KRAS.NL binnenland 15 van de snelle rechtspraak Prijsvechten met analoge tv-pakketten Hondenfokker hard op de vingers getikt s van mijn dochter' 8 dgn ITALIË - GARDAMEER Uitsluitend geldig op za. 5 JANUARI INCLUSIEF waarom zou je meer betalen Vandaag bij KRAS.NL v.a - - verblijf in een hotel met uitzicht op het Gardameer ontbijtbuffet Maak een uitstapje naar de romantische stad Verona Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscp* Fc;:z-en zi/n p.p terrzii arrdtrs verr zaterdag 5 januari 2013 vorm van rechtspraak onder vuur. Ervaring leert dat impulsief en on der invloed handelende daders zich nauwelijks laten weerhouden van het plegen van vernielingen of agressie, alleen omdat hun sneller afdoening van een straf boven het hoofd hangt. Dit is echter nog niet grondig onderzocht. Een grotere pakkans lijkt daarente gen wél afschrikwekkend te wer ken. Het supersnelrecht met twee keer zo hoge strafeisen lijkt vooral een symbolische waarde te heb ben. De samenleving pikt dit ge drag niet, moet de boodschap lui den. Waar voorheen rechters en advocaten hun twijfels uitten over de zorgvuldigheid van de vonnis sen die onder grote tijds- en publi- citeitsdruk geveld moeten worden, is het dit keer de beurt aan hulp verleners om kritiek te spuien. Het supersnelrecht leidt alleen maar tot voor politiemensen frustre rende vonnissen. Voor dat sentiment heeft Kwak man - die onderzoek heeft gedaan naar het snelrecht - op zich wel be grip. „Ik snap wel dat politiemen sen, die speciaal met oudjaar alles op alles zetten om verdachten aan te leveren, niet blij zijn dat zo'n rechter veel lagere straffen oplegt. Het kwam op mij ook een beetje over als koudwatervrees van de rechter." Tegelijkertijd ziet hij ook dat een andere rechter, die in Rot terdam, juist wel met alle eisen van Justitie mee ging. De Raad voor de Rechtspraak laat zich er lo pende het hoger beroep tegen en kele snelrechtvonnissen nog niet over uit. Kwakman noemt de per manente discussie over Tiet snel recht 'geen ongezonde ontwikke ling'. Dat er hoger beroep is aange tekend, vindt hij alleen maar goed. Het moet uitwijzen of het OM óf te hoog van de toren heeft gebla zen en een aantal zaken te snel voor de snelrechter heeft gebracht, óf dat de rechter onterecht te veel heeft afgeweken van de richtlijnen voor het lik-op-stukbeleid. Kwak man: „De rechter doet het nooit goed natuurlijk. Dan is hij weer te soft, dan weer te streng. Dit zijn de kinderziektes die horen bij de ontwikkeling van het strafrecht." door Chris van Alem AMSTERDAM - Er komen dit jaar twee nieuwe aanbieders van analo ge tv-pakketten in Nederland. Te- le2 en YouCa gaan via de kabelnet werken van Ziggo, UPC en andere exploitanten een goedkoop pakket analoge zenders aanbieden. Wan neer beide bedrijven van start gaan, is afhankelijk van de voort gang van de gesprekken met de ka belexploitanten en aanbieders van programma's. Over prijzen en pak ketten die in de markt worden ge zet, is nog niets bekend. Tele2 en YouCa mikken vooral op huishoudens met meerdere tv-toe- stellen. „Vaak wordt in de woonka mer digitaal gekeken, maar op an dere toestellen in huis nog ge woon analoog", zegt Jan Willem te Gussinklo, woordvoerder van Tele2. Tele2 biedt al digitale televi sie aan; YouCa is nog niet actief in doorgifte van tv-zenders. De nieuwe Mediawet laat sinds januari concurrentie op de kabel toe. Tele2 en YouCa kondigden vo rig jaar al aan van die mogelijk heid gebruik te zullen maken. Di recteur Peter Jelgersma van YouCa is ervan overtuigd dat het gaat luk ken. „Daar ben ik absoluut zeker van." Kabelbedrijven mogen nieu we concurrenten niet weren. Jel gersma: „We praten met alle kabel bedrijven en programma-aanbie ders, groot en klein. Sommigen werken constructief mee, anderen zijn veel minder toeschietelijk. Als ze niet willen meewerken, stap pen we naar het Commissariaat voor de Media. Die moet dan maar een uitspraak doen." UPC zegt een 'concreet aanbod' te hebben liggen aan partijen die in doorgifte van analoge televisie zijn geïnteresseerd. Het kabelbedrijf be aamt daarover in gesprek te zijn met Tele2. Ziggo, het grootste ka belbedrijf van Nederland, wil niet zeggen of gesprekken worden ge voerd met gegadigden. Tele2 bood in augustus 2010 voor 5 euro een pakket analoge zenders aan via de netwerken van UPC en Ziggo. Daar kwamen 10.000 klan ten op af. Na zes weken werd Te- le2 gedwongen doorgifte te staken na een verbod van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. OUD GASTEL - De kantonrechter heeft een geldboete van bijna 5.000 euro uitgedeeld aan een hon denfokker uit Oud Gastel. De fok ker van Ierse setters verkocht ruim twee jaar geleden een pup aan een vrouw uit Rotterdam. Die moest de hond laten inslapen toen de hond aan erfelijke epilepsie bleek te lijden. Ze spande een rechtszaak aan en kreeg van de kantonrechter gelijk. Die stelt dat de fokker zich schuldig heeft gemaakt aan oneer lijke praktijken. Hij had kenbaar moeten maken dat er grote risico's waren op erfelijke gebreken bij de hond. Tegenstanders van de huidige ma nier waarop rashonden in Neder land worden gefokt, juichen. „Dit is een doorbraak", jubelt Hans Baaij, voorzitter van Stichting Dier Recht. „Niet eerder heeft een rechter zo duidelijk aangegeven dat de sector op de hoogte is van de misstanden en niet eerder was de boete zo hoog. Ik verwacht dat er nu eindelijk iets gaat verande ren." Baaij sluit zelfs niet uit dat het von nis bij sommige hondenrassen tot een fokverbod zal leiden. „Die ras sen zijn zo verziekt dat het onmo gelijk is om nog gezonde dieren te fokken." De fokker gaat in hoger beroep. Danique Spelbos Anuschka Spelbos (rechts), die haar dochter verloor, richtte samen met Sas- kia Rings de stichting Lost a Child op. foto Shody Careman schien had ik anders wel voor een paarse kist met witte strepen geko zen. Zo zijn er wel honderd din gen." De stichting, die morgen officieel wordt gelanceerd, wil dat iedere provincie een ambassadeur krijgt bij wie nabestaanden persoonlijk kunnen aankloppen. Iemand die kan helpen en doorverwijzen naar professionele hulpverleners wan neer dat noodzakelijk is. Aan ouders die in de toekomst het zelfde overkomt, wil de stichting straks een map kunnen overhandi gen met allerlei handige tips erin. „Van het ziekenhuis kreeg ik al leen informatie mee over een foto graaf en iets over een rouwketting waar ik een plukje haar in zou kunnen bewaren", herinnert Spel bos zich. „Dat vond ik wel heel summier." De map is ook voor naaste familie bedoeld. „Om te adviseren hoe zij de ouders beter kunnen bijstaan", zegt Rings. Mensen in de directe omgeving van het gezin dat een kind heeft verloren, weten vaak niet goed hoe ze moeten reageren op het radeloze verdriet. Spelbos: „Ik kan een boekje volschrijven met onhandige en soms pijnlijke uitspraken. Echt. Op de begraaf plaats zei iemand tegen mij: 'Ach, je weet niet wat haar allemaal be spaard is gebleven'. Tja, wat moet ik met zo'n opmerking?" Je doet het als kennis eigenlijk ook niet snel goed, geeft ze direct toe. Want het ene moment wil ze een knuffel en er over praten, het ande re moment juist niet. „Ik vind het prettig als mensen gewoon begin nen met dat ze niet weten wat ze moeten zeggen." Spelbos is nu vooral blij met men sen die haar foto's geven waar Da nique opstaat. „Iedere foto of opna me van haar koester ik als een klei ne schat." Morgen, zondag 6 januari, is het of ficiële startsein van de stichting. Er wordt een lanceringsconcert ge houden in Paradiso in Amsterdam met onder anderen Jeroen van der Boom en Anita Meijer, van 15.00 tot 17.30 uur. www.lostachild.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5