281 sport Terneuzen legt bijna perfect parkoers af Geflatteerde zege Lands Welvaren Andries weet het zeker: Antoine Thoen blijft 'Die mag ook niet weg. Het gebeurt niet De jongens willen het ook niet Ik pieker er niet over' Terneuzen toont zich een veelvraat maandag 7 januari 2013 Andries van den Berge Terneuzen schreef voor de achtste keer het Fast Indoorsoccertoernooi op zijn naam. Andries vanden Berge in actie namens AZW. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - De nacht vooraf gaand aan de titanenstrijd met de G-voetballers van Terneuzense Boys had hij niet lekker geslapen. Voor AZW-aanvaller Andries van den Berge, 44 jaar oud, stond er niet zo maar iets op het spel: eeu wige roem tijdens het soccertoer- nooi. „Ik ben stikzenuwachtig", was dan ook zaterdagochtend zijn commentaar. Maar dat was niet het belangrijkste. Want er lag Andries, al jarenlang onofficieel as sistent bij het eerste elftal van AZW, iets véél belangwekkenders op de lever. „Antoine blijft trai ner", liet hij er op volgen. Met Antoine wordt Antoine Thoen bedoeld. De oefenmeester neemt na dit seizoen afscheid, om dat AZW samen met stadgenoot Axel opgaat in FC Axel. Thoen is Andries' allerbeste kameraad. En iimiiMmiiiiiiMi mi 'iMniiMiiiii ui 11 1 iii iiiiiiiiiiiiiiiiii—in 1 1 mi 1 mm het gaat het er bij hem absoluut niet in dat de AZVV-trainer moet wijken voor een ander. „Dat gaat niet door", klinkt het resoluut. „Antoine is de allerbeste trainer die wij ooit hebben gehad." Ook assistent-trainer (correctie: tweede assistent-trainer) Marty Be- kooy moet blijven, vindt Andries. Met stemverheffing: „Die mag ook niet weg. Het gebeurt niet. De jon gens willen het ook niet. Ik pieker er niet over." Maar wat als het toch doorgaat? „Dan zullen ze nog wat beleven. En anders stop ik er zelf ook mee", gaf hij de bestuurders van de fusieclub alvast mee. Echt zijn dagje had Andries niet. Zijn eigen jongens strandden in de voorrondes van het soccer. De fina le van het G-team ging nipt met 1-0 verloren. Mark van de Noord bezorgde Terneuzense Boys de overwinning. Terneuzen wint voor de achtste keer het Fast Indoorsoccertoer nooi. In de finale verslaan de Zeeuws-Vlamingen titelverdedi ger RCS met 2-1. HW'24 eist de derde plaats voor zich op door een 2-1-overwinning op Zaam- slag in de troostfinale. door René van Stee TERNEUZEN - Na een 1-1-gelijkspel- letje tegen Corn Boys in de voor rondes volgden louter zeges. Ter neuzen kroonde zich zaterdag tot terechte winnaar van het 27e Fast Indoorsoccer. De rood-zwarte ploeg vormde een uitgebalanceerd geheel, waarin met name Kees Dui- temeijer en Douwe de Kok voor het verdedigende evenwicht zorg den. „Dat ontbrak er vorig jaar een beet je aan. Toen zat het in aanvallend opzicht ook prima in elkaar, maar lieten we achterin te vaak steken vallen, waardoor we de finale net niet haalden", zei Remco van Leeu wen, voor de vierde keer eindwin naar van het toernooi. Hij was in de met 2-1 gewonnen finale tegen titelverdediger RCS twee keer goed voor de assists waaruit Can Kiran evenzo vaak raak schoot. Topscorer Jarno Waebeke van Ter neuzen wees vlak na afloop van de finale nog maar eens glunde rend naar zijn speciaal voor het toernooi aangeschafte blauwe Ni ke's. Het schoeisel leek hem in eer ste instantie geen geluk te bren gen. „Tegen Corn Boys liep het niet echt lekker. We lieten meteen punten liggen. Na die wedstrijd heb ik m'n oude Munichs weer aangedaan. Maar tijdens het be- drijfssoccer dacht ik een paar da gen later: ik heb die nieuwe schoe nen toch niet voor niks gekocht? Daarom heb ik ze maar weer aan getrokken. En toen ging het wel goed", vertelde de aanvaller die het toernooi voor de derde keer op zijn naam schreef Net als Van Leeuwen had Waebe ke niet de illusie dat de soccerzege een totale ommekeer op het veld zal bewerkstelligen. In de tweede klasse maakt Terneuzen tot dusver re een teleurstellend seizoen door. Lange tijd gold het adagium dat een soccersucces doorwerkt op het Bert den Hamer van Terneuzen werd gekozen tot beste speler van het 27e Fast Soccertoernooi. Hij ontving daarvoor de Esad Osmano- vski Trofee. ir De Arjen Oostdijk Topscorerstro fee was voor Jarno Waebeke. De Terneuzenaar schoot op de finale dag zes keer raak. Terneuzen scoorde op de fïnaiedag zestien keer. De betrouwbare sluit post Hidayet Ertoy moest drie te gentreffers toestaan. Bij de D-pupillen versloeg Bier vliet Walcheren na strafschoppen. Jelmer Zeegers schoot de beslissen de pingel binnen. Na de reguliere speeltijd was de stand 0-0. veld. Uitgerekend de Zeeuws-Vla mingen braken in 2009 met die tra ditie. De ploeg won dat jaar in de finale dik van RIA W. (5-0). Ook draaide het team indertijd boven in mee de eerste klasse. Waebeke: „Maar toen vlogen we er dus wel uit, terwijl bij iedereen de gedach te leefde dat we zouden meedoen om de titel. Sindsdien gelooft ook niemand meer in dergelijke sprookjes." Desondanks zagen zowel Waebeke en Van Leeuwen als trainer Alexander van Keulen lichtpunt jes. Want Terneuzen speelde ui terst gedisciplineerd, toonde gretig heid en volop werklust. „Daar kun nen we toch wel iets mee", sprak Van Keulen. „We beschikken over veel kwaliteit. Dat heeft iedereen vandaag weer kunnen zien. Maar het gaat niet vanzelf. Het besef dat we elkaar ook in mindere tijden moeten steunen, lijkt er eindelijk te zijn." De trainer, die nog altijd wacht op een besluit over contractverlen ging, voegde er aan toe dat de wed strijd vlak voor de winterstop te gen koploper Roosendaal hem al veel genoegen had gedaan. „Toen zag ik een ploeg bezig die deed wat hij moest doen." RCS, ook tegenstander van Terneu zen op het veld, toonde zich aan zienlijk minder ongenaakbaar dan vorig jaar. De Souburgers begon nen de finaledag met een 1-0-ne- derlaag tegen IJzendijke. Tegen Hoek 2 volgde een 3-0-zege, waar na moeizaam met 2-1 werd gewon nen van HW'24. Ook Biervliet leg de de ploeg in de kwartfinale het vuur na aan de schenen. De Wal- chenaren wonnen nipt met 2-1. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Lands Welvaren/Iets Anders won in de zestiende ronde van de eredivisie driebanden in eigen huis met 8-0 van hekkensluiter Post Luchtkana- len. Martens Cleaning speelde in Amsterdam met 4-4 gelijk tegen Van de Broek Biljart/Hanbat. De zege van Lands Welvaren mag geflatteerd worden genoemd. Het werd 8-0, maar het had ook 4-4 kunnen zijn. De bezoekers bezwe ken echter onder de druk. Voor de pauze was op de 4-0-voorsprong via zeges van Jack Wijnen en Ron- ny Daniels niets af te dingen. Na de pauze hadden Francis For- ton en Henk Habraken de mede werking van Huub Wilkowski en Mare Celen om de twee punten veilig te stellen. Beiden leidden hal verwege de partij met ruime voor sprong, maar gaven die uit han den. Martens Cleaning behaalde een gelijkspel tegen van de Broek. Voor aanvang tekende men voor een punt. De Amsterdammers had den immers de sterke Fransman Je remy Bury en de Koreaan Inwon Kang in de gelederen. Voor de pau ze zorgden Jean van Erp en Kay de Zwart al voor evenwicht. Eerstge noemde won moeizaam en De Zwart verloor. Vervolgens pakte Martin Spoormans de zege op Bu ry en kwam Raymond Ceulemans net tekort tegen Frans van Schaik. Ellen Riemens (ALM) legde tij dens het gewestelijk kampioen schap libre derde klasse beslag op de derde plaats. De titel ging naar Rob Wierckx van De Kaai uit Roosendaal. Ze behaalde acht pyunten en haal de een gemiddelde4 van 2.25. Inval ler Johan van Eerten van TOG Jean Paul de Bruijn in actie tegen Dave Christiani. De Hulstenaar kwam in zijn nabeurt net tekort voor een gelijk- werd zevende met vier punten. spel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28