PZC Politie treft reeks wapens aan bij drie Vlissingers Idolaat van Epke Pellè tekent voor vier jaar bij Feyenoord Jansen Steur weg uit ziekenhuis Word ook abonnee! BUITENLAND Verguisde Spaanse koning Juan Carlos in de tegenaanval SPORT Schaatsster Annette Gerritsen gooit handdoek in de ring Branche-organisatie: 1.200 pompen moeten sluiten voor gezonde sector DE STELLING UW MENING 593 reacties Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 MAANDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 7 januari 2013 254e jaargang nr. 5 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Veel bewolking, Te veel tankstations door Paul Bots ROTTERDAM - Nederland heeft veel te veel benzinestations. Om de sec tor gezond te houden, moet een kwart van de 4.200 pompen slui ten. Dat stelt directeur Erik de Vries van Nove, de branche-organi satie van onafhankelijke brandstof ondernemers. Volgens de Vries is het 'econo misch onverantwoord' om op de huidige voet door te gaan en kan Nederland makkelijk af met 3.000 tankstations. De Nove-directeur er kent dat sluiting niet af te dwin gen is. Het is volgens hem echter niet de vraag óf tankstations stop pen, maar wélke dat het eerst doen. De Vries verwacht dat klei nere pompen overgenomen wor den door ketens, die vervolgens strategisch bekijken welke locaties verdwijnen. Ook langs de snelwe gen kunnen tankstations weg, denkt hij. De Belangenvereniging van Tank stations Beta onderschrijft de ver wachting dat de komende jaren veel pompen de deuren sluiten, maar houdt het op naar schatting 500 bedrijven. Beta denkt dat ook veel onbemande pompen verdwij nen door de lage marges. Het Rijk heeft de voorbije jaren de aanschaf van zuinige auto's gepro moot, waardoor er minder wordt getankt. Transportbedrijven heb ben zuiniger trucks gekocht, die ook nog eens minder op de weg zijn vanwege de economische cri sis. Een pomphouder maakt 2 tot 3 eurocent winst op een verkochte liter brandstof. Als de dichtheid van tankstations in Nederland vergelijkbaar wordt met die in Duitsland, is de sector gezond, stelt Nove. Duitse pom pen verkopen jaarlijks gemiddeld vier miljoen liter brandstof. In Ne derland is dat gemiddeld drie mil joen. pagina 6 en 7: Einde dreigt voor voor tankstations ROTTERDAM - Graziano Pellè speelt ook de komende jaren in de Kuip. De Italiaanse spits heeft zaterdag een contract tot medio 2017 bij de Rotterdamse club getekend. Feyenoord neemt de aanvaller defi nitief over van Parma, waarvan de aanvaller dit seizoen is gehuurd. Met de overgang zou een bedrag van iets meer dan twee miljoen eu ro zijn gemoeid. Pellè beleeft: tot dusver het beste seizoen uit zijn carrière. In veer tien competitieduels scoorde hij veertien keer. Technisch directeur Martin van Geel wilde de oud-spe ler van AZ daarom graag voor lan gere tijd vastleggen. De onderhan delingen zijn vrijdag in een stroomversnelling zijn geraakt. pagina 25: jubelstemming over con tract MM—MM——Ml HEILBRONN - Neuroloog Jansen Steur is per direct ontslagen uit de Klinikum am Gesundbronnen in Heil- bronn. Dat deelde directeur Tho mas Jendges zaterdagmiddag mede. De kliniek in Heilbronn waar de omstreden neuroloog tot voor kort werkte, was sinds 2011 op de hoogte van zijn strafvervolging in Nederland en zijn uitschrijving uit het Nederlandse artsenregister. „Kort nadat hij bij ons aan de slag ging, was er een aanwijzing dat hij zijn Nederlandse registratie had te ruggetrokken en er een vervolging tegen hem liep", zei Jendgens. pagina 4 en 5: Herr Jansen had de juis te vakdiploma's nwr—n 111—1 ii mi ii— Europese registratie verdachte artsen is hard nodig Reageer op pzc.nl Kerkgebouwen moeten behouden blijven eens 58% oneens 42% MIDDELBURG - Eén van de turnsters van gymnas tiekvereniging MTV is helemaal in de wolken als Epke Zonderland, de olympisch kampioen aan de rekstok, haar helpt tijdens een drukbezochte cli nic in Middelburg. De 26-jarige Fries geniet op zijn beurt ook volop van alle aandacht die hij in sporthal De Sprong krijgt. Hij neemt de tijd om volop aanwijzingen te geven, handtekeningen uit te delen en met fans op de foto te gaan. „Ik hoop dat ik de kinderen hier nog enthousiaster voor het turnen heb ge maakt", zegt Zonderland. „Het belangrijkste is na melijk dat ze er lol in hebben." foto Lex de Meester pagina 30 en 31: vorstelijk onthaal voor Zonderland VLISSINGEN - De politie heeft bij drie Vlissingers een serie verboden wapens aangetroffen. De vondst was het gevolg van de aanhouding van een 24-jarige Vlissinger, zater dag om 02.55 uur op de hoek van de Nieuwendijk en het Bel- lamypark in zijn woonplaats. De politie was getipt dat deze man rondliep met een wapen. Hij bleek in het bezit te zijn van een taser (een stroomstootwapen) en een vlindermes. Beide wapens zijn di rect in beslag genomen. Na onder zoek door de agenten zijn ook twee twintigjarige mannen, even eens woonachtig in Vlissingen, aangehouden. Eén van hen had tij dens zijn aanhouding in de Nieuw- straat ook een taser bij zich. De derde Vlissinger is in zijn woning aangehouden. In de woningen van de mannen trof de politie nog tal van andere wapens aan. In totaal zijn er tien stroomstootwapens, vier vlinder messen, een boksbeugel, twee ploertendoders en twee broekrie men waarin messen verborgen wa ren, in beslag genomen. De drie mannen zijn in verzeke ring gesteld en zitten in Torentijd in Middelburg. Binnenkort mogen ze zich voor de rechtbank verant woorden voor verboden wapenbe zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1