PZC Mare Klein Essink Verhouding man-vrouw onder loep kijktip kijken luister zaterdag, 21.40 uur De man van de grote shows op zaterdagavond is terug van weggeweest. Mare Klein Essink presenteert bij SBS 6 De grote vakantieshow. „Je probeert eigenlijk altijd topvoetbal te spelen." door Monique Brandt waarin ik groot ben geworden. John kijkt voortdurend: wat kan beter? Hij is een geweldige coach." Ook aan de showmaster zeifis niet te merken dat hij er uit is ge weest. De opnamen verlopen als een geoliede machine. „Door grote live-programma's als De staatslote rijshow, ben ik gewend achter el kaar door te gaan, wat er ook ge beurt. Waar we vooral op mikken, is echtheid, authenticiteit. Dat kij kers denken: 'Hé, dit zie ik ner gens anders'." Klein Essink vindt het vooral leuk de mensen terug te zien met wie hij jaren geleden al werkte; camera man, de man van het geluid. „Het is toch een beetje familie. En dan die reuring! Ik wil niet zeggen dat het verslavend is, maar de studio is wel een omgeving die ik erg goed ken. Uitgedaagd worden, werken op de toppen van je concentratie." Werken in het theater gaat overi gens gewoon door. Met de breed gelauwerde voorstelling De kleine zielen - gebaseerd op werk van Louis Couperus en in een regie van Ger Thijs - trekt Klein Essink door het land, met onder anderen Oda Spelbos, Thorn Hoffman en Cas Enklaar. De combinatie van ac teren en shows presenteren blijft aantrekkelijk. „Overdag sta ik met John in de studio en 's avonds wek ken we een stuk literatuur tot le ven! Een cadeautje, echt." ^3 Dg grote vakantieshow. Vandaag (zaterdag), SBS 6, 21.00 uur. Tg Reageren? media@depersdienst.nl De studio oogt als een loungestrand in een idyllisch, exo tisch oord. Palmen, 40 kubieke meter zand, roze flamin go's, een uitstekend geoutilleerde strandbar, compleet met zonne- bedden en kleurige zitzakken. Helaas voor presentator Mare Klein Essink bevindt de locatie van De grote vakantieshow, het nieuwe zaterdagavondprogramma van SBS 6, zich niet op een steen worp afstand van de evenaar, maar in ijzig Baarn. Achter de schermen van het fictieve luxe paradijsje houdt producent John de Mol het reilen en zeilen in de studio angstvallig in de smiezen. In De grote vakantieshow - gespon sord door OAD - strijden jonge sin gles voor een korte trip met een wildvreemde, met als bonus de va kantie van hun dromen. Daartoe moeten ze uiteenlopende vragen beantwoorden en strandspellen spelen. Wint een kandidatenkop- pel één van de spellen, dan mogen ze op trip. Uiteindelijk doel is ech ter de finale te halen en - samen - kans te maken op de ultieme droomreis. In zijn kleedkamer, na de opna men, tolt Klein Essink bijna van de energie, hij praat snel en stacca to. „Het geeft een dynamisch ge voel, ik kan niet anders zeggen", lacht hij, duidelijk blij om weer te rug te zijn in de tv-studio, in het oog van de storm. Vijfjaar lang was hij niet of nauwelijks op tv, tot hij eerder dit jaar bij SBS terug keerde met De lijfshow en nu zijn - Altijd kort op de bal wie weet - definitieve comeback maakt op de zaterdagavond. „Of ik het gemist heb? Ja, ik geloof het toch wel", zegt Klein Essink. „En ook weer niet. Mijn keuze met tv te stoppen, heb ik heel be wust genomen. Ik had vijftien jaar intensief televisieprogramma's ge maakt en was er klaar mee. Ik voel de als het ware het onderscheid niet meer tussen de verschillende programma's. Ik heb de mazzel dat ik kan doen wat ik wil. En ik wilde het toneel weer op. Maar na een tijd ging het toch weer kriebe len. Al had ik niet direct verwacht dat ik weer groot amusement zou gaan maken, dat zeker niet." Talpa-baas John de Mol had zijn oog echter al eerder op Klein Es sink laten vallen. De twee kennen elkaar al een kwart eeuw, hebben veel met elkaar gewerkt. „We kwa men elkaar nog weieens tegen en dan hadden we het erover ooit weer eens wat samen te doen. Toen kwam De lijfshow en John polste me: 'Vind je het weer leuk, tv maken? Ik heb namelijk iets voor je'. Dat was dit programma. Ik twijfelde eerst; moet ik dat wel doen? Sommige kandidaten zijn zo oud als mijn zoon: 23. Maar de eerste opnamen gingen heel goed. John en ik matchen goed, zijn bei den enorm kritisch op onszelf. Ei genlijk probeer je topvoetbal te spelen. En in de details wordt de wedstrijd beslist, zoals de grote Johan Cruijff altijd zegt. Nou, zo'n man is John, het moet allemaal op het moment gebeuren. Er wordt hier zeer serieus en ongelooflijk professioneel gewerkt, daarin is niets veranderd. Dat betekent dat er soms ook woorden vallen, ieder een moet scherp zijn, we spelen kort op de bal. Dat is de school De grote vakantieshow wordt in een fictief luxe-paradijs opgenomen. foto's SBS 6 Mare Klein Essink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85