Watersport pakt haven fors aan Minder schade jaarwisseling SCHOUWEN-DUIVELAND Opgewonden standje €18,9) Nog •*'«*^'5 dagen almanak 102 bonnen voor missen licht Provinciehoofstad is toch licht gegroeid Erfgoed geeft karakter en identiteit 22 Vernielingen kosten gemeente 10.000 euro Trekking 10 januari Nu gratis bij een Staatslot! Staatsloterij MIDDELBURG Middelburg is vorig jaar slechts op papier met 200 mensen gekrom pen; daadwerkelijk is de gemeente met zes inwoners gegroeid. De 206 bewoners van het asielzoekerscen trum aan de Koudekerkseweg ver trokken in oktober 2011, maar wer den pas na 1 januari 2012 uitgeschre ven. Door het bevolkingscijfer hier mee te corrigeren, noteert Middel burg toch een klein plusje in 2012. Tip? redactie@pzc.nl Ze moet binnenkort onder het mes, die Zeeuws-Vlaamse. Ze wordt gehol pen, onklaar gemaakt, gesteriliseerd. Zoals te doen gebruikelijk, diende zij zich enkele weken voor de ingreep op een ochtend te vervoegen op het pre-operatief spreekuur, alwaar zij uitleg zou krijgen over de opname, de narcose, de ingreep en het herstel proces. Ze kwam een paar minuutjes te laat op het consult, tot chagrijn van de anesthesie-medewerker, die haar een goedemiddag in plaats van een goe demorgen toewenste. Zij pikte dat weer niet en het gesprek verliep be hoorlijk stekelig. Hij besloot het con sult met: „Voor de ingreep krijgt de patiënt één, maar in uw geval doen we maar twéé kalmeringstabletjes." ZATERDAG 5 januari 2013 PZC door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De jachthaven Scharendijke is vlak voor de jaar wisseling door de gemeente for meel overgedragen aan de water sportvereniging. „En voor de le den hebben we goed nieuws, want we hebben gelijk de vierkan te meterprijs verlaagd met één eu ro", zegt voorzitter Cees van Toor. „Nou ja, dat is eigenlijk om de btw een beetje te compenseren want wij zijn nu natuurlijk btw-plich- tig-" De Watersportvereniging Scharen dijke heeft voor het komende jaar heel wat plannen op stapel staan. De haven wordt voorzien van nieu we steigers. Dat gebeurt nog voor de start van het nieuwe seizoen. Daarnaast starten de voorbereidin gen voor een nieuw havenkan toor. „En we zijn aan het naden ken over een beveiligingssysteem", zegt Van Toor. „We leven toch in een veranderende tijd." Volgens Van Toor is het niet zo dat in Scha rendijke meer wordt ingebroken of vernield dan in andere jachtha vens, maar cameratoezicht wordt wel overwogen. Tot slot gaat de watersportvereni ging bij de oude haven een reling aanleggen bij de kade en komen daar bankjes zodat mensen over de haven kunnen uitkijken. MIDDELBURG - De Walcherse poli tie heeft de afgelopen maanden, vooral in Middelburg, 102 bekeu ringen gegeven aan fietsers die geen of onvoldoende verlichting op hun fiets hadden. De verschillende controles vonden plaats tussen 29 oktober en 29 de cember op wisselende locaties zo als de omgeving van de Oude Vlis- singseweg, Vrijlandstraat, Schroe- brug, Oosterscheldestraat, Wal- cherseweg, Torenweg en Staten- laan in Middelburg. Ook in Oostkapelle, Domburg en Koudekerke werden enkele contro les gehouden en werden er bekeu ringen uitgeschreven. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente heeft aan zienlijk minder vuurwerkschade dan vorig jaar. Dat blijkt uit de cij fers. De kosten lopen dit jaar op tot bijna 10.000 euro. Vorig jaar was er voor 25.000 euro aan scha de. Dat was nog exclusief de kos ten voor de brand in een schoolge bouw in Burgh-Haamstede. Dit jaar blijken vooral de afvalbak ken met dispensers voor honden poepzakjes het doelwit te zijn ge weest van vuurwerkvandalen. Ver spreid over heel het eiland zijn acht bakken vernield. De totale kosten zijn 3.000 euro. De hoogste kostenpost vormt de ruit van een bushokje in Zierik- zee. Reparatie kost 1.000 euro. In Zierikzee is een design prullenbak van roestvrijstaal opgeblazen. Kos ten: 774 euro. Wie de lijst met vernielde gemeen telijke eigendommen bekijkt, ziet dat de meeste schade is aangericht in Zierikzee. In Renesse is daaren tegen geen enkel bord of afvalbak vernield. In Nieuwerkerk is ook opvallend veel schade. Daar is onder meer brandschade aan paaltjes en moet veel worden schoongemaakt. Ook een wipkip heeft het moeten ont gelden. De kosten: minimaal 1728 euro, waarvan 750 euro voor de wipkip. De kosten van schoonmaak zijn nog niet bekend. De rest van der vernielingen heb ben plaatsgevonden in Kerkwerve, Oosterland, Burgh-Haamstede, Scharendijke, Brouwershaven en Oosterland. Daarbij valt op dat de grote prullenbakken met daarin vuilniszakken (die bijvoorbeeld ook op het strand staan) het ver schillende keren hebben moeten ontgelden. Zo'n bak kost 246,50 per stuk. Een verkeersbord in Haamstede is opgeblazen. Een schadepost van 132 euro voor de gemeente Schouwen-Duiveland. foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97