Leppens bezorgt Frans Bevers moraal sport 129 Jeugd QPR naar Esad Osmanovski Memorial Cup iHet gaat niet vanzelf. Het besef dat we elkaar ook in mindere tijden moeten steunen, lijkt er eindelijk te zijn' 'Ik merkte vandaag ook weer dat veel mensen liever een Zeeuws-Vlaamse winnaar zagen. Dat begrijp ik, want het soccer is een Zeeuws-Vlaams feestje' Vasseur wint halve marathon Rockanje Noah Heijnen snel op de 60 meter Niels Mesu vijfde in loodzware marathon Terneuzen viert de winst op RCS. foto Peter Nicolai Coach Jeffrey van den Berge wilde het mindere spel van zijn ploeg niet louter toeschrijven aan het ontbreken van balvirtuoos Abdoe Abdenbi, vorig jaar nog speler van het toernooi en tegenwoordig uit komend voor Zeelandia Middel burg. „Daarvoor hebben de jon gens het vandaag veel te goed ge daan. Maar inderdaad, Abdou is bijna een ploeg in zijn eentje. En die vervang je niet zo eenvoudig. Het liep simpelweg niet zo soepel. Dat je dan toch nog de finale haalt, is prima." Het leverde RCS zowaar enige sym pathie op. Vorig jaar pakte de ploeg oververdiend de titel. Toch viel er toen op de tribunes en in de wandelgangen regelmatig te be luisteren dat de Walchenaren niet al te ver naast hun schoenen moes ten gaan lopen. Een lachende Van den Berge: „Succes levert wel eens jaloezie op. En dan wordt er bijna altijd partij voor de underdog geko zen. Ik merkte vandaag ook weer dat veel mensen liever een Zeeuws-Vlaamse winnaar zagen. Dat begrijp ik, want het soccer is een Zeeuws-Vlaamse feestje. Tege lijkertijd merkte ik ook dat het ons toch wel weer werd gegund. En wellicht doordat we ditmaal niet zo dominant waren." In de halve finale toonde RCS zijn beste voetbal. HW24 werd naar een ruime 5-2-nederlaag gespeeld. De Hulstenaren bereikten ten kos te van Sluiskil de halve eindstrijd na de spectaculairste van de vier kwartfinales. Na een 1-1-eindstand (doelpunten van Mamix van Sons- beek namens HW'24 en Ali Eryürük namens Sluiskil in de slot seconden) brachten shoot-outs daarin de beslissing. Sluiskil voel de zich besloten, omdat een zuiver doelpunt van Mevlud Eryürük bij een stand van 0-0 over het hoofd werd gezien. Terneuzen rekende in de kwartfi nale na een tactisch steekspel af met Terneuzense Boys (1-0-zege), waarna Zaamslag er in de halve eindstrijd met 4-1 aan moest gelo ven. In de finale waren de rood zwarten met name in de eerste helft veel sterker dan RCS. Tot doelpunten leidde dit niet Can Ki- ran brak de ban namens Terneu zen. In een overtalsituatie vanwe ge een tijdstraf voor Kiran kwam RCS via Davey Ernest langszij. Het slotakkoord was echter voor - we derom - Kiran. HW'24 legde beslag op de derde plaats dankzij een 2-1-zege op Zaamslag. Namens HW'24 scoor den Robin Mac Taggart en Tim Mechelinck. Mario de Fouw was trefzeker voor Zaamslag. Alexander van Keulen, trainer van Terneuzen Jeffrey van den Berge, coach van RCS door Roeland van Vliet SLUISKIL - Niemand gaf aan het ein de van de zondagmiddag nog een stuiver voor de kansen van Eddy Leppens. De driebander van eredi- visionist Dallinga/Frans Bevers was bezig aan een hemeltergend slecht optreden en stond na 28 beurten met 47-38 achter tegen Frans van Kuyk, zijn tegenstrever van TO W.NL/MCR. De supporters van de Sluiskilse ploeg legden zich al neer bij een 5-3-nederlaag en hoop ten slechts dat Leppens snel door Van Kuyk uit zijn lijden verlost zou worden. Maar die Van Kuyk kreeg ineens de bibbers. In de laatste acht beurten maakte de West-Brabander nog maar één carambole. „Wie had nou verwacht dat hij zeven keer een nul zou hebben?" zei Leppens, nadat hij de geest had gekregen en de partij met 50-48 had uitge maakt. „Frans was echt de betere vandaag. Maar het gaat wel om vijf tig caramboles, hè." Leppens en Van Kuyk waren nog als laatsten aan het biljarten in hotel Dallinga. Na de nederlaag van Jean Paul de Bruijn tegen Dave Christiani (48-50), het gelijkspel van Glenn Hofman tegen Richard Bitalis (50-50) en de winst van Frédéric Caudron op Eddy Merckx (50-36) stond het 3-3 en kon het nog alle kanten op. Het meest waar schijnlijke was dat Van Kuyk de Vlaardingse koploper een 5-3-over- winning zou bezorgen. Hij leidde immers vanaf het eerste moment en kwam zelfs met 32-19 voor. Lep pens schudde veelvuldig zijn hoofd, vloekte binnensmonds en zocht na onnodige missers moede loos zijn stoel op. „Je weet dat je al tijd kans op de winst houdt", zei hij. „Maar als je zó speelt, is het wel heel lastig om in jezelf te blijven ge loven." Leppens kreeg, zo vond hij, af en toe lastige ballen van Van Kuyk. Maar zijn magere spel lag meer aan een gebrek aan concentratie, beken de hij. „Al weken zit het niet lek ker. Voor zulke wedstrijden moet je op je best zijn, maar dat ben ik nu niet. Kijk, elke sporter gaat wel eens door een mindere fase heen. Ik heb dat nu en moet het accepte ren. Ik weet dat ik er straks sterker uit kom." De Belg greep uiteindelijk nog wel zijn kans. Met series van zes en drie knokte hij zich helemaal terug. Bij 48-49 maakte Leppens het fraai uit. En dus werd het niet 5-3 voor TOW.NL/MCR, maar voor Dal linga/Frans Bevers. „Dit is goed voor het moraal van de ploeg", zei teamcaptain Jan Kik ken. Hij zag de Zeeuws-Vlaamse formatie op gelijke hoogte komen met het Zuid-Hollandse team. „We hebben nu allebei 29 punten, maar TOW.NL/MCR heeft nog wel een beter partijpuntensaldo." Kikken was er trots op dat zijn equipe had laten zien dat de Vlaar- dingers te kloppen zijn. Die had den in de eerdere vijftien competi tierondes namelijk nog niet verlo ren. „In de uitwedstrijd gingen wij met 6-2 hard onderuit. Nu hebben we wat rechtgezet. Maar ik zal eer lijk zeggen dat ik de winst ook niet meer verwacht had." De kans is groot dat Dallinga/ Frans Bevers en TOW.NL/MCR el kaar over een paar maanden weer tegenkomen in de finale van de play-offs en dat één van die twee teams dus de landstitel grijpt. Lep pens: „Hoewel je de nummers drie en vier van de competitie nog niet mag uitvlakken, ga ik ervan uit dat wij en TOW.NL/MCR de kruisfi nales winnen. Het zou het mooiste zijn als de twee sterkste teams uit de competitie ook de eindstrijd mo gen spelen." En wellicht is de Belg dan ook weer uit zijn dip. maandag 7 januari 2013 BRESKENS - Het deelnemersveld van de Esad Osmanovski Memo rial Cup in Breskens is rond. De or ganisatie strikte dit weekeinde Queens Park Rangers als laatste. Eerder al was het Braziliaanse Atle- tico Paranaense vastgelegd. Naast Queens Park Rangers en At- letico Paranaense verwelkomt de Esad Osmanovski Memorial Cup in het weekeinde van 25 en 26 mei nog tien clubs. De Nederlandse in breng bestaat uit de A-junioren van Feyenoord, AZ, NAC Breda, Willem II/RKC en Breskens onder 23 jaar (aangevuld met enkele gast- spelers uit de regio). Uit België ko men de jeugdteams van Racing Genk, Club Brugge en Germinal Beerschot. Twee Hongaarse teams maken het deelnemersveld com pleet. Gyori Eto FC, dat afgelopen jaar ook meedeed, en Haladas. Organisator Fred van Hasselt is in zijn nopjes met de ploegen. „We hebben een geweldig deelnemers veld." De loting voor het toernooi vindt in maart plaats. ROCKANJE Remy Vasseur is het nieuwe jaar goed begonnen. De Vlissinger won zondag voor de tweede keer in zijn carrière de halve marathon van Rockanje. Vasseur legde de ruim 21 kilometer af in 1.16.18 uur en bleef Pascal van Norden uit Gouda net voor. De finish was enigszins chao tisch. Een van de lopers van de kor te afstand was onwel geworden. De man overleed op weg naar het ziekenhuis aan hartfalen. Vasseur loopt zaterdag de Indoor- trail in Goes. Senioren en masters kunnen daarvoor niet meer in schrijven, bij de andere categorie ën is nog wel plaats. De inschrij ving daarvoor sluit donderdag APELDOORN Noah Heijnen kwam bij bij indoor- wedstrijden atletiek in Apeldoorn goed voor de dag. De atleet van Del ta Sport kwam in de series van de 60 meter tot een tijd van 7,21 secon den. Dat was slechts éénhonderd ste boven zijn persoonlijk record. In de finale liep hij een fractie lang zamer en liet hij 7,24 noteren, het geen goed was voor de derde plaats. Steven Nuijtinck (AV'56) klokte op de 400 meter een tijd van 50,90 seconden. ALKMAAR Niels Mesu uit Middelburg is tij dens de dertiende wedstrijd van de KPN marathoncup schaatsen in Alkmaar op de vijfde plaats geëin digd. Zijn broer Erwin werd der tiende, zijn beste prestatie van dit seizoen. De wedstrijd was zwaar. Slechts 23 van de 55 gestarte deelne mers haalden de finish. De zege ging naar Bob de Vries. In de eerste divisie was er een vier de plaats voor Antwan Tolhoek uit Yerseke. Het was zijn beste klasse ring dit seizoen. Robert Post greep de zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29