321 sport Zevenklapper voor Wim van Sparrentak PZC RTZ Mancini begrijpt niks van ophef om Balotelli 12 januari Zeelandhallen Goes Van Leiden voorlopig uitgeschakeld Schrijf OOk in, individueel of als team. Onderdelen: Trailloper is nog steeds niet helemaal hersteld van ziekte www.indoortrailzeeland.nl Jcoole Sport zaterdag 5 januari 2013 GOES - Goes kan bij de herstart van de voetbalcompetitie voorlo pig niet beschikken over Gert-Jan van Leiden. De centrale verdediger liep tijdens de training bij het blokken van een bal een scheurtje in het enkel gewricht op. Hierdoor kan hij mi nimaal vier weken niet in actie ko men. Bij de Bevelandse club staat de andere centrale verdediger She- rif Tawfik ook al enige tijd buiten spel vanwege een buikspierblessu re. Goes hervat volgende week de competitie in de hoofdklasse B met een uitwedstrijd tegen Braban- tia. Goes speelt vandaag een oefenwed strijd tegen Zeelandia Middelburg. De ontmoeting is op sportpark de Veersepoort in Middelburg en be gint om 14.00 uur. UITSLAGEN ATLETIEK Sint Laurens. Ondoloop 7 km, mannen: 1. Wim van Sparrentak (Sint Laurens) 24.17, 2. Willem de Vos (Amsterdam) 25.22, 3. JaapJan Ritsema (Middelburg) 25.36. Vrouwen: 1Evelien van Sparrentak (Sint Lau rens) 30.16, 2. Fatima Goncallves (Middelburg) 31.23, 3. Petra Verhulst (Westkapelle) 32.29., 4 km. Mannen: 1. Jurjen Swiers (Vlissingen) 15.06. Vrouwen: 1. Marjan Ruiter (Sint Lau rens) 22.15. BILJARTEN Driebanden klein. Zeeuws kampioenschap hoofdtoernooi poule B. Wim de Kok - Rinus Kra mer 2-0 (15-11, 15-9); Jaap Hameling - Martin Steketee 2-1 15-8, 5-15, 15-12); Rinus Kramer - Jaap Hameling 1-2 (15-9, 6-15, 12-15); Wim de Kok - Martin Steketee 0-2 (11-15, 3-15); Wim de Kok - Rinus Kramer 2-0 (15-11, 15-9); Jaap Hameling - Wim de Kok 2-0 (15-10, 15-6); Rinus Kramer - Martin Steketee 2-0 (15-5,15-12). Jaap Hameling naar kwartfinale. Driebanden klein. Graanbeurstrofee. Ronde 1. Poule C. 1Kees Vermeulen Zierikzee 3-4, 0.450; 2. Henk Remijn Goes 3-4, 0.296; 3. Rob Jacobs Goes 3-2, 0.342; 4. Aad Witsenburg 3-2, 0.247. Poule D. 1. Ellen Riemens Goes 3-6, 0.627; 2. Iman Wesdorp Zierikzee 3-4, 0.366; 3. Sjef Jan- sen Haamstede 3-2, 0.430; 4. Jaap Verboom Ren- esse 3-0, 0.263. Nummers 1 en 2 naar tweede ronde. Driebanden groot Bekercompetitie vierde ron de. BC Capelle 1 /TMS Int - Martens Cleaning 4-4, 6-6 in sets. Danny Breur - Martin Spoor- mans 2-1; Tom Persijn - Jean van Erp 3-0; Dirk Weeremans - Raymond Ceulemans 0-3; Peter van Lieshout - Jens van Dam 1 -2. Michel Buijck heeft nog door Koen de Vries Veel gelopen heeft hij niet de laatste tijd, maar toch is en blijft Michel Buijck Zee- lands trailloper avant la lettre. Toen 99,9 procent van de atleten zich alleen nog maar op de baan of de weg uitputte, zocht de 37-jarige Zeeuws-Vlaming al zijn pad over onverhard terrein, het liefst met steile heuvels en bergen erbij. Buijck is op veel plaatsen ge weest, heeft al veel gedaan. De Goese Indoortrail echter is zelfs voor de door alle wateren gewas sen Buijck iets nieuws. Hij zou graag meedoen, volgende week za terdag, maar of het ervan komt is nog de vraag. Is het een wonder dat Michel Buijck op een doordeweekse dins dagmiddag zomaar zijn verhaal kan doen? Als je hem hoort vertel len, lijkt het daar wel op. De inwo ner van Biervliet schond vlak voor en na de vorige jaarwisseling zo[n beetje alle medische regels die. er te schenden waren. Hij was ziek, maar dacht dat hij nog wel een beetje door kon sukkelen zonder zich bij de medische stand te mel den. Hij was het ook niet gewend. Buijck was zeven jaar instructeur bij de commando's, een gespierde spijker die zelden wat mankeerde. En als hij wat had, ging het van zelf weer over. Een infectie veran derde dat beeld nogal drastisch. Na een medische ingreep dacht hij het leven weer te kunnen oppak ken. Het was een verkeerde in schatting. Buijck is altijd een buitenjongen geweest. Als boerenzoon voetbal de hij bij Hoek en Biervliet, maar het liefst trok hij zijn gympjes en fleecejackje aan om de omgeving te verkennen. Lopen door de na tuur, dat was de ideale ontspan ning. Dat vrijbuitersgevoel werd wat meer ingekaderd op het cios in Goes. Z'n hoofdvak was buiten sport, waarbij de zogenaamde sur vivalruns een rol speelden. Daarbij worden lange afstanden door de natuur gerend en doemen zware hindernissen op. Na zijn studie op de academie voor lichamelijke op voeding werd Buijck sportinstruc- teur bij de commando's. Het bete kende nog meer bewegen, nog zwaardere activiteiten, waarbij de grenzen van het lichaam werden opgezocht. Zo deed Buijck mee aan het NK adventurerace: 100 kilometer kano varen, -200 kilometer mountainbi- ken, 100 kilometer lopen en 30 ki lometer paardrijden. De Zeeuws-Vlaming deed er 56 uur over. In 2009 kwam hij pas met het echte trailrunnen in contact. De Transalpinerun, in acht dagen 240 kilometer hardlopen door de Alpen, was een van z'n eerste erva ringen. „Je loopt dan in koppels. We werden zestiende bij de senio ren, 35e overall. Voor een stel flat landen was dat niet zo slecht." In 2010, net nadat hij op het ROC Zeeland leraar was gewor den, schenen plotseling de schijnwerpers op Buijck. In de Trail des Fantomes, een trail over 50 kilometer door de Ardennen, werd hij tweede. Met zijn door de commando's ijzersterk gemaakte lichaam kon'hij het vele klimmen en dalen en het doorwaden van ri vieren makkelijk verteren, ,,'s Avonds al kreeg ik telefoontjes. De bondscoach wilde me in het Ne derlands team voor het WK in Ier land hebben. Dat vond ik een eer. Vanaf dat moment ben ik hele maal voor het trailen gegaan." Op het WK moesten de deelne mers een traject van 70 kilometer afleggen in een gebied waar nau welijks paden waren. Het ging door moerassen en over heuvels tot 900 meter hoog. Ook deze nieuwe ervaring verteerde Buijck goed. Hij werd veertigste, finishte als tweede Nederlander in het team van drie, en Oranje werd ne gende overall. Nadien deed hij nog wat loopjes, totdat zijn lichaam be gon te protesteren. Buijck dacht aan een griepje. Vier dagen lag hij op bed met veertig graden koorts, totdat hij toch maar eens het zie kenhuis opzocht. De diagnose: een verwaarloosde urineweginfectie. Na een operatie lag hij thuis zes da gen plat en dacht dat het toen wel weer ging. Niet dus. Buijck bleef ziek, maar bleef ook doorlopen. „Ik herinner me dat we op een zaterdag naar de Hobbeldebobbelloop zijn gaan kij ken. Ik kon twee trappen op en dan moest ik op de schouder van m'n vriendin uitrusten. Ik was al doodmoe en na twee trappen was ik helemaal kapot. Bovendien had ik verschrikkelijke pijn in m'n zij." Na opnieuw veel te lang wachten, werd in het ziekenhuis longembo- lie geconstateerd. Een levensbedrei gende aandoening, waarbij een prop in de longslagader voorkomt dat het longweefsel van zuurstof wordt voorzien. „In het ziekenhuis hadden ze vergeten me een trom- bosespuit te geven", geeft Buijck aan als een van de oorzaken aan. „Maar ik heb zelf ook verkeerde signalen afgegeven. Ik heb behoor lijk wat geluk gehad. Ik had zo maar dood neer kunnen vallen op die trap." Met kerst 2011 lag Buijck opnieuw in het ziekenhuis. Morfine zorgde ervoor dat de pijn minder werd, bloedverdunners moesten het stol sel oplossen. „Het waren spannem de tijden. Ook in het ziekenhuis kon het nog fout gaan, m'n lichaam moest het probleem zelf oplossen. Veel meer dan bloedver dunners geven kunnen ze niet bij een longembolie. Er gaan veel mensen aan dood." Een jaar later lijkt Buijck weer hele maal gezond. Z'n conditie is ech ter nog lang niet zoals die geweest is. Zijn ooit zo oersterke lijf heeft een enorme optater gehad. „Van een inspanningsfysioloog moest ik negen maanden rust nemen. In middels ben ik tien kilo zwaarder. In september ben ik voorzichtig begonnen met hardlopen ^en dat viel niet mee. Na vijf kilometer had ik het gevoel dat ik een hele trail achter de rug had. Ik voelde de plek op m'n longen die het meest aangetast was en ik kreeg ook dat gevoel in m'n zij een beet je terug. Soms was ik bang om door te gaan. Ik vertrouwde m'n lichaam niet." De laatste maanden gaat het wat beter. Buijck heeft een trainingsschema dat leidt naar de halve marathon van Cadzand, begin volgende maand. Het omvat maximaal vier training gen per week, met 15 kilometer als langste afstand. „Normaal trainde ik zeker honderd kilometer per week en ik heb er ook wel van 180 gehad." Na Cadzand moet een volgende stap gemaakt worden. „Ik heb me zelf een jaar gegeven om terug te komen op m'n oude niveau", stelt Buijck. „Tot september dus. Het is te hopen dat m'n lichaam geen blij vende schade heeft opgelopen. Uit tests blijkt dat de zuurstofopname nog goed is. Maar ik voel die zwak ke plek in m'n longen nog steeds. Als het lukt, hoop ik in 2014 weer de Trans Alpine te lopen. En in 2016 de Ultra Trail de Montblanc, over 166 kilometer. Als het niet meer lukt, is het jammer. Ik ben me veel meer bewust van wat ik nu heb. Ik pluk de dag omdat ik besef dat ik geluk heb dat ik er nog ben." MANCHESTER - Manager Robert Mancini begrijpt niet veel van de ophef na zijn aanvaring donderdag op de training met zijn aanvaller Mario Balotelli. „Tussen Mario en mij is alles zoals vroeger. Ik denk nu niet anders over hem. Zulke dingen gebeuren nu eenmaal. Of Mario nog kansen krijgt? Ik wil hem honderd kansen geven zolang hij toont dat hij hard wil werken voor deze club", rea geerde de Italiaanse coach van Manchester City vrijdag. Op foto's hadden de twee het dui delijk met elkaar aan de stok. Maar volgens de trainer gebeurde er niet veel bijzonders. Manchester City legde Balotelli vo rige maand nog een boete van ruim 400.000 euro op. door Sjaak Sinke Direct na de wedstrijd en recreatieloop: Team estafette 4 x 2100 meter voor bedrijven- en vriendenteams - Jeugd van 6 t/m 13 jaar - Jeugd van 14 t/m 19 jaar - Wedstrijdatleten recreatieve lopers -Team estafetteloop Hoofdsponsors: SINT LAURENS - De jaarwisseling is nog maar net geweest, maar Wim van Sparrentak had toch nog een zevenklapper -voorhanden. De in woner van Sint Laurens won voor de zevende keer op rij zijn zelf ge organiseerde Ondoloop over 7.2 ki lometer in 24.17 minuten. De zege bij de vrouwen was eveneens voor een Van Sparrentak. Zijn vrouw Evelien won de vrouwenstrijd in 30.16 minuten. Met 94 starters was de Ondoloop, ondanks het regenachtige weer, een stuk beter bezet dan vorig jaar toen slechts 67 deelnemers geno teerd werden. Van Sparrentak kreeg de zege niet cadeau. Pas na vier kilometer moest medevluchter Willem de Vos (Amsterdam) langzaam afha ken. Toch verloor hij niet echt veel terrein. Na zes kilometer liep hij op 200 meter achterstand. In de slotfase versnelde Van Sparrentak nog wat om uit te komen op een tijd van 24 minuten en 17 secon den, vrijwel gelijk aan de tijd van vorig jaar. De Vos had op de finish een achterstand van iets meer dan een minuut. De Amsterdammer bleef JaapJan Ritsema (Middel burg) voor, die vorig jaar ook al derde werd. Evelien van Sparren tak won bij de vrouwen nadat ze vorig jaar met de tweede plaats achter Isabel Lous (Vlissingen) ge noegen moest nemen. Fatima Gon- calves (Middelburg) en Petra Ver hulst (Westkapelle) maakten het vrouwenpodium vol. Op de vier kilometer had Jurjen Swiers (Vlissingen) met 15.06 bijna vijf minuten voorsprong op Lars Dekker. Op de vraag waarom hij niet meedeed aan de 7 kilome ter was zijn antwoord: „Ik spaar me voor de scheidrechtersloop van aanstaande zondag." Bij de vrouwen won Marjan Ruiter. Iris van der Guchte (Oostburg) was het snelste meisje op de 1.5 ki lometer en Middelburger David Louise, zoon van oud-triatlonkam- pioen Jan Louise, won bij de jon gens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32