zeelandl 25 Inwoners 's-Heerenhoek zijn echte zoetekauwen Dertig procent Werk aan tracé van Sloelijn start maandag Kapelle steekt kop niet in het zand voor grote druk nieuwe herindeling 'In onze schappen is geen enkel artikel van over de datum te vinden' Tv-serie Contessa van Renesse in reprise 'Met name in de weekeinden zijn de boterkoeken, de roombroodjes en de bolussen niet aan te slepen'. Knutselen op de kinderboerderij New Rotterdam Jazz in Porgy en Bess zaterdag 5 januari 2013 door Frank van Cooten Inwoners van 's-Heerenhoek zijn echte zoetekauwen. Peter en Astrid Uitenhoven van de Troefmarkt kunnen de room broodjes, de bolussen en de boter koeken niet aanslepen. „Vooral in het weekeinde worden ontzettend veel zoete koeken gege ten in 's-Heerenhoek. Dat is onge kend." Wat Peter Uitenhoven ook opvalt, is de hoeveelheid brood die iedere zaterdag wordt gekocht „Mensen kopen brood voor de hele week en stoppen dat in de vriezer. Dat is wel een verschil met Leiden waar iedere dag vers brood op tafel komt. Een keer brood kopen voor de hele week is blijkbaar iets ty pisch voor het platteland. Wij spe len daar uiteraard op in. We heb ben iedere dag vers brood van twee streekbakkers maar nu in het weekeinde natuurlijk veel meer." Peter beseft als geen ander dat een dorpswinkel een naam heeft hoog te houden. Een slechte ervaring van een klant en je kan wel inpak ken. Dergelijks nieuws gaat hard in een dorp. „Bij ons is dus geen enkel artikel van over de datum te vinden. Dat controleren wij een paar keer per dag. Gebeurt dat wel, dan is dat betreffende artikel gra tis." En waar Peter en Astrid ook kien op zijn, is het voorraadbeheer. „Als we iets niet hebben waar de klant om vraagt, is dat er de vol gende keer. Als we dure producten niet op tijd via de gebruikelijke ka nalen kunnen krijgen, koop ik ze bij een andere supermarkt. Ik maak daarop natuurlijk geen cent winst, maar de goodwill die je daarmee kweekt is onbetaalbaar. We hadden dat laatst met rook worsten. Heel 's-Heerenhoek at rookworst. Die heb ik dus maar even bij een andere super ge kocht." RENESSE De in de Schouwse Westhoek opge nomen tv-serie Contessa van Renesse krijgt vanaf vandaag een heropvoe ring bij RTL 8. De komende acht weken is er elke zaterdag om 16.30 uur een aflevering. De serie was in september vorig jaar al te zien. De Contessa van Renesse is van thea termaker Jerry Rijstenbil, afkom stig uit Renesse en producent Alan Bredenhorst. Centraal staan de Contessa (Saskia van Zutphen) ge trouwd met graaf Jan (Jery Rijsten bil) en diens jeugdvriendin. Peter Uitenhoven van de Troefmarkt 's-Heerenhoek Dorpsbewoners moeten veertig procent van hun wekelijkse boodschappen in de buurtsupermarkt doen. Anders is het moeilijk het hoofd boven water te houden. De Troefmarkt in 's-Heerenhoek zit nu op dertig procent MIDDELBURG Kinderboerderij de Klepperhoeve houdt woensdag 9 januari een knutseldag. Op de zolder van de boerderij kun nen belangstellende kinderen dan knutselen met als thema winter. „We gaan stempelen, tekenen en kleuren en maken zo de mooiste winter taferelen." De kosten zijn een euro per deelne mer. Aanvang om 13.30 uur tot 15.00 uur. De bijeenkomst is be doeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. TERNEUZEN Peter en Astrid Uitenhoven runnen nu een jaar de buurtsupermarkt in 's-Heerenhoek. „We hebben het zo naar onze zin." New Rotterdam Jazz Orchestra treedt morgenmiddag (zondag) om 15.00 uur op in Porgy en Bess in Terneuzen. Het New Rotterdam Jazz Orchestra gaat in dit concert de uitdaging aan met gitarist Anton Goudsmit, die speelde in de New Cool Collective en zijn eigen band The Ploctones. Zijn muziek kent invloeden van jazz, rock en funk met een vrije im provisatie. Kaarten kosten 15 euro en zijn be- foto Willem Mieras schikbaar via www.porgyenbess.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De werkzaamhe den aan het voormalig Sloelijn- tracé ter hoogte van Heinkens- zand starten maandag. Het gaat om de aanleg van een wa terloop en een halfverhard pad. Waterschap Scheldestromen, ge meente Borsele en Natuurmonu menten werken in dit project sa men om het probleem van de loka le wateroverlast bij de Slaakweg op te lossen. Ook wordt in dit project een stuk van de wandel- en fietsverbinding over de voormalige spoorlijn tus sen Eindewege en 's-Heerenhoek uitgevoerd. Aannemer Eendracht Infra bv start met het graven van een waterloop van ongeveer 2400 meter. De vrijkomende grond wordt afge voerd met vrachtwagens. In de wa terloop worden duikers (een soort tunneltjes) aangebracht en wordt beschoeiing geplaatst. Ook wordt een halfverhard pad aangelegd van 2700 meter. Op som mige stukken wordt de bestaande verharding vernieuwd. Als het weer meezit, is de klus volgens planning eind april klaar. Tijdens het werk is het noodzake lijk een aantal wegen tijdelijk af te sluiten. Er is een omleidingsroute. door Frank van Cooten KAPELLE - Als het aan burgemees ter Anton Stapelkamp ligt, doet de gemeente Kapelle niet mee aan een nieuwe herindeling. „Die le vert maar korte winst op, is de er varing. We koesteren bovendien onze eigenheid, onze korte lijntjes naar de samenleving en anders om", zei hij deze week in zijn nieuwjaarstoespraak. Toch waarschuwde hij ervoor de kop niet in het zand te steken. „De druk om te herindelen zal groot worden. Die druk kunnen we al leen weerstaan als we er voor zor gen dat we onze taken aan kun nen. Daar voor is het nodig dat we investeren in onze eigen organisa tie, zodat die kwantitatief en kwali tatief de toets der kritiek kan weer staan." Voor die taken waar Kapelle te klein voor is of waarvoor de lokale identiteit niet belangrijk is, is sa menwerking nodig om de kwali teit te waarborgen en kosten te be sparen. „Daar is veel winst te beha len, zoals bijvoorbeeld de belasting- samenwerking via SaBeWa laat zien. Door de opschaling weten de deelnemende overheden daar 1.000.000 euro per jaar te bezuini gen." De discussie over de schaalvergro ting van het bestuur in Nederland is mede ingegeven door de grote decentralisaties (WSW, Jeugdzorg en AWBZ) van Rijk naar gemeen ten, gekoppeld aan forse bezuini gingen. „We zullen financieel in zwaar weer terecht komen, lijkt het", ver wacht Stapelkamp. „Het motto bij de laatste begroting was al 'De rek is er uit', maar er zal dus nog het nodige op ons afkomen. Of we har de keuzes nog langer kunnen uit stellen, is dus nog maar de vraag." De Kapelse burgemeester stond ook stil bij de versterking van de positie van de gemeenteraad. „Dit alles vergt een cultuuromslag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25