301 sport Jan Poortvliet wil nog halfjaar tekeergaan 100 Turkije en Spaanse costa's het populairst Schlierenzauer nieuwe leider vierschansen Vitesse tegen Ajax mag niet op 31 januari worden gespeeld zaterdag 5 januari 2013 door Wilber Hack DEN BOSCH - jan Poortvliet mag na een seizoen alweer vertrekken bij FC Den Bosch. De 57-jarige trainer uit Eindhoven kreeg vrijdagmid dag te horen dat er voor hem geen contractverlenging in zit. De resultaten in de eerste competi tiehelft worden door de clublei ding als 'heel teleurstellend' erva ren. FC Den Bosch staat op een dertiende plaats, maar bereikte wel de kwartfinale van de KN- VB-beker. Ook al kiest FC Den Bosch vol gend seizoen voor een andere trai ner, technisch manager Fred van der Hoorn is er van overtuigd dat Poortvliet het seizoen goed af kan maken. Op de valreep regelde hij nog een driedaags trainingskamp voor de selectie in Mill. „We had den bij het tekenen van het con tract de afspraak gemaakt dat we in de eerste week van januari zou den evalueren. Aan die afspraak hebben we voldaan en meteen dui delijkheid geschonken", zegt Van der Hoorn, die een direct ontslag niet overwogen heeft. Voor Poortvliet komt het niet als een verrassing dat FC Den Bosch niet met hem verder zal gaan. „Ik ben zelf ook heel ontevreden over het verloop van de eerste competi tiehelft. Gezien de stand op de ranglijst is de beslissing terecht. FC Den Bosch is een hoger niveau ge wend. Dit is beter dan wachten met een beslissing tot maart. Ik krijg in ieder geval nog de kans om een half jaar flink tekeer te gaan." Dat de spelers nog bereid zijn om voor hem door het vuur te gaan biedt Poortvliet de kans op een re vanche. De directie bespeurde bij de hervatting van de trainingen- nog steeds een enorme gretigheid bij de selectie. „De bal ligt nu bij mij", stelt Poortvliet ik heb er heel veel zin in om het proces om te draaien. Daar geloof ik ook hei lig in." Aan ambitie zal het de uit Arne- muiden afkomstige trainer niet ontbreken. Die wil nog graag een aantal jaar werkzaam zijn in het INNSBRUCK - Gregor Schlierenzau er is de nieuwe leider in de Vier schansen tournee. De Oostenrijkse skispringer won vrijdag in Innsbruck de derde wed strijd in de prestigieuze reeks en loste de Noor Anders jacobsen af als koploper in de tussenstand. De laatste wedstrijd van het ski springspektakel is zondag in het Oostenrijkse Bischofshofen. Schlierenzauer was veruit de beste op de schans van Innsbruck. Hij noteerde sprongen van 131,5 en 123 meter en scoorde 253,7 punten. Dat was ruim meer dan de Pool Kamil Stoch, die tweede werd met 240,9 punten (124,5 en 123 meter). De Noor Anders Bardal werd der de. Jacobsen, die zegevierde in Oberst- dorf en op nieuwjaarsdag in Gar- misch-Partenkirchen, eindigde pas als zevende. betaalde voetbal. „Soms moet je af scheid van elkaar nemen. Dat ligt nou eenmaal in het voetbal opge sloten. Het is nu aan mij om te la ten zien wat ik allemaal in mijn mars heb." De maand januari lijkt meteen al beslissend voor de kansen van FC Den Bosch. Na het inhaalduel met Eindhoven heeft de ploeg twee zware uitwedstrijden voor de boeg tegen Sparta en FC Dordrecht. En tussendoor is er nog het bekerduel met AZ. Het trainingskamp komt Poortvliet uiterst gelegen. „We hebben in te weinig wedstrijden het plan uit kunnen voeren zoals we dat voor ogen hadden. Het uit- duel met AGOW (0-5 winst) moet het ijkpunt zijn. Daar voet balden we wel met lef, was er steeds druk op de bal en veel bewe ging. Zulk voetbal hebben we veel te weinig laten zien." Poortvliet kent de oorzaken inmid dels wel. Met Paco van Moorsel, Danny Verbeek en Jordens Peters vertrokken de natuurlijke 'leiders bij FC Den Bosch. De club haalde goede voetballers, maar het duurt volgens Poortvliet lang voor er een nieuwe hiërarchie ontstaat. Dat er binnen de lijnen zo matig gecommuniceerd werd vroeg vol gens Poortvliet veel van de trainer. Die moest geregeld machteloos toe zien hoe FC Den Bosch veel wed strijden aardig begon, maar niet bleek terug te kunnen vechten na een achterstand. „Het is zaak de spelers ervan te overtuigen van wat we samen kunnen bereiken. Voetbal is een gevecht dat je sa men aan moet gaan. De tijd is kort. Eind deze maand weten we al een heleboel." Poortvliet hoopt stiekem op het scenario van elf jaar geleden. Toen was er ook al beslist dat hij af scheid zou nemen van FC Den Bosch en promoveerde de club als nog naar de eredivisie. „Als je er een prestatie uitgooit, dan komt er vanzelf weer een nieuwe uitda ging. Maar dan ben ik nu niet mee bezig", zegt Poortvliet. „Ik denk aan een bekerstunt en aan hoe ik de boel weer op de rails kan krij gen." PSV bestaat dit jaar honderd jaar en wil dat vieren met het landskam pioenschap. Ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft verblijven alle ploe gen in de eredivisie tijdens de winterstop een (kleine) week in een aangenamer klimaat. Tur kije, de Spaanse costa's en Portu gal zijn het meest in trek. Alleen Ajax en PSV reizen verder. door Geert Langendorff Op slippers vanuit de ontbijtzaal naar het trainingsveld sjokken, de schoenen met nop pen in de hand. Een oefenduel spe len op het complex, loom hangen in de lobby van het hotel, een dvd' tje kijken op de kamer of golfen op een aangrenzende course. Voor zestien van de achttien de teams uit de eredivisie, uitgeweken naar de zon, ziet de voorbereiding op de tweede seizoenshelft er zo uit. Voor voetballers met enige hang naar nostalgie valt er weinig eer te behalen. Een kaartje leggen of nachtelijke escapades met een re genpijp als startpunt behoren zel den nog tot het repertoire. In de uitgestorven oorden aan de Spaan se costa's, de Turkse rivièra, Gran Canaria of de Algarve - favoriete lo caties van de clubs - hield het feest bij het intreden van de herfst op. Penningmeesters zien selecties graag naar dergelijke bestemmin gen afreizen. Voor een prikkie kan de A-selectie de Nederlandse winter even ontvluchten. Trainers klagen evenmin. Goede velden, buitenlandse sparringpartners en ARNHEM - Vitesse mag op donder dagavond 31 januari niet voor eigen publiek in de KNVB-beker tegen Ajax uitkomen. Dat heeft de voor- zieningenrechter in Arnhem vrij dagmiddag bepaald. De rechter stelde tijdens een kort geding organisatie Q_ Dance in het gelijk. Het bedrijf houdt op zater dag 2 februari het dancefeest Hard Bass in het Gelredome. Q. Dance heeft een aantal dagen nodig om het stadion van Vitesse in een gro te discotheek te laten veranderen. De club neemt na het weekeinde contact op met de KNVB om tot een oplossing te komen. Grote vraag is of de nationale bond het speelschema voor de kwartfinales nog wil wijzigen. De KNVB heeft de kwartfinale tussen AZ en FC Den Bosch voor dinsdag 29 januari uitgeschreven. Die datum lijkt geen optie voor Vi tesse en Ajax, omdat beide clubs el kaar op zondag 27 januari voor een eredivisiewedstrijd in Arnhem ont moeten. De bekerduels PSV -Feye- noord en PEC Zwolle - Heracles Al melo staan voor woensdag 30 ja nuari op het programma. Een andere mogelijkheid is het duel naar de Amsterdam Arena te verplaatsen. weinig afleiding zitten bij de prijs inbegrepen. De geringe reistijd, hooguit een paar uur, maakt het uitstapje nog aantrekkelijker. Vooral dat laatste aspect telt zwaar. Verveling en eentonigheid worden graag op de koop toegeno men. Zo staat de hoofdcoach van Ajax niet te springen om voor de twee de maal op rij naar Brazilië te gaan. Een tussenzinnetje in de officiële aankondiging vertelt het verhaal. De landskampioen gaat 'op verzoek van Ajax' hoofdspon sor Aegon' naar Rio de Janeiro. Van trainer Frank de Boer hoefde de exclusieve trip niet zo nodig. PSV wacht eenzelfde lot. Het team van Dick Advocaat doet Thailand aan, waar het zweet momenteel van de muren afdruipt. De geld schieter wil iets terug voor de financiële hulp. In de broeierige hitte van Bangkok moeten de spelers hun kunsten vertonen aan het volk om directeuren een voet tussen de Aziatische markt te laten krijgen. Ajax en PSV mogen zich als enige opmaken voor een meer avontuur lijke trip, de overige clubs uit de eredivisie zullen er niet om malen. Volgens het adagium: liever in een spookstad dan ruim een half etmaal in de lucht hangen. Eén speler gniffelt niet. Anthony Lurling van NAC, die vliegangst heeft, past ervoor per trein of bus zijn team achterna te reizen naar Valencia; een tocht van een et maal. Hij blijft thuis, in de kou. „Ik vlieg al zes jaar niet meer en ga al vier jaar niet mee op trainings kamp. Dat is geen nieuws meer", aldus Lurling. Gregor Schlierenzauer vliegt boven Innsbruck. foto Barbara Gindl/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30