301 sport Van Persie voorkomt gezichtsverlies United Vorstelijk onthaal voor Z 3 3 'Epke kan helaas niet op alk HL Vujovic naar Serooskerke Olympisch kampioen maakt rondvlucht boven Walcheren en laaft zich aan en Gymnastiekvereniging MTV bezorgt turner Epke Zonder land een fraaie hernieuwde kennismaking met Zeeland. De olympisch kampioen mag mee in een rondvlucht boven Walcheren en krijgt een vorstelijke ontvangst in de Middelburgse sporthal De Sprong. maandag 7 januari 2013 LONDEN - Een fluwelen aanname met links, gevolgd door een droge schuiver met de binnenkant van de rechtervoet. De inzet van Ro bin van Persie in de blessuretijd van het duel met West Ham Uni ted (2-2), op aangeven van Ryan Giggs, sloot naadloos aan op zijn reeds geweldige debuutseizoen in dienst van Manchester United. Zijn treffer, zijn twintigste in 26 optredens, voorkwam een voortij dige uitschakeling in het toernooi om de FA Cup. De supporters op Upton Park zon gen massaal het clublied 'Blowing Bubbles', in de veronderstelling ge tuige te zijn van een stunt. Met twee rake kopballen had James Collins eigenhandig een achter stand omgebogen in een voor sprong. United, dat veel sterren op de bank hield, leek te stranden in de derde ronde van het bekertoer nooi. Toen manager Sir Alex Ferguson eindelijk Giggs en Van Persie het veld instuurde, sloeg het publiek daar amper acht op. De Nederlander, al zo vaak belang rijk voor de koploper in de Pre mier League, liet luttele seconden na zijn entree direct zijn klasse zien. Uit een corner van landgenoot Alexander Büttner scoorde hij bijna. De furie in zijn ogen en zijn almaar ratelende tong gaven aan, dat de aanvaller zijn invalbeurt - hij kreeg rust met het oog op de competitie en de Champions Lea gue - niet als een noodzakelijk kwaad zag. Uitgerekend Giggs, net als Van Per sie grijs bij de slapen, hield het hoofd koel in de slotfase. Nadat de Welshman een open kans op 2-2 had gemist, gaf hij een onberispe lijke pass op de clubtopscorer. Diens controle en afronding kon den niet beter. Ferguson sprak van een goal van 'wereldklasse' en prees zich gelukkig met de late ont snapping, waarmee Manchester United een 'replay' afdwong. Ook het bekerduel tussen Swansea City en Arsenal kende geen geen VOETBAL ITALIË Catania - Torino 0-0, Lazio Roma - Cagliari 2-1, Udinese - Inter 3-0, Chievo - Atalanta 1 -0, Fio- rentina - Pescara 0-2, FC Genoa - Bologna 2-0, juventus - Sampdoria 1-2, AC Milan -Siena 2-1, Parma - Palermo 2-1. Juventus Lazio Roma Fiorentina Inter Napoli AS Roma AC Milan Parma Udinese Catania 19-44 19-39 19-35 19-35 18-34 18-32 19-30 19-29 19-27 19-26 Chievo Atalanta Torino Sampdoria Pescara Bologna FC Genoa Cagliari Palermo Siena 19-24 19-22 19-20 19-20 19-20 19-18 19-17 19-16 19-15 19-11 AtleticoM. 17-40 Real Madrid 18-36 Malaga 18-31 Betis Sevilla 18 -31 Levante 18-30 Valencia 18-27 Real Sociedad 18-25 Rayo Vallecano 17-25 Getafe 17-24 Sevilla Real Zaragoza Athl. Bilbao Celta de Vigo Real Mallorca Granada CdF Espanyol Dep. la Coruna 18-15 Osasuna 18-14 SEROOSKERKE Mick Vujovic wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van Serooskerke. De Vlissinger is nu nog oefenmees- ter bij De Noormannen. Vujovic wordt bij Serooskerke de opvolger van John Bentschapknook. De laat ste heeft aangegeven het komende seizoen graag bij de vereniging be trokken te blijven. Het bestuur Robin van Persie winnaar. Na negentig minuten voetbal stond er in Wales 2-2 op het scorebord, waardoor beide ploegen in Londen op herhaling moeten om te bepalen welke ploeg er doorgaat naar de vierde ronde van de FA Cup. Michu, nog maar net in het veld, had Swansea na krap een uur op voorsprong gezet. Een andere in valler, Lukas Podolski, bracht Ar senal tien minuten voor tijd op 1-1. Vlak daarna dacht Kieran Gibbs Arsenal met een prachtige knal achter doelman Michel Vorm naar de volgende ronde te hebben ge schoten, maar Danny Graham sleepte vlak voor tijd alsnog een re play uit het vuur. Bij Swansea ston den naast Vorm ook Dwight Tien- dalli en Jonathan de Guzman in de basis. Kemy Agustien viel in. Luis Suarez hielp Liverpool naar de volgende ronde. De Urugua- yaanse aanvaller maakte het win nende doelpunt op bezoek bij Mansfield Town: 1-2. Het ontging de arbitrage dat Suarez dat met de hand deed. De oud-Ajacied schoot eerst tegen de doelman op en tikte de terugspringende bal daarna, al dan niet bewust, met de hand in het doel. Daniel Sturridge bekroonde zijn debuut voor de 'Reds' meteen met een doelpunt De van Chelsea over gekomen spits opende al na vijf minuten de score. Suarez maakte er in de 58e minuut, vlak nadat hij was ingevallen, 0-2 van. Matt Green deed in de slotfase nog wat terug namens Mansfield Town. SPANJE Levante - Athletic de Bilbao 3-1, Granada CdF - Valencia 1-2, Deportivo la Coruna - Malaga 1 -0, Sevilla - Osasuna 1 -0, Celta de Vigo - Real Vailadolid 3-1, Real Madrid - Real Sociedad 4-3, FC Barcelona - Espanyol 4-0. FC Barcelona 17-49 Real Vailadolid 18-22 18-22 18-22 18-21 18-18 17-16 18-16 17-15 door Roeland van Vliet 13.35 uur: Als Epke Zonderland arriveert op vliegveld Midden- Zee land, treft hij een groot ontvangst comité. Naast vertegenwoordigers van MTV, de Middelburgse gym nastiekvereniging die de gouden olympiër te gast heeft, staan er ook tal van journalisten langs de landingsstrook. Zelfs het Jeugdjour naal is present. Het is de bedoeling dat Zonder land een rondvlucht gaat maken boven Zeeland. „Met dat idee heb ben we de clinic met Epke gewon nen", vertelt Janny Vermeule, de voorzitter van MTV. „We wilden een onderscheidend plan indie nen bij de bond, omdat maar drie clubs een zogeheten Golden Clinic verdienden. We hadden eerst het idee dat we uitgebreid gingen flye- ren in Middelburg. Samen met de gemeente hebben we dat ook ge daan. Maar dat doen ze allemaal. Toen bedachten we dat het wel mooi zou zijn om een reclame vliegtuigje te laten vliegen boven de stad. En daarmee werden we er tussen 184 andere clubs uitgepikt. Nadat dat bekend werd, hebben we gezegd: dan regelen we nóg een vliegtuigje, zodat ook Epke de lucht in kan." Helaas hangt de bewolking op de ze zaterdagmiddag laag. Daardoor mag er niet hoger dan 1000 voet gevlogen worden. En die hoogte is wel nodig om boven bewoond ge bied te mogen komen. „We gaan nu alleen langs de randen van Mid delburg", vertelt één van de pilo ten. 14.02 uur: Na het reclamevliegtuig je (met de sleep 'Gymfeest bij MTV met Epke') stijgt ook het oranje toestel met de turner erin op. Die cirkelt wat rond boven Walcheren en na een kwartier staat iedereen weer veilig op de grond. Zonderland, gestoken in Epke Zonderland stapt om 14.00 uur in het vliegtuigje waarmee hij een rondvlucht ni; rekstok (rechts) en signeert om 16.00 uur het boek 'Gouden Epke', dat door MTV-turr een stoer vliegeniersjack, stapt vol enthousiasme uit. „Dit was gaaf. Zoiets had ik nog nooit gedaan", zegt hij. „We zijn nog even over de sporthal heen gekomen waar we zometeen naartoe gaan. Echt leuk om het allemaal van boven te bekijken." De gymnast heeft nog even de kans gehad om zelf de stuurknup- pel te bedienen. „Ik heb even ge voeld hoe het is om een vliegtuig omhoog en omlaag te laten gaan. Maar eh, een landing uitvoeren lijkt me heel erg lastig." Met een landing na een rekstokoe fening is hij meer vertrouwd. 14.45 uur: Ietwat later dan ge pland komt Zonderland aan bij sporthal De Sprong. De bijna twee honderd kinderen in de hal gillen het uit als hun held binnenkomt. In de zaal zijn vijf activiteiten: springen op de minitramp, sprin gen op de grote trampoline, tum bling, dansen en het geblinddoekt afleggen van een hindernisbaan. Zonderland gaat alle groepen langs, geeft aanwijzingen aan de kinderen en doet zelf ook actief mee. Zo verrast hij op de grote trampoline met een spectaculaire serie salto's en schroeven ('Epke, Epke, Epke!') en waagt hij zich ook aan de hindernisbaan. Ondertussen gaat Zonderland met Jan en alleman op de foto en deelt hij overal handtekeningen uit. Hij neemt voor iedereen de tijd; hij is de gekte gewend. door Roeland van Vliet gaat bekijken welke rol Bentschap knook kan vervullen. Leendert Verburg is bezig aan zijn eerste en laatste jaar bij de voetbal vereniging Domburg. Dat heeft het bestuur deze week aan de spelers groep laten weten. Na overleg tus sen bestuur en Verburg is besloten om er op het eind van het seizoen een punt achter te zetten. MIDDELBURG - Nadat Epke Zonder land op 7 augustus zijn gouden oe fening liet zien, is de Friese turner geleefd. Hij was ineens de popu lairste sporter van Nederland. Tal loze sportclubs, bedrijven, instel lingen, overheden, media en indi viduele fans dienden verzoeken bij hem in. „Maar je kunt helaas niet overal ja op zeggen", zei zijn manager, Johan Boesjes, zaterdag. „Ik zeg expres helaas, want Epke wil iedereen graag tegemoetko men, maar zijn tijd is beperkt." Kort na de Olympische Spelen van Londen en de eerste serie hul digingen in Nederland ging Zon derland drie weken op vakantie naar Thailand. Eenmaal terug merkte de turner dat zijn leven voor goed veranderd is. Hij was een bekende Nederlander gewor den en iedereen wilde wat van hem. „We hebben natuurlijk eerst ge keken naar verzoeken die iets te maken hadden met turnen, sport in het algemeen of gezondheid", vertelde Boesjes. „Epke is het ge zicht geweest van campagnes van de GGD en de organisatie Jonge ren Op Gezond Gewicht. Daar naast heeft hij veel clinics gegeven en hield hij presentaties bij bedrij ven. Hij zat de afgelopen maan den op drie a vier optredens in de week."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30