zeeland 123 Inschrijving dj contest 50.000 bezoekers in Beachboom van start 't Kerkje van Ellesdiek Jacob Cats Vreugdevuur en lampionoptocht Ouders van kinderen met kanker bij elkaar Goede manieren op zijn Frans uitgelegd Ontmoeting kunst en cultuur in De Vleeshal Zeelandia kijkt in 'Coupure' terug Ramp Nieuwe voorzitter hospice Kaaskenshuis zaterdag 5 januari 2013 RENESSE Op vrijdag 11 januari vindt de tradi tionele kerstboomverbranding van Renesse plaats. Vanaf 15.00 uur kunnen de bomen ingeleverd wor den op het Transferium. Iedere boom is goed voor een lot. Kinde ren worden om 18.30 uur verwacht bij het dorpshuis. Daar krijgen ze lampions en gaan met de muziek in optocht naar het Transferium waar de bomen in de brand gaan. GOES De Vereniging van Ouders Kinde ren en Kanker houdt woensdag 16 januari een bijeenkomst voor ouders wier kinderen tegen kanker worden behandeld of die dat mee gemaakt hebben. Ook ouders van kinderen die aan kanker overleden zijn welkom. De gespreksavond wordt gehouden in het GGD-ge- bouw aan de Westwal in Goes van 20.00 tot 22.00 uur. KLOETINGE Weten hoe te leven, savoir-vivre op zijn Frans, slaat volgens de Allian ce Fran^aise Coeur de Zélande niet op de rijke genietingen des levens maar op de wijze waarop die geno ten dienen te worden. Valérie Chouchana onderwijst woensdag 16 januari in Amicitia in Kloetinge in wellevendheid, goede manieren en etiquette op zijn Frans en in het Frans. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG In De Vleeshal in Middelburg wordt 12 januari tussen 17.00 en 19.00 uur een 'alternatieve' nieuw jaarsreceptie gehouden: Een ont moeting in het teken van kunst en cultuur. Initiatiefnemers Stichting Beeldende Kunst Middelburg/ De Vleeshal, Het Zeeuws Tijdschrift, Stichting IK en de Middelburgse Atelier Stichting, presenteren hun nieuwe jaarprogramma. WISSENKERKE Theaterproductiehuis Zeelandia brengt zaterdag 12 jnauari het thea terstuk 'Coupure' in Zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Heieen Ver burgen schreef het in 2002 over de Ramp van 1953 als een fictief dub belportret van een man en een vrouw die door toeval gedwongen worden terug te kijken op de Ramp. Aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE Lianne Holty-van der Wekken is de nieuwe voorzitter van hospice Kaaskenshuis in Zierikzee. Holty volgt Adriaan van den Berge uit Burgh-Haamstede op die in 2009 voorzitter werd. Lianne Holty woont in Zierikzee en werkt als arts. Ze hoopt haar kennis en ervaring in de gezond heidszorg in te kunnen zetten voor het hospice. De Stichting Monumenten werd opgericht bij de aankoop van het voormalige stadhuis in Brouwershaven in 2002. Later volgden o.m. de Stads- en Com- merciewerf en de Transformatortoren in Dreischor. Voor de overname van molens voelt de stichting niet veel. foto Dirk-Jan Gjeltema/collage Rolant Quist SCHARENDIJKE - Het duurt nog ruim een halfjaar voordat de Brou- wersdam weer danst op de beats van Beachboom, maar de organisa tie van het jaarlijkse dance-evene- ment is nu al volop bezig met de voorbereidingen. Zo is deze week de inschrijving van de dj contest van start gegaan. Voor deze wedstrijd daagt Beach boom getalenteerde dj's uit om het in voorrondes tegen elkaar op te nemen om zo tot de finale te brengen. De dj die de finale wint, krijgt dit jaar een dubbele belo ning. Niet alleen mag hij of zij de openingsset op Beachboom verzor gen, maar mag de winnaar ook draaien op het evenement City of Dance in Middelburg. Met deze 'dubbele prijs' geven de dance-eve- nementen gestalte aan de samen werking die ze in 2013 aangaan. De voorrondes van de dj Contest vinden binnen en buiten de pro vincie plaats. Wie mee wil doen, kan zich inschrijven via de website en een set van ongeveer een uur op te sturen aan de organisatie. Ook voor de vaste bezoeker van het evenement op de Brouwers- dam is er een goede reden om de website in de gaten te houden. De organisatie maakt 15 januari de nieuwe datum en de nieuwe 'iden titeit' van Beachboom bekend. door Claudia Sondervan ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El lesdiek verwacht zondag de vijftig duizendste bezoeker te ontvangen. Zondagmiddag zal die bezoeker binnenwandelen, weet de stich ting, die het elf jaar geleden op zich nam om het verlaten kerkge bouw in Ellewoutsdijk om te vor men tot cultureel podium met een bijzondere opdracht jegens de Zeeuwse streektalen. De vijftigduizendste bezoeker is ie mand die gereserveerd heeft voor het nieuwjaarsconcert dat de zan gers van Het Veerse Scheepstuig in 't Kerkje geven vanaf 14.30 uur, hebben de stichtingsleden bere kend. Het concert is overigens vol ledig uitverkocht. Het koor zingt internationale zee mansliederen. Tijdens het concert krijgt het koor de Gouden Zuid wester uitgereikt, de hoogste on derscheiding die behaald werd op het shantyfestival te Wijk bij Duurstede afgelopen najaar. Wel nog vrij toegankelijk is dit weekeinde de nieuwe expositie in het Kerkje; figuratieve schilderijen en tekeningen van Marius Nieuw- kerk en de keramiek van Lies van Strijdhoven. Docent-kunstenaar Jo hannes Milhous opent 'Gevoel in Kleur' vandaag om 14.30 uur. itiiünium 1 mmmmmm m De Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland, dochterorganisatie van de Stichting Renes semaakt zich niet alleen sterk voor behoud van beeldbepalende panden, maar zet zich ook in voor een beeld in elke kern. Dankzij toedoen van deze stichting werd de stenen versie van het beeld van Jacob Cats op de Markt in Brouwershaven in 2010 vervangen door een bron zen beeld. Het stenen beeld werd gerestaureerd en verplaatst naar de Sint-Nicolaaskerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99