Zorgen over sterkte Walcherse politie Stichting wil Scheldekraan in het licht Daar gaan ze WALCHEREN almanak 13 Burgemeester Veere: 'Aspiranten tellen nu ook mee in de sterkte' Bordje kan direct de afvalbak in MAANDAG 7 januari 2013 door Emile Calon DOMBURG - Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere vreest dat de politiesterkte voor Walcheren af gaat nemen door de vorming van de Nationale Politie. Vooral omdat de aspirant-agenten vanaf nu mee tellen in de sterkte, aldus de burge meester. Die aspirant-agenten zijn nog in opleiding maar tellen in de nieu we systematiek wel volledig mee. „Terwijl ze nog wel op school zit ten en als ze hier stage lopen, nog lang niet alles mogen doen wat een volleerde agent wel mag." Ook geeft hij aan dat de Walcherse politie agenten 'kwijt is' aan het begeleiden van die aspiranten. In het oude systeem telden de aspi ranten niet mee in de sterkte van een politiekorps. Door ze wel mee te laten tellen haalt minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie), aldus de burgemeester van Veere, een soort rekentruc uit waardoor het lijkt of de politie meer perso neel telt. De burgemeester vindt dat de Wal cherse politie nu niet met minder agenten kan. Zeker in de zomer maanden, met de vele toeristen, is het volgens hem bittere noodzaak dat het korps voldoende agenten telt. Exacte cijfers heeft de burgemees ter niet, maar volgens hem kan er een moment komen dat in de sterkte van het Walcherse politie korps ruim 25 aspiranten zitten. Volgens hem kan dat voor een heel zware belasting van de politie zorgen en is het de vraag of er dan voldoende capaciteit is om alles op te pakken. In het nieuwe Regionaal Beleids plan van de politie voor de ge meente Veere staan overvallen en straatroof niet aangegeven als prio riteit. Van der Zwaag stelt echter dat overvallen en straatroof 'hoe dan ook worden opgepakt'. Zoiets hoeft volgens hem niet opgeno men te worden in een beleidsplan. „Dat zijn zaken die de politie niet laat lopen." Van der Zwaag benadrukt dat ook de gemeente daar grote aandacht aan geeft. Als voorbeeld wijst hij naar de bijeenkomst, enkele maan den terug, voor ondernemers. Zij werden toen in het gemeentehuis in Domburg bijgepraat over over vallen, wat ze moeten doen als ze te maken krijgen met een dergelijk misdrijf en wat ze kunnen doen om een overval op hun bedrijf te voorkomen. KOUDEKERKE - Enkele honderden inwoners van Koudekerke waren zaterdagavond aanwe zig bij het traditionele verbranden van de kerstbomen aan de rand van industrieterrein Karreveld. Iets na half acht, na het arriveren van tientallen kinderen met hun lampionnen, ontstaken leden van de jeugdbrandweer het vuur in de zeven meter hoge stapel van hon derden kerstbomen. Binnen korte tijd ont stond er een geweldig vuur en konden de be woners met een gratis beker warme chocola demelk of glühwein genieten van het vuur en bijpraten over het afgelopen jaar en elkaar ver tellen welke plannen ze hebben voor het nieu we jaar. foto Lex de Meester VLISSINGEN - De Vlissingse Stich ting Behoud Scheldekraan wil de gerestaureerde Scheldekraan in de spotlights zetten. Niet elke dag, al dus Louis van Heulen. „Maar wel geregeld, omdat die kraan het sym bool is van 150 jaar De Schelde." Om het plan uit te voeren is con tact opgenomen met de Goese lichtkunstenaar Eddy Beekman, die ook het lichtplan voor de wa tertoren van Goes heeft bedacht. Volgens Van Heulen heeft Beek man een plan ontworpen dat de steun van velen heeft. Om het uit te voeren is echter een bedrag van 60.000 euro nodig. „Zoveel heb ben we nog niet," aldus Van Heu len. „We hebben nu zo'n 3.500 eu ro bij elkaar. We zijn dus op de goede weg." Volgens de Vlissinger kan het plan Tip? redactie@pzc.nl met minder geld ook worden uit gevoerd. „Maar het beste zou zijn als we het originele plan kunnen uitvoeren. Dat is het mooiste." Als dat lukt kan de kraan op Ko ninginnedag bijvoorbeeld een oranje uitvoering krijgen. Van Heulen hoopt dat er vóór de zomer voldoende geld is opge haald zodat tijdens de zomer de kraan al uitgelicht kan worden. De vierjarige Niels uit Heinkenszand is fan van Ernst, Bobbie en de rest. Hij is de fiere bezitter van een heuse Bobbie-pet. Laatst was er een pakje bij de buren afgegeven. Buurvrouw Corine belde aan en Niels, mét Bob bie-pet op, ging mee naar de voor deur. „Oh", zei de buurvrouw, „wat een mooie Bobbie-pet heb jij." Ja", antwoordde Niels, „ik vind Ernst en Bobbie erg leuk en ik ben ook al naar hun shows geweest en ik heb veel van hun dvd's! Maar ze heb ben ook een liedje." „Oh ja?", zei de buurvrouw, „en wat is dat dan voor liedje?" Niels zong uit volle borst: „Je bent een SOEPKIP...!" „Nu maar hopen", schrijft zijn ma ma ons, „dat de buurvrouw nóg eens een pakje voor ons wil aannemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13