdat even later een personen auto met Belgisch kenteken arri veerde. Daarin zat onder anderen Dieter Vanstreels, tweevoudig win naar van de Wallenloop en afgelo pen jaar de nummer vier van Bel gië op de tien kilometer. AV Duffel vaardigt elk jaar sterke atleten af naar de Wallenloop. De Belgische club is zustervereniging van het organiserende AV'56 en houdt wel van een uitstapje. Duf fel staat ook in België bekend als onuitputtelijke bron van hardloop talent. Al vele jaren zijn de Belgen in Goes heer en meester, met uit zondering van 2010, toen de wed strijd werd afgelast wegens over vloedige sneeuwval. Zaterdag stond er geen maat op Dieter Vanstreels, die na 7550 meter met zijn tijd van 22.38 meer dan een minuut sneller was dan zijn club genoot Emmanuel Loverie. Laatst genoemde is zestien jaar ouder dan de winnaar (38 om 22 jaar) en Belgisch kampioen cross bij de ve teranen. Tommy Staal uit Nieuw Haamstede (18), net terug van een trainingsstage in Portugal, werd derde. Hij liep in de laatste ronden Wim Nieuwkerk (Halsteren) en België's beste B-junior Jente Samson (Duffel) op achterstand. Staal, Nederlands crosskampioen bij de A-junioren, kwam met een bebloede knie over de streep om dat hij bij het passeren van achter blijvers onderuitging. Vanstreels kwam naar Goes om na te genieten van een intensief cross seizoen. Volgende week begint hij aan de universiteit van Leuven aan een serie wiskunde-examens. „De vorm was er nog", constateerde de Belg na afloop. Dat bleek wel uit zijn eindtijd. Die was niet veel minder dan die van de toppers die de Wallenloop in de jaren zeven tig, tachtig en negentig onveilig maakten. Hij was sneller bijvoor beeld dan Zeeuws marathontop per John Vermeule en ongeveer even snel als de Belgische Olym- pia-gangers Mare Nevens en Mare Smet ooit waren. Opmerkelijk is dat AV Duffel veel minder goed in de vrouwelijke at leten zit. Zij strijden zelden of nooit mee om de zege. Dit jaar «U door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met een spannende finale zorgden de enkelspan pony's zaterdag in Stal de Kroo in Nieuwland voor een fraaie afsluiting van de indoor-ma rathon van de Stichting Nationale Menwedstrijd Zeeland. Maaike Hannewijk bracht met Fer- ro al meteen het spel op de wagen. De koetsier uit Ovezande stuurde de Welsh pony schadevrij' in 89,13 seconden door de veertien poort jes. Marnix Maene uit het Bel gische Roksem leek zich met de negenjarige Wonny met de tijd van 84,04 seconden te verzekeren van de overwinning. Maar het laatste woord was aan Chantal Vermerris met Rapsodie. Met parterner Pieter Karelse als groom flitste de amazone uit Krab- bendijke met de Welsh Cob in 83.25 seconden naar de overwin ning. Chantal Vermerris, die deel uit maakt van het KNHS Rabo Talen tenplan Team: „Rapsodie was heel gretig. Hij dacht goed mee in het parkoers en bleef er goed aan trek ken. Hij viel geen moment stil in de hindernissen. Aan dat laatste heb ik de overwinning te danken." Met de supersnelle tijd van 89,25 seconden leek het voor Jaco van 't Westeinde met de ruin Cees bij het enkelspan paarden kat in het bakkie. Het venijn zat voor de hoefsmid uit Ovezande echter in de staart. Stijn van Hecke uit Moerbeke Waas vloog met de achtjarige mer rie Iris door het parkoers en toon de zich zevenhonderdste seconde sneller. Het betekende voor de Bel gische marathonspecialist de vier de overwinning op rij. Robert Brouwer uit Arnemuiden in actie in de klasse enkelspan paarden. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32