zeeland 15 Evenement nodig Wethouder: 'Winkelen is al lang niet Aut0 belandt meer plichtmatig een lijstje afwerken' ^gewond Scheepsbotsing Rampenploeg in actie voor kat in voormalige sluis HAARWERKEN Executieverkoop Kapsalon de Jonge maandag 7 januari 2013 Wethouder Johan Aalberts: „Evenementen hebben we nodig om bezoekers naar Middelburg te trekken. Daar profiteert vervolgens iedereen van." Zondag kon er voor het laatst geschaatst worden op de Markt in Middelburg. foto Lex de Meester THOLEN - De waterpolitie heeft op het Hollands Diep zaterdagoch tend een Duitse schipper van een containerschip aangehouden die eerder 's nachts op het Schelde- Rijnkanaal bij de Tholense brug een aanvaring had veroorzaakt. Het Duitse schip voer verder, ter wijl er een flinke scheur in de huid zat, boven de waterlijn. Het containerschip, dat gevaarlijke stof fen vervoerde, botste bakboord op bakboord op een Nederlandse tan ker. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG - Drie leden van de rampenploeg van de Middelburgse reddingsbrigade zijn zondagmid dag ingezet voor een poes in nood. De eigenaar van de poes had don derdag al alarm geslagen bij de hulpdiensten, omdat de poes te recht was gekomen in het stelsel van de voormalige sluis bij de getij- denmolen aan de Stadsschuur, vlakbij de rechtbank. De brandweer rukte toen uit en be gaf zich met behulp van een boot je onder de waterinlaat. Het dier was daar toen nog aanwe zig, maar schrok en schoot weg. De poes kon niet meer worden ge vonden. Het dier werd zaterdagavond ech ter opnieuw op dezelfde plek gesig naleerd en dit keer werd de Van Dixhoornbrigade ingeschakeld. Drie vrijwilligers van de rampen ploeg gingen er naartoe en twee le den gingen vervolgens in overle- vingspak het water in om in de oude waterdoorvoer te zoeken naar de poes. Zonder succes. Mogelijk wordt de actie hervat als de poes weer op een bereikbare plaats wordt gezien. -» - i' va*,•-! NBMMMM MIDDELBURG - We hebben goud in handen en moeten het koesteren, aldus wethouder Johan Aalberts (CDA, Economie). Hij doelt op Middelburg als aantrekkelijke win kelstad. Vorige week werd bekend dat de binnenstad van Middelburg lande lijk op de derde plaats staat als het gaat om de diversiteit van het win kelaanbod. De wethouder is trots op die der de plek en vertelt dat hij geregeld bezoekers vraagt waarom ze naar Middelburg komen. Zo sprak hij onlangs met mensen uit Tilburg die hem vertelden dat ze inder daad de diversiteit aan winkels in Middelburg zo aantrekkelijk vin den en daarom komen winkelen in Middelburg. Aalberts geeft aan dat winkelen al lang niet meer het bijna plichtma tig aankopen is van noodzakelijke artikelen. Het is, zo zegt hij, een beleving. „Je kunt op internet heel veel kopen. Wat mensen in een stadscentrum willen, is iets bele ven. Dat kan hier. Hier kunnen ze verrast worden door het aanbod. Hier zijn niet alleen winkels te vin den van grote ketens maar ook die speciaalzaken die het winkelen de moeite waard maken, die het win kelen tot een echte belevenis ma ken." De wethouder geeft ook aan dat de gemeente daarom zo streng is op het naleven van de regels voor de welstand. „Daarom staan wij niet toe dat ondernemers meters hoge borden plaatsen en dat terras sen ongelimiteerd kunnen uitbrei den." We moeten, zo vervolgt hij, ervoor zorgen dat het goud dat we in handen hebben niet verpest wordt. Hij geeft aan dat die regels voor de individuele ondernemer wel eens zeer knellend kunnen zijn maar dat het belangrijk is om een lijn te trekken en ervoor te zorgen dat de binnenstad een aantrekkelijk win kelgebied blijft. MIDDELBURG - Een dertigjarige Mid delburger raakte zaterdag gewond toen hij met zijn auto naast de af slag van de N57 naar de A58 te recht kwam. Door nog onbekende oorzaak raak te de Middelburger van de weg. Ambulance en brandweer waren snel ter plaatse om de man uit zijn auto te bevrijden. De man is vervolgens per ambu lance, met nog onbekende verwon dingen, naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Een bloedonder zoek moet uitwijzen of alcohol een rol speelde bij het ongeval. De weg was enige tijd afgesloten voor het verkeer. Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15