241 zeeland Veere wil sportvelden anders onderhouden 'De klant is alles in onze supermarkt' 'En met de complimenten van uw gemeente voor de nette straten' Ij Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg EF Zaterdag 12 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis op de Markt. U bent van harte welkom in de Burgerzaal vanaf 16.00 uur. De receptie duurt tot 18.00 uur. Tijdens de receptie houdt de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak en kunt u deelnemen aan een rondleiding door het stadhuis. Ook draagt de nieuwe stadsdichter zijn eerste gedicht voor. Wij zien u graag op zaterdag 12 januari. Kijk ook op: www.pzc.nl EFP zaterdag 5 januari 2013 MNMMMMMMMMM MÊÊHÊHÊÊÊÊÊKKÊÊKmWÊHHHHÊHÊ ■■■■Bi' MÊÊNKHKHHHHHHÊÊÊÊÊHHHKHHH door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wil haar (gras)sportvelden anders en fre quenter onderhouden. De systema tiek van eens per twee jaar één veld compleet renoveren, wordt vervangen door een zogenoemde toplaagrenovatie. Dat is minder ingrijpend. Het veld hoeft: niet helemaal op de schop, waardoor de grasvelden van de voetbalverenigingen en de korfbal vereniging vaker aan bod komen. Deze nieuwe aanpak kost de ge meente geen extra geld. Veere ver wacht dat de complete renovatie van een veld, inclusief de onder- k grondse drainage, dan nog maar eens per tien jaar nodig is. Sport wethouder Chris Maas: „De basis conditie van onze sportvelden is goed. Die grondige renovatie bete kende ook dat de drainage werd aangepakt. Het hele veld ging er dan uit. Serooskerke kreeg vorig jaar een nieuw veld en een nieuw trainingsveld. Bij De Noormannen is in 2011 de laatste grote renovatie geweest. Door die grondige renova ties eens per twee jaar en de perio dieke controle op de velden door het Instituut voor Sport Accommo daties (ISA) blijkt dat we over kun nen gaan op die toplaagrenovatie. Dit betekent dat niet het hele veld eruit moet, maar dat de bovenlaag wordt aangepakt. Dat is ook min der ingrijpend voor de clubs. We hebben met hen vorig jaar al ge sproken en zij zijn het eens met die nieuwe systematiek." De conditie van de voetbalvelden is alleen bij VCK (Koudekerke) een ander verhaal. Het tweede veld van deze grootste club bin nen de gemeente is slechter dan gewenst. „De club heeft een rela tief klein trainingsveld. Op het tweede veld is vorig jaar verlich ting aangebracht, waardoor dat veel intensiever wordt gebruikt. We gaan binnenkort met het be stuur rond de tafel om een tijdelij ke oplossing voor dat veld te vin den." Veere telt zes sportcomplexen met dertien speelvelden. Sinds de priva tisering van sportcomplexen is de gemeente verantwoordelijk voor het onderhoud van de velden. De 'bebouwing' komt voor rekening van de sportverenigingen. Ze ont vangen daarvoor een onderhouds bijdrage van de gemeente. „De privatisering verloopt naar wens." Maas: We hebben met de www.middelburg.nl Veere wil een andere onderhoudssystematiek voor de sportvelden in de ge meente instellen. archieffoto Lex de Meester verenigingen afgesproken dat -we de komende vijfjaar hetzelfde sys teem hanteren voor het vaststellen van de onderhoudsbijdrage." De Zoutelandse voetbalvereniging De Meeuwen krijgt nieuw com plex aan de Westkapelseweg. De vereniging is akkoord met de ver schuiving van velden voor de bouw van brede school en super markt. De bouw van kantine, kleedkamers en tribunes kan vol gens de gemeente dit jaar starten. Peter en Astrid Uitenhoven be gonnen een jaar geleden met een buurtsupermarkt in 's-Hee- renhoek. De Troefmarkt bestaat nog steeds en draait steeds be ter. „De klant is alles. Daar draait onze hele bedrijfsvoering om", zegt Peter. door Frank van Cooten In het schap staan zes flessen Spa Rood. Die zijn voor één klant die ze iedere week in het winkelwagentje zet. „Wij proberen ons hiermee te profileren. Als er vraag is naar een product en wij hebben het niet, dan zorgen we ervoor dat het de volgende keer in het schap staat. Ook al is het m^ar voor één klant. Als ik iets beloof, dan ge beurt het ook. Dat is zo belangrijk voor een dorpswinkel." De inwoners van 's-Heerenhoek zaten medio 2011 zonder super markt. De vorige eigenaar stopte. Om de winkel een doorstart te ge ven, besloot R&B Wonen de nieu we uitbaters een eenmalige bijdra ge te geven van 25.000 euro. „Let wel, wij doen niet in super markten, maar we vinden dat in een dorp als 's-Heerenhoek een su permarkt moet zijn", lichtte direc teur Peter Bevers toen het besluit toe. Voor R&.B is een supermarkt ook belangrijk omdat de corporatie be hoorlijk wat huurwoningen heeft in het dorp. Peter en Astrid, oorspronkelijk af komstig uit Leiden, hebben hun draai inmiddels aardig gevonden in het dorp. „We hebben het hier door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De medewerkers van de reinigingsdienst van de gemeen te Veere krabden zich deze week nog eens achter de oren. Het was toch oud en nieuw geweest? Met heel veel vuurwerk? Maar waar zijn de vuurwerkresten dan gebleven? Verdwenen als sneeuw voor de zon, zo leek het. Elders op Walcheren moesten de gemeentelijke veegploegen flink aan de slag. Slechts weinig mensen bleken daags na oud en nieuw be reid de bezem te pakken en hun straatje schoon te vegen. Op tal van plaatsen in Middelburg en Vlissingen ontsierden vuurwerk- resten de straten en stoepen. Zo niet in Veere. Voor het eerst werd de gemeente aangenaam ver rast door vrijwel schone straten en dito stoepjes in haar domein. Bur gemeester Rob van der Zwaag toonde zich vrijdag dan ook een 'tevreden man'. „Onze burgers hebben dit heel goed aangepakt. Het is fijn om te zien dat mensen hun eigen spullen opruimen. Je merkt toch steeds meer dat men sen waarde hechten aan hun klei ne stukje leefomgeving en dat op orde willen houden. Als we dit voegen bij het goede verloop van de oudejaarsnacht, ben ik dik te vreden. Het schadebedrag van 2600 euro is niet verder opgelopen gaandeweg de week. Dat is een re cordlaagte. Natuurlijk is iedere eu ro te veel, maar dit is niet extreem. We hebben ook niet echt moeten ingrijpen die nacht. De afspraken met dorpsraden en andere organi saties over bijvoorbeeld de vreug devuren werken goed. Die moeten van tevoren bij ons worden aange vraagd en dat gaat goed." Dus droeg de gemeente via social media haar tevredenheid uit. De Veerse burgers kregen een gemeen telijke pluim via twitter: 'Compli ment! Veel inwoners hebben hun ei gen vuurwerkrommel opgeruimd...' echt naar ons zin. In het afgelopen jaar hebben we veel geleerd. Er is een enorm verschil tussen het be heren van het dorpswinkel ten op zichte van een supermarkt in de stad. Dit is veel kleinschaliger. Je moet miniscuul te werk gaan. Pre cies weten wat de mensen in 's-He- renhoek wel en niet willen heb ben. Wat kopen ze bijvoorbeeld met Pasen, met Kerst en op Valen tijnsdag. Deze finetuning is hard nodig. Anders gooi je veel te veel spullen weg." Peter zit die middag achter de kas sa. Een rijtje mensen staat te wach ten. Het gaat er gemoedelijk aan toe. „We missen nog wel de mid dengroep. Zeg maar de dertigers. Maar ja, die werken meestal elders en doen daar hun boodschappen", zegt Astrid. Veel mensen hebben de weg naar de buurtwinkel dus nog niet gevonden. „Voor de levensvatbaarheid van een buurtwinkel moet veertig procent van het bestedingspatroon van de dorpsbewoners in de winkel plaatsvinden. Wij zitten nu op der tig procent. Niet slecht, maar het kan dus altijd beter." Peter en Astrid doen er alles aan om een onmisbare schakel te wor den in de leefbaarheid van het dorp. Zo worden boodschappen be zorgd bij mensen die bijvoorbeeld slecht ter been zijn en worden de boodschappen ook bezorgd bij de bewoners van het Woonzorgcom plex Theresiahof. Om ook de arbeidsmigranten van dienst te zijn, heeft de buurtwin kel sinds kort een Poolse lijn met diverse producten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24